magazine top

Aerozole to rodzaj opakowań umożliwiających dozowanie medium, które przyjęło się powszechnie w wielu rodzajach chemii i kosmetyków. Na rynku dostępne są również innowacyjne aerozole typu Bag-On-Valve. Dowiedz się, czym się charakteryzują i czy są lepsze od tradycyjnych aerozoli.

Co to są aerozole BOV?

Aerozole typu Bag-On-Valve to rozwiązanie, które technologicznie dość wyraźnie różni się od tradycyjnych aerozoli. W powszechnie znanym rozwiązaniu medium zmieszane jest z gazem pędnym, który umożliwia jego dozowanie poprzez aerozolową dyszę. Tymczasem aerozole BOV posiadają wewnątrz worek, w którym znajduje się czyste medium, natomiast gazem pędnym jest sprężone powietrze, wypełniające przestrzeń pomiędzy workiem a wewnętrzną ścianą puszki.

Jakie cechy posiadają aerozole BOV?

Aerozole BOV to technologia, które charakteryzuje się właściwościami, dzięki którym ich użytkownicy mogą liczyć na wymierne korzyści, jakie płyną z zastosowanie właśnie tego rodzaju aerozoli.

Ekonomia

Aerozole BOV charakteryzują się tym, że zawarte w nich medium można wykorzystać w ponad 99%. Oznacza to, że niemal całość znajdującego się w nich medium zostanie użyte w celu, do którego zostało przeznaczone.

Wygoda

Aerozole BOV umożliwiają dozowanie medium pod dowolnym kątem ułożeniu puszki. Ponadto gwarantują jednakowe ciśnienie od otwarcia produktu aż do jego całkowitego wyczerpania.

Bezpieczeństwo

Gazy pędne w tradycyjnych aerozolach charakteryzują się palnością. Dlatego należy uważać, by nie przechowywać aerozoli w miejscach nasłonecznionych oraz w zbyt wysokich temperaturach. W aerozolach BOV gazem pędnym jest sprężone powietrze, dlatego jest to zdecydowanie bezpieczniejszy rodzaj aerozoli. Nie tylko w czasie użytkowania, ale również przy produkcji – napełnianie aerozoli BOV nie niesie ze sobą ryzyka zapłonu gazu palnego.

Czystość medium

Środki zamknięte w aerozolach BOV nie są zmieszane z gazem pędnym. W związku z tym zachowują pełnię swoich właściwości, a w czasie opracowywania ich formuły nie trzeba brać pod uwagę reakcji wpływu gazu pędnego na właściwości medium.

Ekologia

Sprężone powietrze, które zastępuje chemiczne gazy pędne, pozostaje neutralne dla atmosfery. Stąd też aerozole Bag-On-Valve są rozwiązaniem znacznie bardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego.

Czy aerozole BOV są lepsze od tradycyjnych?

Aerozole BOV to rozwiązanie innowacyjne i bardziej bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i pracowników produkcji. Pomimo niewątpliwych korzyści, jakie ze sobą niosą, nie można jednoznacznie stwierdzić, że zawsze są rozwiązaniem lepszym. Wszystko zależy bowiem od specyfiki medium. W zależności od środka chemicznego, który ma znaleźć się w środku, lepiej mogą spisać się z aerozole tradycyjne lub BOV. Rekomendacje co do wyboru właściwego rodzaju opakowania powinny paść na etapie produkcji.

fb button

grab my essay banner

logo jooble