magazine top

Niezależnie od wielkości firmy, prowadzenie w niej księgowości wymaga skrupulatności, wiedzy i doświadczenia. W przypadku małych i średnich przedsiębiorstw bardzo często wybierana jest podatkowa księga przychodów i rozchodów. Specjaliści biura rachunkowego Rach-Mistrz z Suwałk oferują kompleksowe usługi księgowe, w tym m.in. PKPiR. Zapraszamy do zapoznania się z zakresem oferty biura rachunkowego.

Forma księgowości uproszczonej


Podatkowa księga przychodów i rozchodów to forma księgowości uproszczonej, która powszechnie stosowana jest w firmach mikro. W oparciu o nią ustala się podstawę do opodatkowania. Choć jest to forma uproszczona, to jednak umiejętne prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów wymaga doświadczenia, znajomości zmieniających się przepisów i skrupulatności. Wszystko po to, aby uniknąć potrzeby ewentualnego tłumaczenia się przed przedstawicielami izby skarbowej i zadbać o bezpieczeństwo i stabilny rozwój przedsiębiorstwa.


Na czym polega prowadzenie PKPiR?


W dużym skrócie prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów polega na zapisywaniu wszelkich:

 • przychodów,
 • poniesionych wydatków;
 • zakupów towarów;
 • różnic kursowych;
 • kosztów związanych z prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych;
 • i innych.

Na tej podstawie wylicza się dochód przedsiębiorstwa w danym okresie rozliczeniowym. Po dokonaniu obliczeń, określa się podstawę do opodatkowania. Następnie w oparciu o wybraną formę opodatkowania, należną kwotę uiszcza się na rzecz Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca rejestracji firmy.


Co dokładnie wchodzi w zakres współpracy z firmą Rach-Mistrz?


Eksperci biura Rach-Mistrz z powodzeniem prowadzą różnego rodzaju księgi podatkowe i bardziej zaawansowaną księgowość dla firm. W przypadku podatkowej księgi przychodów i rozchodów dla małych i średnich firm zakres współpracy obejmuje m.in.:

 • wsparcie w otwarciu działalności gospodarczej;
 • rejestracja zdarzeń gospodarczych zgodnie z przepisami;
 • obliczanie zaliczek na podatek dochodowy;
 • księgowanie różnic kursowych;
 • prowadzenie ewidencji wyposażenia firmy i środków trwałych;
 • przygotowywania zeznań rocznych PIT;
 • przygotowywanie innych dokumentów i pism na potrzeby klienta.

Szczegółowy zakres współpracy ustala się w bezpośrednim kontakcie z ekspertem biura rachunkowego Rach-Mistrz. Każdorazowo jest to dostosowywane do sytuacji i indywidualnych potrzeb klienta.


Dlaczego warto zaufać profesjonalistom?


Skorzystanie z usług profesjonalnego biura księgowego wiąże się z określonymi korzyściami. Przede wszystkim jako przedsiębiorca zaoszczędzisz cenny czas i zadbasz o to, aby cała księgowość była prowadzona prawidłowo i zgodnie z prawem. To niezwykle ważne. Wiele małych firm decyduje się na prowadzenie księgowości we własnym zakresie, co wiąże się z potrzebą stworzenia dodatkowego etatu lub nakłada na właściciela dodatkowy obowiązek. Wsparcie zewnętrznej firmy pozwala na odzyskanie cennego czasu i często okazuje się zdecydowanie bardziej opłacalnym wyborem.


Zapraszamy do skorzystania z oferty biura Rach-Mistrz


Zachęcamy do zapoznania się z ofertą biura rachunkowego Rach-Mistrz w Suwałkach. Tworzą je prawdziwi specjaliści, którzy od lat budują na rynku pozycję zaufanego partnera w zakresie księgowości i doradztwa. Eksperci biura Rach-Mistrz przygotują dla Ciebie indywidualną ofertę współpracy. Z powodzeniem poprowadzą Twoją podatkową księgę przychodów i rozchodów, a także inne rodzaje księgowości. Zapraszamy do kontaktu z firmą Rach-Mistrz.

fb button

grab my essay banner

logo jooble