magazine top

Według raportu przygotowanego przez portal internetowy morizon.pl Polacy kupują mieszkania, aby wyprowadzić się od rodziców bądź z wynajmowanego lokalu, potrzebują większego lokum lub traktują nabycie nieruchomości jak inwestycję. Niezależnie od przyczyn podjęcia decyzji o kupnie mieszkania warto zainteresować się rynkiem pierwotnym. Jakie zalety mają nieruchomości od dewelopera?

Nowoczesne budownictwo

Nowoczesne wielorodzinne budynki mieszkalne z całą pewnością nie przypominają bloków z wielkiej płyty. Deweloperzy dbają, aby realizowane przez nich inwestycje nie tylko gwarantowały lokatorom komfort mieszkania, ale też prezentowały się estetycznie. Duże okna zapewniają lepszy widok na okolicę i więcej światła w mieszkaniu, a jednocześnie świetnie wpisują się w nowoczesną architekturę. Podziemne parkingi i komórki lokatorskie z kolei zapewniają miejsca parkingowe, o które trudno w zatłoczonych miastach, a także dodatkową przestrzeń na przechowywanie. Nowoczesne budownictwo to również wykorzystanie wysokiej jakości materiałów pozwalających zagwarantować odpowiednią izolację termiczną i akustyczną. Warto przy tym wspomnieć, że kupując nowe mieszkanie, nabywcy nie muszą martwić się o wydatki na remont przez co najmniej kilka lub kilkanaście lat.

Mieszkanie na miarę konkretnych potrzeb

Mieszkania od dewelopera cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób poszukujących nieruchomości również ze względu na możliwość dowolnej aranżacji. Większość firm zajmujących się inwestycjami wielorodzinnymi zapewnia swoim klientom wprowadzanie zmian już w trakcie budowy. Dzięki temu kupujący mieszkanie może podzielić duży salon na mniejsze pomieszczenia, wyodrębnić niewielką spiżarnię czy wygospodarować praktyczną garderobę. Należy też pamiętać, że oferta mieszkań na rynku pierwotnym jest bardzo szeroka – coś dla siebie znajdą więc zarówno single poszukujący komfortowej kawalerki, jak i młode pary potrzebujące dwupokojowego mieszkania czy większe rodziny wymagające większego lokum.

Atrakcyjna okolica

Dobra lokalizacja to obok ceny jeden z najważniejszych czynników wpływających na decyzję o kupnie konkretnej nieruchomości. Nowe mieszkania nierzadko powstają na obrzeżach miast ze względu na istniejącą zabudowę w centrum, ale nie jest to regułą. Każdy deweloper w Warszawie czy innym mieście doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dobry dojazd do centrum może mieć kluczowy wpływ na wybór jego oferty. Inwestycje powstają więc w miejscach z dostępem do miejskiej infrastruktury i wszystkich udogodnień, a także dobrze skomunikowanych z innymi dzielnicami – w ten sposób mieszkańcy mogą liczyć na wygodny dojazd do pracy czy szkoły. Nowe osiedla zlokalizowane na obrzeżach dużych miejscowości zazwyczaj w projekcie uwzględniają przestrzeń do odpoczynku na świeżym powietrzu, place zabaw czy lokale usługowe i sklepy. Duży wybór nieruchomości na rynku pierwotnym umożliwia też wybór pomiędzy nieco droższym mieszkaniem bliżej centrum a lokum w niższej cenie położonym na obrzeżu miasta.

Źródła:

  1. https://www.morizon.pl/blog/kupno-mieszkania-dewelopera-wyzwania-problemy-raport/
  2. https://muratordom.pl/prawo/porady-prawne/dlaczego-warto-kupic-mieszkanie-od-dewelopera-aa-7LfE-WFJ1-NMdn.html
  3. https://homebroker.pl/blog/2018/08/mieszkanie-wybrac-rynku-pierwotnym-wtornym/

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne