magazine top

Sztukateria styropianowa obejmuje elementy dekoracyjne przeznaczone do montażu wewnętrznego i zewnętrznego. To szereg detali o zróżnicowanym wzornictwie, które uatrakcyjniają fasadę budynku, jednocześnie nadając całości spójny stylistycznie wygląd. Wyroby styropianowe, takie jak gzymsy okienne zewnętrzne i listwy elewacyjne znajdują zastosowanie w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, a ich różnorodność pozwala tworzyć aranżacje odpowiadające wybranym stylom architektonicznym.

Wybierając sztukaterię styropianową warto postawić na wyroby, które cechuje wysoka precyzja wykonania i trwałość. Pod tym względem bezkonkurencyjne pozostają detale marki GrodGzyms, w ofercie której znajdziesz szeroki wybór sztukaterii zewnętrznej wykonywanej zgodnie z projektem własnym lub powierzonym. Bazując na wieloletnim doświadczeniu i sprawdzonej technologii marka jest w stanie zrealizować dowolny projekt i tym samym dostarczyć unikalne elementy elewacyjne, dzięki którym dany budynek wyróżni się na tle sąsiadujących nieruchomości.


Jak dobrać gzymsy okienne zewnętrzne i listwy elewacyjne?


Wybór sztukaterii zewnętrznej może być wyzwaniem. Detale powinny korespondować ze stylem architektonicznym budynku, a co za tym idzie stanowić integralny element elewacji. W przeciwnym razie listwy i gzymsy będą sprawiały wrażenie przypadkowych dodatków, których obecność może nawet obniżyć walory estetyczne fasady. Powszechnie uważa się, że smaczki takie, jak gzymsy, listwy elewacyjne, bonie czy inne elementy sztukaterii zewnętrznej są zarezerwowane dla nieruchomości wykończonych w stylu klasycznym. W praktyce sztukateria styropianowa równie dobrze może prezentować się na nowoczesnej elewacji. Kluczem do uzyskania pożądanego efektu wizualnego jest dobór wzornictwa listew, gzymsów i detali. W przypadku elewacji klasycznej z powodzeniem możemy sobie pozwolić na wybór sztukaterii zdobionej. W przypadku elewacji nowoczesnej znacznie lepszym wyborem będą listwy gładkie.


Sztukateria na nowoczesnej elewacji: Jaką pełni rolę?


Sztukateria styropianowa pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. W przypadku nowoczesnej elewacji utrzymanej w nurcie minimalizmu listwy elewacyjne stanowią ważny element wykończeniowy. Pozbawiona detali elewacja może sprawiać wrażenie projektu niedokończonego lub przywodzić na myśl surowe obiekty przemysłowe. To efekt, którego chcemy uniknąć w przypadku domu jednorodzinnego czy obiektu komercyjnego. Umiejętnie dobierając gzymsy okienne zewnętrzne oraz listwy elewacyjne możemy w sposób estetyczny wykończyć fasadę budynku, jednocześnie nie odzierając jej z założeń stylu minimalistycznego.


Dlaczego warto sięgać po sztukaterię GrodGzyms?


Czynnikiem decydującym o jakości sztukaterii styropianowej zewnętrznej jest wysoka precyzja wykonania oraz trwałość. Dekory GrodGzyms powstają w oparciu o autorską technologię marki, która wykorzystuje lekki rdzeń z wysokogatunkowego styropianu oraz nakładany warstwowo klej elewacyjny i siatkę z włókna szklanego. Dzięki temu oferowana sztukateria jest lekka, a zarazem zaskakująco odporna na oddziaływanie czynników szkodliwych.

fb button

grab my essay banner

logo jooble