magazine top

Wypromowanie eventu w czasie pandemii może być nieco problematyczne - reżim sanitarny bardzo ogranicza organizowanie akcji promocyjnych. Wówczas dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z możliwości jakie daje nam wirtualny świat. Szczególnie skuteczną metodą promocji eventu jest video marketing. Krótkie filmy promujące różnorodne produkty czy projekty stały się niezwykle popularne, na przykład w działalności influencerów. Jeśli więc zależy nam na tym, by nasze wydarzenie zdobyło szerokie zainteresowanie, video marketing powinien być naszym pierwszym wyborem.

Video marketing jako metoda promocji eventu w czasie pandemii

W video marketingu kluczowe jest opowiadanie historii - to one najbardziej przyciągają ludzi, zwłaszcza kiedy są uniwersalne i każdy może się z nimi utożsamić. Dzięki historiom zyskujemy również zaangażowanie uczestników, które bezpośrednio przekłada się na sukces naszego eventu. 

W pierwszej kolejności potencjalni uczestnicy wydarzenia muszą wiedzieć, z jakimi korzyściami będzie się wiązało wzięcie udziału w naszym evencie. Jest to ważne zwłaszcza teraz, w okresie pandemii, kiedy wszystkie wirtualne imprezy mogą wydawać się wtórne. Musimy więc czymś się wyróżnić, tak, aby nasz event był postrzegany jako wartościowy. 

W jaki sposób wypromować event za pomocą video marketingu?

Skuteczny video marketing opiera się przede wszystkim na planowaniu. Przemyślana, wielostopniowa strategia promocji to gwarancja udanego eventu. Dlatego bardzo ważne jest przygotowanie z kilkutygodniowym wyprzedzeniem materiałów wizualnych promujących event. Często stosowaną metodą promocji jest cykl filmów przedstawiających wszystkie powiązane z naszym wydarzeniem osoby. 

Korzystną strategią promocji eventu jest ponadto współpraca z influencerami. Wówczas mogą oni nagrać, krótkie, nawet kilkunastosekundowe zapowiedzi organizowanego przez nas wydarzenia. Dzięki temu rozwiązaniu mamy szansę dotrzeć do konkretnej grupy docelowej. Pomoc influencerów jest nieoceniona w przypadku każdego eventu, również kiedy organizujemy targi

Czym charakteryzuje się skuteczny video marketing? 

Skuteczny video marketing ma dobrze przemyślaną strukturę. Dlatego bardzo ważne jest wcześniejsze przygotowanie scenariusza lub krótkiego zarysu, tego o czym mają opowiadać poszczególne filmy promujące event. W tym wypadku nie warto porywać się na spontaniczne działanie - może się bowiem okazać, że przedwcześnie wyczerpią nam się tematy. 

Tworząc filmy pamiętajmy o tym, aby odwoływały się do uniwersalnych emocji. Bez tego nie osiągniemy zainteresowania i zaangażowania odbiorców. Poza tym filmy te powinny wzmacniać w odbiorcach poczucie, że nasz event wiele wniesie do ich życia, co jest szczególnie ważne w pandemicznej rzeczywistości. 

Jak wzbudzić zainteresowanie eventem przy pomocy video marketingu? 

W celu zdobycia zainteresowanie odbiorców możemy poprosić naszych prelegentów o nagranie krótkich “zajawek” swoich wystąpień. Jeśli organizujemy live-streaming konferencji lub wydarzenie o charakterze szkoleniowym, to w ramach ich promocji warto nagrać zapowiedzi w formie kilkuminutowych webinarów. Aby taka promocja była efektywna musi jednak pozostawić pewien niedosyt - tak, aby uczestnicy chcieli dowiedzieć się więcej podczas właściwego eventu. 

Można też zaaranżować taki webinar na żywo. Wówczas odbiorcy będą mieli okazję zasygnalizować, które zagadnienia najbardziej ich interesują i niejako mieć wpływ na ostateczny zakres tematyczny wydarzenia. Za pomocą takiego streamingu webinaru lub szkolenia  z pewnością uda nam się zaktywizować potencjalnych uczestników eventu. 

Nie zapomnij o relacji z wydarzenia

Video marketing bardzo wiele ułatwił, gdy zaskoczyła nas pandemia. Nagle okazało się, że wydarzenia odbywające się wyłącznie wirtualnie, bez bezpośredniego udziału publiczności również cieszą się zainteresowaniem. Dlatego już teraz mówi się o tym, że także po powrocie do normalności, streaming imprez będzie standardem. To w końcu ogromne ułatwienie dla osób, które chciałyby uczestniczyć w evencie, ale nie mogą pojawić się na nim fizycznie. 

Ponadto streamingując imprezę możemy jednocześnie ją nagrywać. Dzięki temu możliwe będzie późniejsze udostępnienie nagrań uczestnikom, co z pewnością zachęci ich do brania udziału w kolejnych organizowanych przez nas eventach. Trudno w końcu o lepszy “wabik” niż materiały, do których można wrócić w każdej chwili.

Zalety video marketingu

Jak widać zastosowanie video marketingu w promocji eventu wiąże się z wieloma zaletami. Dzięki niemu możliwe jest:

  • zaktywizowanie odbiorców,
  • dotarcie do konkretnej grupy docelowej,
  • zbudowanie zaangażowanej społeczności, zainteresowanej kolejnymi organizowanymi przez nas wydarzeniami. 

Zwłaszcza w okresie pandemii video marketing może w znaczący sposób podnieść zasięgi planowanego przez nas wydarzenia. W opracowaniu koncepcji warto poprosić o pomoc sprawdzoną agencję eventową.

fb button

grab my essay banner

logo jooble