magazine top

Z każdym rokiem folie okienne zyskują coraz to więcej zwolenników. Niegdyś były stosowane głównie w sklepach lub budynkach użyteczności publicznej. Dzisiaj nikogo nie dziwi już fakt, że okna w prywatnym biurze lub domu pokryte są folią typu lustro weneckie. W tym artykule odpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Mijając różnego rodzaju budynki, z pewnością spotkałeś się kiedyś ze specyficznie połyskującymi szybami, które nie były całkowicie transparentne. Taki efekt pozwala uzyskać folia na okno lustro weneckie, która jest chętnie wykorzystywana nie tylko w galeriach handlowych, biurowcach czy instytucjach publicznych, ale również w prywatnych domach. Jak działa folia typu lustro weneckie i dlaczego warto się na nią zdecydować? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Jak działa folia na okno imitująca lustro weneckie?

Folia na okno typu lustro weneckie jest okleiną poliestrową, którą stosuje się bezpośrednio na szyby. W zależności od tego, z której strony okna się znajdujesz, wrażenie, jakiego doświadczysz, będzie inne. Od strony klejenia szyba będzie imitowała lustro, natomiast po przeciwnej, dostrzegalny będzie efekt przyciemnienia. Mimo że obraz widziany za oknem będzie “pokryty filtrem”, szyby wciąż będą przejrzyste, a odczucia związane z patrzeniem przez nie można porównać do widoku zza okularów przeciwsłonecznych.

Folia na okno typu lustro weneckie - jakie ma zalety?

Głównym zadaniem folii typu lustro weneckie jest ograniczenie widoczności z zewnątrz budynku. Takie rozwiązanie w dyskretny sposób izoluje to, co dzieje się w danych pomieszczeniach od reszty otoczenia. Folia pozwala zachować estetyczny wygląd okien, a przy tym daje szansę zadbania o prywatność.

Kolejną, niezwykle istotną cechą, jaką charakteryzuje się folia na okno typu lustro weneckie, jest redukcja promieni UV. Oprócz zmniejszenia przepuszczalności promieniowania ultrafioletowego, okleina imitująca lustro weneckie zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Umieszczając ją na swoich oknach, z pewnością odczujesz różnicę w temperaturze panującej w Twoim domu podczas upalnych dni.

Folia na szyby typu lustro weneckie - jak ją nakleić?

Podstawą dobrze zamocowanej folii typu lustro weneckie jest porządne przygotowanie powierzchni okna. W tym celu umyj je z obu stron za pomocą płynu do mycia szyb z amoniakiem. Przed montażem folii na okno nie zaleca się stosowania silnych detergentów lub rozpuszczalników. Szyba powinna być idealnie czysta i pozbawiona wszelkich pyłków.

Przygotuj butelkę z atomizerem, napełnioną roztworem wody i szamponu do włosów dla dzieci. Następnie delikatnie zdejmij warstwę ochronną z folii, tak aby jej nie uszkodzić. Podczas montażu zarówno szyba, jak i okleina muszą być zwilżone wcześniej przygotowaną mieszanką. Przyłóż dopasowaną i przyciętą folię i ruchem przesuwnym wyciskaj wodę spod okleiny za pomocą specjalnej rakli. Czynność powtarzaj do momentu, aż uzyskasz idealną przejrzystość.

fb button

grab my essay banner

logo jooble