magazine top

 

Przedwakacyjny czas jest najlepszy na odświeżenie nie tylko przydomowych, ale i wiejskich, czy osiedlowych placów zabaw. Pogoda sprzyja, dni coraz dłuższe i mamy więcej chęci do pracy na świeżym powietrzu. Przede wszystkim pojawia się jednak, motywacja w postaci wymarzonego czasu wolnego na ławeczce pod lipą, gdy nasze potomstwo beztrosko korzysta z atrakcji bezpiecznego placu zabaw. Stary sprzęt zwykle trzeba naprawić, naoliwić, odmalować i na tym się głównie skupiamy, na wymianie, naprawie czy pomalowani sprzętu, huśtawek, zjeżdżalni, piaskownicy, czy chociażby ławeczek tuż obok niej. Może się jednak okazać, że to za mało, aby przygotowany z taką starannością i zaangażowaniem plac był w pełni bezpieczny dla użytkowników.

Bezpiecznie i kolorowo

Inspiracji i pomysłów na urozmaicenie miejsca zabaw najmłodszych, wokół mamy całe mnóstwo. Tak jak ważne jest, aby nasz kolorowy sprzęt do zabawy był jednocześnie bezpieczny, równie ważna jest nawierzchnia, którą wyłożymy nasz plac. Powinna ona być estetyczna i w pełni pasująca do naszej wizji, ale przede wszystkim bezpieczna, czyli minimalizująca skutki upadków, przepuszczająca wodę i trudnopalna. Podłoże na plac zabaw powinno być możliwie najwyższej jakości, ponieważ głównie ono generuje poziom bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników.

Sensoryczne strefy

Dobrej jakości nawierzchnia powinna być odporna zarówno na działanie czynników zewnętrznych, jak i uszkodzenia mechaniczne, a przy tym pozostawać na tyle elastyczną, aby minimalizować wystąpienie kontuzji podczas ewentualnego upadku. Właściwie dobrany rodzaj czy to będzie nawierzchnia wylewana, płyty gumowe na place zabaw, czy gumowa kostka poza gwarancją bezpieczeństwa, doda naszemu placowi dodatkowego, estetycznego atutu. W ofercie produktów dostępnych przy zakupie nawierzchni są tzw. sensoryczne strefy zabaw, które cieszą się coraz większym powodzeniem.

Doskonałe podłoże

Podejmując decyzję o zakupie wybranego rodzaju nawierzchni, warto przemyśleć kwestię możliwie łatwego montażu, zwłaszcza gdy ta praca pozostanie właśnie nam do wykonania. Producentem najwyższej klasy bezpiecznych nawierzchni np. płyt na plac zabaw, prostych w montażu i spełniających standardy bezpieczeństwa jest Firma Flexizone. W swojej ofercie ma ona również bezpieczne nawierzchnie doskonałe jako podłoże pod siłownie zewnętrzne, ogrody, czy boksy dla koni. Produkty te posiadają niezbędne certyfikaty i wyróżniają się wysokim bezpieczeństwem stosowania.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne