magazine top

Poprzewracane pojemniki, śmieci rozrzucone wokół kontenerów i rój owadów nad nimi to nie jest przyjemny widok dla mieszkańców osiedla czy posesji prywatnej. Oczywiście nie tylko kwestie estetyki mają znaczenie, ale również bezpieczeństwo. Odpadki wystawione na działanie słońca i insektów stają się niczym bomba bakteriologiczna. Dlatego warto pomyśleć nad jakąś osłoną dla pojemników, a taką daje nowoczesna wiata śmietnikowa.

Dbanie o dobry stan sanitarny nieruchomości to podstawa

Teoretycznie wydaje się, że duży pojemnik na śmieci powinien rozwiązać problem składowania odpadków. Jednak ze względu na konieczność segregacji nie wystarczy jeden kontener, a kilka pojemników w różnych kolorach nie prezentuje się zbyt dobrze.

Dodatkowo rzadko się zdarza, aby ludzie je zamykali (inna kwestia, że nie wszystkie mają nawet odpowiednie pokrywy). W związku z tym wokół kontenerów z reguły jest pełno śmieci – wyciąganych przez zwierzęta, rozwiewanych przez wiatr i rozrzuconych przez nierozważne osoby.

W takiej sytuacji boksy śmietnikowe okazują się rozwiązaniem idealnym, aby zapewnić odpowiedni poziom higieny, bezpieczeństwa i estetyki.

Walory wiaty śmietnikowej

Inwestycja w dobrej jakości wiatę śmietnikową zawsze się opłaca. To wyjątkowo skuteczna ochrona przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, które mogłyby przyspieszać procesy gnilne. Jednocześnie osoby mieszkające w pobliżu śmietników nie są narażone na nieprzyjemne zapachy. Dzięki wiacie ogranicza się również aktywność insektów, a także gryzoni i ptaków, które mogłyby rozrzucać odpady biodegradowalne w poszukiwaniu jedzenia. Taka osłona pojemników zabezpiecza je też przed przewróceniem. W efekcie miejsce prezentuje się estetyczne, a poziom higieny jest wysoki.

Różne materiały, kształty i kolory wiat śmietnikowych

Warto podkreślić, że solidne wiaty od producenta są wykonane z materiałów trwałych i odpornych na czynniki pogodowe. Opcji jest kilka, więc łatwo wybrać model optymalny nie tylko względem wyglądu, ale także rozmiaru i kolorystyki. Można zdecydować się na klasyczną i efektowną dla oka wiatę drewnianą. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się warianty z blachy drewnopodobnej, które z daleka niczym nie różnią się od tych drewnianych, a nie wymagają przeprowadzania tak często zabiegów pielęgnacyjno-konserwacyjnych.

Doskonałym rozwiązaniem okazuje się również wiata z blachy elewacyjnej lub perforowanej. Solidnością wykonania i wytrzymałością cechują się z kolei modele z kompozytu czy też panelu klinkierowanego. Na tym nie koniec opcji, ponieważ renomowany producent oferuje swoim klientom wiaty panelowe i wiaty stalowe.

fb button

grab my essay banner

logo jooble