magazine top

Firma GG Tech działa na polskim rynku od blisko 20 lat specjalizując się głównie w projektowaniu oraz w obróbce skrawaniem skomplikowanych technologicznie elementów, od których wymaga się dużej dokładności. Grupą takich elementów są sprawdziany i przyrządy pomiarowe stosowane między innymi w przemyśle samochodowym. Wymagane dokładności w takich przyrządach o wartości kilku setnych milimetra są dużym wyzwaniem w skomplikowanych geometrycznie zespołach złożonych z wielu, bardzo często ruchomych elementów. Nawet przy niewielkich wymiarach konstrukcji trudno jest utrzymać reżim wymiarowy natomiast duże przyrządy stawiają jeszcze wyższe wymagania projektowe, technologiczne oraz kontrolne – głównie za sprawą konieczności zastosowania wielkogabarytowych centrów obróbczych oraz pomiarowych, jak i odpowiedniej infrastruktury. Firma prowadzi zaawansowane prace nad nowym projektem dotyczącym szeroko pojętej automatyzacji i robotyzacji procesów pomiarowych pod nazwą ENKi SYSTEM. Stabilna pozycja rynkowa, ciągłe inwestycje i dbanie o najwyższą jakość sprawiły, że firma stała się rozpoznawalną marką na rynku.

Kamienie milowe
GG TECH to narzędziownia z wieloletnim doświadczeniem w branży mechanicznej. Założona w 2003 roku firma nieustannie zwiększa swój potencjał rynkowy. Początkowo, jako mała firma usługowa oparta głównie na drobnych zleceniach i pracy samych właścicieli, stale rozwija swoją strukturę. Rok 2017 to początek dywersyfikacji działalności firmy polegający na przejęciu jednej z łódzkich hartowni stali i stworzeniu swojego rodzaju grupy kapitałowej zorientowanej wokół tej samej branży. Zdobyte doświadczenie z powodzeniem zostało przełożone na konstrukcje wielkogabarytowe za sprawą zainwestowania w precyzyjne maszyny produkcyjne i kontrolne do dużych części. Inwestycja ta obejmowała budowę nowej hali z niezbędną infrastrukturą oraz zakup maszyn CNC oraz topowego oprogramowania. Kluczowe w całym wdrożeniu było uruchomienie 6-cio osiowego centrum frezerskiego o polu obróbczym 3200x6000x1200 i wolumetrycznej precyzji pozycjonowania poniżej 0,05mm w pełnym zakresie roboczym dla wszystkich osi jednocześnie. Obrabiarka wspierana jest jednym z najlepszych softów do programowania oraz dedykowanym specjalnie do tego konkretnego egzemplarza maszyny postprocesorem. Do kontroli odchyłek kształtu i położenia istniejące laboratorium pomiarowe poszerzono o współrzędnościową maszynę pomiarową z płynną 5-cio osiową głowicą pomiarową REVO. Zakres roboczy maszyny to 1500x3000x1200 mm. Następstwem inwestycji było wdrożenie do produkcji wielkogabarytowych specjalnych przyrządów pomiarowych dedykowanych między innymi do przemysłu samochodowego, jak i precyzyjna obróbka dużych gabarytów z innych branż. Tym samym firma GG Tech stała się czołowym producentem sprawdzianów i przyrządów pomiarowych praktycznie do wszystkich elementów, z których buduje się samochody. Firma w swoim portfolio ma już ponad tysiąc wdrożonych projektów przyrządów pomiarowych, uchwytów obróbkowych i montażowych oraz narzędzi dla takich marek jak VW, Audi, BMW, Opel, Scania, Daimler, Ford, Toyota, Dacia i wielu innych.

Własne zaplecze badawczo-rozwojowe
Firma GG Tech na przestrzeni kilkunastu lat zdobyła doświadczenie w projektowaniu i wykonawstwie przyrządów pomiarowych, uchwytów, narzędzi o małych i średnich gabarytach stwarzając własny dział badawczo-rozwojowy. Efektem prac tego działu było opracowanie wielu rozwiązań projektowych, konstrukcyjnych oraz własnych patentów, które przełożyły się na opracowanie linii przyrządów APMS (Automotive Professional Measurement System). Zdobyte doświadczenie z powodzeniem zostało przełożone na konstrukcje wielkogabarytowe za sprawą zainwestowania w precyzyjne maszyny produkcyjne i kontrolne do dużych części. Wszystkie produkty firma GG Tech projektuje we własnym biurze konstrukcyjnym. Duże doświadczenie wspierane bogatym oprogramowaniem pozwala tworzyć bardzo dobre projekty. Oprócz usług projektowych z zakresu modelowania 3D, 2D oraz projektowania procesów technologicznych metodą obróbki skrawaniem firma oferuje również analizy kinematyczne, dynamiczne oraz symulacje metodą elementów skończonych.

Bogaty park maszynowy
Firma GG TECH posiada nowoczesny park maszynowy do obróbki mechanicznej: stali, metali kolorowych i tworzyw sztucznych. Narzędziownia dysponuje bogatym parkiem maszynowym w ilości kilkudziesięciu maszyn i urządzeń pozwalającym wykonać większość elementów projektów we własnym zakresie. Dzięki obrabiarkom CNC realizuje zarówno duże serie oraz jednostkowe zamówienia. Maszyny numeryczne pozwalają maksymalnie obniżyć koszty wykonywanych detali przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Przedsiębiorstwo uzyskuje niskie koszty dzięki zastosowaniu frezowania HSM (High Speed Machining), czyli szybkiej obróbce z użyciem dużych posuwów i prędkości obrotowych narzędzia. Tak ekstremalne warunki skrawania realizuje stosując najwyższej jakości narzędzia z węglików spiekanych. Technologia HSM stawia duże wymagania ścieżce narzędzia, którym sprostać można używając jedynie profesjonalnego oprogramowania CAD/CAM – ProEngineer UNIGRAPHICS oraz VERICUT. Dzięki niemu generowane ścieżki NC charakteryzują się dużą płynnością uzyskaną głównie dzięki zastosowaniu zaokrąglonych naroży, helikalnego ruchu narzędzia, bogatej gamy rodzajów wejścia/wyjścia czy też kontroli prędkości przy zmianach kierunku skrawania lub podczas ruchów jałowych.

Profesjonalna kadra
Fundamentem sukcesu firmy GG Tech są ludzie. Obecnie w firmie zatrudnionych jest ponad 50 osób. Są to wysokiej klasy specjaliści, których wieloletnie doświadczenie jest nie do przecenienia. Praca konstruktora i narzędziowca wymaga dużej wiedzy oraz praktyki, które zdobywa się latami. Zespół GG Tech składa się m.in. z kilkunastu konstruktorów, projektujących praktycznie wszystkie produkty firmy. Długoletnie doświadczenie w połączeniu z wiodącymi na świecie środowiskami inżynierskimi z zakresu CAD/CAM/CAE od renomowanych dostawców w postaci PTC Creo, SIEMENS NX, HyperMill, ANSYS wzbogaconymi o własne rozwiązania informatyczne, pozwalają szybko generować rozwiązania problemów, z jakimi spotykają się klienci.

ENKi SYSTEM - automatyzacja i robotyzacja procesów pomiarowych na miarę XXI wieku
Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, firma GG TECH prowadzi prace nad nowym projektem dotyczącym szeroko pojętej automatyzacji i robotyzacji procesów pomiarowych. Firma opracowała produkt, który wpisuje się w przestrzeń pomiędzy manualnymi przyrządami pomiarowymi, a maszynami CMM. Jako cel postawiła sobie dwu-trzykrotne zwiększenie dokładności przy kilkukrotnym skróceniu czasu pomiaru w stosunku do manualnych przyrządów. Firma pokazała prototyp urządzenia na Warsaw Industry Week 2022 w Nadarzynie. Na stoisku zaprezentowała głównie rozwiązania przeznaczone do automatyzacji produkcji. Będą to narzędzia, przyrządy i uchwyty pracujące pod kontrolą ENKi SYSTEM - platformy integrującej narzędzia pomiarowe i kontrolne w zrobotyzowanym, zautomatyzowany lub manualnym środowisku. ENKi SYSTEM współpracować będzie z robotami Mitsubishi Electric. System ten został zaprojektowany do pracy w ciągu linii w warunkach produkcyjnych – tzw. In Line Measurement. Może jednak pracować, jako indywidualne stanowisko załadowczo-pomiarowe lub tylko pomiarowe, a mierzone wartości mogą być archiwizowane lokalnie lub na dowolnym serwerze. W standardzie system oparty jest o rozwiązania bazodanowe, co owocuje łatwym dostępem, filtracją i obróbką zgromadzonych wyników. ENKi System zostało stworzone i dalej będzie rozwijane przez najlepsze firmy z branży mechanicznej, metrologicznej, robotyki i elektro-informatycznej.

fb button

grab my essay banner

logo jooble