magazine top

MASŁOWSKI International Transport Group to prężnie działająca firma, której tradycje sięgają lat 80-tych ubiegłego wieku. Spółka świadczy usługi w zakresie specjalistycznego transportu krajowego i międzynarodowego.

Specjalnie dla BusniessPL obszernego wywiadu udzielił Pan Marcin Masłowski, Prezes Zarządu MASŁOWSKI International Transport Group Sp. z o. o. Sp.K.

Proszę powiedzieć, jakie były początki MASŁOWSKI International Transport Group i jakie momenty były najważniejsze w historii jego rozwoju?

Początki firmy sięgają już 1981 roku. Założycielem firmy jest Antoni Masłowski, dziś już emeryt, jednak nadal jest współwłaścicielem i bierze czynny udział w życiu przedsiębiorstwa. Początkowo był to transport osobowy, a od 1988 roku rozpoczęliśmy krajowy transport ciężki. Początki lat 90-tych ubiegłego wieku to okres rozpoczęcia transportu międzynarodowego. Przewoziliśmy towary z Polski do Niemiec, Rosji, krajów Beneluksu, Francji, Wielkiej Brytanii. Pierwsze trasy w ruchu zagranicznym to Kaliningrad, następnie Berlin. Taka trasa trwała do 1 tygodnia i musiał być powrót do kraju lub przez Polskę. Bardzo ważną i właściwie kluczową datą było wejście Polski do Unii Europejskiej. Dla transportu wejście do Unii Europejskiej było wielkim oknem na świat, które dało nam nieograniczone możliwości dostępu do rynku transportowego. Początkowo mogliśmy przewozić ładunki między krajami członkowskimi Unii Europejskiej, a po 3 latach mogliśmy robić tzw. kabotaże (usługi wewnątrz kraju członkowskiego) z pewnymi ograniczeniami. Tuż po wejściu do Unii Europejskiej firma Masłowski podpisała pierwsze długoterminowe kontrakty transportowe pomiędzy fabrykami rozmieszczonymi w Unii dla pojazdów przestrzennych typu JUMBO. Kolejnym krokiem milowym było rozszerzenie działalności o „Trucki”, czyli świadczenie usług przewozowych dla spedycji, która zapewniała zlecenia transportowe i swoje naczepy. Później już obsługiwaliśmy klientów bezpośrednio własnymi naczepami. Dzisiaj nasza flota liczy prawie 50 jednostek.
Firma zajmuje się organizowaniem procesu transportowo – spedycyjnego zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. Czy może Pan opowiedzieć szerzej o ofercie firmy oraz posiadanych typów pojazdów?

Świadczymy kompleksowo usługi spedycyjne oraz transportowe. Klient zleca nam przewóz towaru, a następnie my bezpośrednio zajmujemy się całościowo wykonaniem usługi. Ustalamy okienka dostaw, a jeśli w grę wchodzą odprawy graniczne, zajmujemy się organizowaniem dokumentów celnych czy innych dodatkowych usług logistycznych. Posiadamy pojazdy typu:

  • JUMBO (pojazdy przestrzenne o kubaturze 110cbm i 24T)
  • naczepy typu Mega (naczepy o powiększonej kubaturze)
  • naczepy typu Coilmulda (naczepa do przewozu krążków / zwojów stali)
  • naczepy typu Standard 26T.

Do kogo szczególnie kierujecie swoją ofertę?

Swoją ofertę kierujemy bezpośrednio do fabryk produkcyjnych, centrum logistycznych, rzetelnych firm spedycyjnych, jak i bezpośrednio do małych firm. Jesteśmy otwarci dla każdego klienta, niezależnie od wielkości zamówienia, każdy jest dla nas traktowany priorytetowo.

Pojazdy z logo „MASŁOWSKI” można spotkać na drogach całej Europy. Proszę powiedzieć, co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

Myślę, że klienci cenią w nas rzetelność oraz punktualność wykonywania transportów, właściwych informacji oraz bezpośredni kontakt z naszymi spedytorami, którzy są bezgranicznie zaangażowani w perfekcyjne wykonanie zlecenia. My, jako właściciele firmy jesteśmy zawsze otwarci na rozmowy i bezpośrednie spotkania z klientami, którzy wiedzą, że na nas można zawsze polegać, w sytuacjach awaryjnych nawet 24h na dobę i 365 dni w roku (dosłownie). Nasi klienci wiedzą, że nasza firma zawsze zrobi to, co jest możliwe, aby klient był w 100% usatysfakcjonowany z usługi.

Osiągnięcie sukcesu w biznesie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zarządzania i wykwalifikowanego personelu. Czy może Pan opowiedzieć o kadrze specjalistów firmy MASŁOWSKI International Transport Group?

Filarem firmy są współwłaściciele firmy wraz ze spedytorami, którzy na co dzień są obecni w „życiu firmy”. Na wyróżnienie zasługują również nasi kierowcy, którzy pracują u nas ponad 20 lat i niektórzy doczekali się już emerytury. Kierowcy są naszą wizytówką na zachodzie Europy.

Przedsiębiorstwo MASŁOWSKI International Transport Group dynamicznie się rozwija – modernizuje i zwiększa tabor pojazdów, portfolio oferowanych usług. Jakie najważniejsze inwestycje związane z rozwojem przedsiębiorstwa były realizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat?

Nieustannie inwestujemy w coraz to nowszą flotę transportową w celu zapewnienia jakości naszych usług oraz poprawy komfortu pracy kierowców oraz w system telematyki transportu, który ułatwia nam zarządzanie transportem i optymalizuje koszty. Dbamy o naturalne środowisko, większość pojazdów spełnia normy EURO VI, 30 pojazdów posiada instalację na gaz CNG. Współwłaściciele firmy Maslowski International Transport Group są również właścicielami firm współpracujących w zakresie obsługi serwisowej „A2 Tir Serwis” mieszczącej się tuż przy międzynarodowej autostradzie A2 i dostawcami części zamiennych JAMAS s.c.

Jak ocenia Pan przyszłość branży, w której działa firma, jakie są w związku z tym plany przedsiębiorstwa?

Na dzień dzisiejszy branża transportowa jak i chyba większość firm przeżywa kryzys gospodarczy, a co za tym idzie powstała walka o klienta i konkurencja cenowa. W ostatnim czasie Unia Europejska zaostrzyła nam przepisy w sprawie tzw. „Pakietu Mobilności” oraz tak ładnie nazywanego przez „starą UE” dumpingu socjalnego pracowników. Dla niewtajemniczonych chodzi o to, że wchodząc do Unii Europejskiej otworzyliśmy swój rynek zbytu dla Unii, a w zamian otrzymaliśmy dostęp do wykonywania usług. Nie trzeba było długo czekać jak Polska stała się „rekinem” na rynku transportu Unii Europejskiej. Wykonujemy około 30% transportu w ruchu międzynarodowym Unii. Jest to naprawdę duży udział w usługach. Jesteśmy bardzo cenionym usługobiorcami w transporcie międzynarodowym, jednak dla rządów „starej UE” jesteśmy zagrożeniem dla lokalnych firm i teraz zaczyna się odsuwanie nas od dostępu do tego rynku. Na dzień dzisiejszy jesteśmy skupieni na utrzymaniu bieżącego zatrudnienia pracowników i ewentualnie wymianą floty na nowszą.

Oprócz aktywności biznesowej, równie ważna jest działalność prospołeczna. Czy angażują się Państwo lokalnie w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Przede wszystkim poprzez kilka fundacji wspieramy chore dzieci, które wymagają rehabilitacji i kosztownego leczenia. Uczestniczymy w życiu społecznym Gminy, sponsorujemy wydarzenia okolicznościowe oraz wspomagamy finansowo szkoły podstawowe, ponieważ wierzymy, że dzieci są dla nas najważniejszym kapitałem.

Potwierdzeniem wysokiej jakości funkcjonowania firmy oraz oferowanych usług są otrzymane świadectwa oraz wyróżnienia. Jakimi certyfikatami, nagrodami i tytułami mogą się Państwo pochwalić?

Firma ma wdrożony system zarządzania jakością przedsiębiorstwa, potwierdzony certyfikatem ISO 9001. Oprócz tego posiadamy certyfikat TCC (Trans.eu Certified Carrier), wyróżniający najlepszych przewoźników w Europie. Zostaliśmy wyróżnieni statuetką „Gazeli Bisnesu” oraz uznani za jednego z najlepszych klientów firmy DKV.

MASŁOWSKI International Transport Group to firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w transporcie. Z jakiego osiągnięcia są Państwo najbardziej dumni?

Dla nas ogromnym sukcesem jest zbudowanie dużej, nowoczesnej floty transportowej zatrudniającej prawie 100 osób, co daje nam satysfakcję, że przyczyniamy się do utrzymania, aż 100 rodzin.

fb button

grab my essay banner

logo jooble