magazine top

Chemiland Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się firma w północnej części Polski, której główna działalność polega na kompleksowym zaopatrzeniu rolnictwa. O firmie rozmawiamy z Panem Piotrem Juchno, Prezesem Zarządu Chemiland Sp. z o.o.

Proszę powiedzieć, jakie były początki przedsiębiorstwa Chemiland i jakie momenty były najważniejsze w historii jego rozwoju?

Początki działalności firmy Chemiland sięgają lutego 2001 roku. Wówczas powstało Przedsiębiorstwo Produkcyjno–Handlowo-Usługowe Chemiland, które w 2004 roku przekształcone zostało w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i w takiej formie funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Główna siedziba firmy przez wiele lat mieściła się w miejscowości Lubochowo w województwie pomorskim. Od maja 2018 roku siedziba została przeniesiona do Dzierzgonia na ulicę Wojska Polskiego, natomiast w Lubochowie pozostał oddział firmy. Posiadamy również punkty handlowe na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, z których jeden pełni dodatkowo funkcję Centrum Ogrodniczego. Nasza firma stawia przede wszystkim na rozwój. To nie tylko stałe powiększanie oferty produktowej, ale także nieustanny rozwój sieci sklepów, dowodem czego było otwarcie w listopadzie 2015 roku Salonu i Serwisu Husqvarna, a we wrześniu 2017 roku Sklepu Grene. W 2020 roku miało miejsce poszerzenie działu Salonu Husqvarny o produkty marki Milwaukee oraz wprowadzenie tam rowerów i części rowerowych firmy Romet. Zlokalizowane w miejscowości Zalewo obydwa punkty razem z Centrum Ogrodniczo-Rolniczym tworzą kompleks handlowy, w którym każdy z naszych Klientów z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Chemiland oferuje szeroką gamę produktów związanych ogólnie biorąc z rolnictwem. Firma posiada kilka punktów handlowych. Czy może Pan opowiedzieć nam o oferowanych produktach i sieci sprzedaży?

Oferta handlowa firmy dedykowana jest zarówno do odbiorców detalicznych, jak i do dużych przedsiębiorstw rolnych. Klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy produktów będących w stałej ofercie, takich jak środki ochrony roślin, nawozy rolnicze, materiał siewny, pasze i dodatki paszowe, środki higieny udoju, folie i sznurki rolnicze, a także wielu innych artykułów z dziedziny rolnictwa, ogrodnictwa i sadownictwa.

Firma proponuje również szeroki wachlarz usług rolniczych.

Dbając o kompleksową obsługę Klienta, prowadzimy całoroczny skup płodów rolnych: zbóż, rzepaku i kukurydzy. W tym zakresie świadczymy usługi suszenia, magazynowania i transportu własną flotą samochodów ciężarowych. Stawiając na rozwój nasza firma w ostatnim czasie poszerzyła ofertę o dystrybucję przenośnych zbiorników: na paliwa płynne, płyny AdBlue i środki chemiczne z systemem monitoringu dozowania płynów (SMDP), do zapoznania z ofertą których serdecznie zachęcamy. Firma poszerzyła swoją działalność o usługi ubezpieczeniowe, w której oferuje Klientom z naszego regionu i nie tylko szereg możliwości ubezpieczenia: agrobiznesu, majątku, osobistego, pojazdów, podróży, itd.

Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do jej sukcesu?

Rosnące oczekiwania naszych Partnerów handlowych są dla nas wyzwaniem, które podejmujemy proponując szeroki wachlarz usług rolniczych z zakresu uprawy, siewu i zbioru płodów rolnych. Naszym Klientom oferujemy skuteczne i efektywne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie przez rolnika maksymalnego zysku i wysokiego poziomu satysfakcji.

Osiągnięcie sukcesu w biznesie nie jest możliwe bez wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Czy może Pan opowiedzieć o kadrze specjalistów Chemiland?

Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu doradców agrotechnicznych i specjalistów ds. żywienia zwierząt, wspierane cyklicznymi szkoleniami, gwarantuje najwyższy standard obsługi Klienta. Nasi sprzedawcy służą fachowym doradztwem, wiedzą, pomocą przy transakcjach zakupowych, kredytowych i wielu innych. Do Firmy dołączyło kilka nowych osób: Kierownik Organizacyjny ds. Marketingu i Optymalizacji, Doradca Sprzedaży, Samodzielna Księgowa, Specjalista ds. Ubezpieczeń oraz Przedstawiciel Handlowy. Osoby te wpływają korzystnie na poprawę kondycji Firmy m.in. poprzez wdrażanie nowych rozwiązań systemowych, komunikacyjnych i szkolenowych.

Jakość oferowanych produktów to dla Państwa priorytet dlatego współpracujecie wyłącznie ze sprawdzonymi kontrahentami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy – Państwa najważniejszych partnerów?

Współpracujemy z samymi pewnymi Dostawcami. Oferują oni najlepsze produkty w najlepszych cenach. Są gotowi pomóc w każdym zagadnieniu dotyczącym ich produktów, służą radą w przypadku jakichkolwiek pytań skierowanych do nas przez Klienta. Wśród naszych zaufanych Partnerów handlowych są m.in.: Grupa Azoty, Sumi Agro, Belchim, Synthos Agro, Bayer, Suplant, BASF Polska, Syngenta, Barclay, Cargill Poland Sp. z o.o., BioFeed Sp. z o.o., Trouw Nutrition Polska Sp. z o.o., Farmer, Dolfos, Sano.

Jak ocenia Pan przyszłość branży rolniczej?

Branża rolnicza jest w ciągłym rozwoju. Gospodarstwa wdrążają coraz to nowsze technologie i procedury zarządzania ziemią i inwentarzem żywym. Wzrasta świadomość rolników co do zasad właściwego postępowania ze środkami ochrony roślin, z nawozami, itd. Są otwartości na wszelkiego rodzaju porady w tym zakresie. Coraz częstsze stosowanie pomiaru gleby i skanu pasz potwierdza skuteczność działań edukacyjnych wśród odbiorców. Coraz więcej rolników stawia na uprawę bardziej ekologiczną. Duża ich część podchodzi z dużą dbałością do bezpieczeństwa pracy i prowadzenia wszelkich działań gospodarczych. Jeśli zaś chodzi o branżę stricte domową i dekoracyjną to wśród ludzi rośnie zapał do podnoszenia atrakcyjności swojej przestrzeni życiowej. Klienci coraz bardziej zaczynają zauważać potrzebę dbałości o swoje ogrody, o nadanie wyrazu swoim domom i pomieszczeniom, w których przebywają.

Oprócz aktywności biznesowej, równie ważna jest działalność społeczna. Czy angażują się Państwo lokalnie w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Chemiland Sp. z o.o. zawsze chętnie wspomaga różnorodne działania związane z edukacją, sportem, kulturą oraz wspiera prowadzone akcje charytatywne. Firma Chemiland aktywnie uczestniczy w rozwoju dzieci i młodzieży – wspiera finansowo działania organizowane przez okoliczne szkoły, współpracuje ściśle z tutejszym Kołem Łowieckim, a w ten sposób pomaga w kształtowaniu odpowiedzialnej postawy uczniów wobec otaczającego nas środowiska. Dzięki udzielonemu wsparciu wraz z gronem Nauczycieli i Myśliwych udało się nam: zorganizować Piknik Myśliwski dla dzieci oraz festyn z okazji Dnia Dziecka, założyć kilka remiz śródpolnych – będą służyły zwierzynie leśnej oraz pomóc w budowie paśników i karmników, które umieszczono w łowiskach. Poprzez kilkuletnie sponsorowanie Dzierzgońskiego Klubu Sportowego “Powiśle” w Dzierzgoniu oraz bieżące wsparcie finansowe Klubu Sportowego Ewingi Zalewo firma Chemiland ma również swój wkład w rozwój fizyczny młodzieży. Oprócz tego firma Chemiland cyklicznie dofinansowuje wiele inicjatyw wiejskich, między innymi: Dożynki Gminne, Dożynki Sołeckie, Święto Plonów, Święto Mleka oraz działalność Koła Gospodyń Wiejskich w Lubochowie, w Starym Mieście. Swoją cegiełkę dorzuciliśmy również dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Dzierzgoniu. Od 2014 roku Firma Chemiland jest jednym z głównych sponsorów PRO STRONGMANA Kordiana Bolczaka – ówczesnego mistrza polski Strong Man, który odnosi nie małe sukcesy podczas zmagań na zawodach siłaczy. Niedługo planujemy wziąć udział w II Biegu Charytatywnym Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt REKS w Malborku, na który serdecznie zapraszamy. Informacje o tym wydarzeniu będą widniały na naszej stronie facebook’owej: Chemiland – Sieć Dystrybucyjno Usługowa.

Potwierdzeniem wysokiej jakości funkcjonowania firmy są otrzymane certyfikaty i wyróżnienia. Jakimi certyfikatami, nagrodami i tytułami mogą się Państwo pochwalić?

Firma Chemiland może pochwalić się certyfikatami, takimi jak:

  • Gazele Biznesu 2008, 2009 – grono najdynamiczniej rozwijających się firm,
  • Firma Godna Zaufania 2016, 2017, 2018, 2019,
  • Dyplom za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Sposób na Sukces”,
  • Certyfikat spełnienia wymaganiom systemu KZR INiG, GMP + B1 Produkcja, Handle i Usługi, GMP +B4 Transport.

Chemiland w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz 20-lecia swojej działalności. Z jakich osiągnięć są Państwo najbardziej dumni biorąc pod uwagę cały okres funkcjonowania firmy?

To był długi okres czasu, wiele się działo, przechodziliśmy mnóstwo zmian i podejmowaliśmy masę działań, jednak to, co zostało niezmienne przez te wszystkie lata to nasze rosnące wciąż doświadczenie w tym, co robimy. Jesteśmy dumni z tej wiedzy noszonej przez te lata, ze współdziałania z gronem wspaniałych ludzi -zarówno Klientów, Partnerów handlowych, jak również naszych Współpracowników. Cieszymy się z tego, że udało się nam wesprzeć też wiele działań i inicjatyw społecznych, bo nie tylko światem pracy żyjemy. Liczy się człowiek i my stawiamy na ludzi.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne