magazine top

Plexi to tworzywo sztuczne o bardzo wielu zastosowaniach. Poza wykorzystaniem plexi w różnych gałęziach przemysłu czy reklamy coraz częściej sięgamy po ten materiał, urządzając dom czy mieszkanie. Dziś sprawdzimy, jak w naszym wnętrzu możemy w oryginalny sposób wykorzystać taki materiał jak czarna plexi. Jeżeli szukacie ciekawych pomysłów na aranżację nowoczesnego wnętrza, to zapraszamy do lektury.

Czarna plexi – litery i inne ozdoby

Plexi, niezależnie od koloru jest materiałem bardzo łatwym w obróbce. Dotyczy to zarówno obróbki mechanicznej, jak i termoplastycznej. Plexi możemy więc ciąć, frezować, wyginać itd. Pozwala to stworzenie z plexi przeróżnych, nawet skomplikowanych kształtów. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z czarnej plexi wykonać na przykład litery. Czarne litery z plexi będą się świetnie prezentować na tle białej lub jasnoszarej ściany. Możemy ułożyć z nich sentencję, cytat czy krótki napis. Plexi jest bardzo lekka, nie będziemy mieli więc większego problemu z przymocowaniem takich liter i ewentualnych ich demontażem. Oczywiście wycięcie liter z plexi w domowych warunkach jest raczej niemożliwe. Takie precyzyjne cięcie plexi lepiej zlecić specjalistycznej firmie. Więcej o cięciu tego tworzywa możecie przeczytać na stronie: https://plasticexpress.pl/ciecie-pleksi. Z czarnej plexi możemy stworzyć nie tylko litery. Dzięki laserowemu wycinaniu z plexi możemy uzyskać nawet stosunkowo precyzyjne motywy roślinne czy ażurowe panele. W przypadku gdy aranżujemy biuro lub siedzibę firmy, z plexi możemy wyciąć logo przedsiębiorstwa, które ozdobi recepcję, salę konferencyjną lub inne reprezentacyjne miejsce.

Czarna pleksi w kuchni – prosty sposób na odświeżenie kuchennej aranżacji

Czarną plexi możemy również wykorzystać w aranżacji kuchni. Jeśli nasze meble kuchenne wymagają odświeżenia lub po prostu chcemy zmienić wystrój kuchni, możemy wykorzystać do tego właśnie to tworzywo. Plexi czarna w kuchni może pełnić dwojaką funkcję. Po pierwsze możemy wykorzystać ten materiał zamiast płytek na ścianie. Takie kuchenne panele z plexi będą skutecznie chronić ścianę przed wilgocią i zabrudzeniami powstającymi w trakcie przygotowywania posiłków. Panele z plexi są również dużo łatwiejsze w montażu niż płytki i często dużo tańsze niż ścienna ceramika. 

Inny sposób, w jaki możemy wykorzystać czarną pleksi w kuchni, dotyczy mebli kuchennych. Możemy z tego materiału stworzyć nakładki na fronty mebli kuchennych, całkowicie odmieniając ich wygląd. Takie nowe fronty kuchenne z czarnej plexi sprawdzą się szczególnie w nowoczesnych aranżacjach kuchni. W zależności od tego, jaki chcemy osiągnąć efekt, możemy wybrać plexi czarną matową lub z połyskiem. Każdy z tych rodzajów czarnej plexi ma swoje mocne i słabe strony. Czarna pleksi z połyskiem odbija światło, dzięki czemu kuchnia będzie wyglądać na nieco większą, niż jest w rzeczywistości. Minusem czarnej pleksi z połyskiem jest to, że dużo bardziej widoczne będą na niej ewentualne zabrudzenia czy odciski palców. Z kolei czarną plexi matową łatwiej utrzymać w czystości, jednak nie daje ona już takiego efektu optycznego powiększenia wnętrza.

Czarna pleksi na sufit – oryginalny sposób na nowoczesne wnętrze

Istnieje jeszcze jeden dosyć oryginalny sposób, w jaki możemy wykorzystać plexi w aranżacji wnętrz. Materiał ten jest coraz częściej wykorzystywany do stworzenia oryginalnego oświetlenia salonu czy sypialni. Czarna pleksi na sufit może sprawdzić się jako podświetlany na krawędziach panel. Bardzo ciekawy efekt wizualny możemy osiągnąć, łącząc podwieszany sufit z oświetlenie LED i panelem bądź panelami z plexi. Jeżeli planujemy takie oryginalne rozwiązanie, warto wziąć je pod uwagę już na etapie urządzania mieszkania bądź generalnego remontu. Oczywiście czarna plexi na sufit to nie jedyna opcja. Do stworzenia podświetlanych paneli bardzo często wykorzystywana jest również biała plexi, taka jak TUTAJ. Co więcej, takie podświetlane panele możemy zamontować nie tylko na suficie, ale również we wnękach ściennych, czy nawet w podłodze.

zdjęcie: stock.adobe.com
autor: Photographee.eu

fb button

grab my essay banner

logo jooble