magazine top

Urządzenia suwnicowe to różnego rodzaju maszyny, które działają na podstawie wykorzystania formuły dźwigowo-transportowej. Tego rodzaju urządzenia z powodzeniem sprawdzają się w każdym miejscu pracy. Szczególnie przydatne są zaś wówczas, gdy mowa o przenoszeniu ciężkich ładunków i dużych gabarytów. W jakich branżach ich zastosowanie uznaje się za nieocenione? Do najważniejszych zaliczymy transport, branżę magazynową i przeładunkową, jak również różnego rodzaju zakłady produkcyjne. Co warto wiedzieć o zastosowaniu urządzeń suwnicowych w niebezpiecznym środowisku pracy? Z jakiego wyboru rodzaju maszyn suwnicowych można dziś skorzystać? Jak z sukcesem zwiększyć bezpieczeństwo i komfort pracy w niebezpiecznym miejscu pracy? Na najważniejsze pytania odpowiadamy w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Najważniejsze bezpieczeństwo

W niebezpiecznym środowisku pracy jednym z najbardziej istotnych czynników pozostaje zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa. To jest z kolei możliwe wówczas, gdy zastosuje się możliwie jak najlepsze rozwiązania technologiczne – także te najbardziej zaawansowane. Dlatego też niezwykle ważne pozostaje to, by korzystać wyłącznie z optymalnych rozwiązań dostępnych w branży. Jakie urządzenia suwnicowe można dziś znaleźć w ofercie? Będą to przede wszystkim suwnice stworzone z komponentów dedykowanych stosowaniu m.in. w zakładach chemicznych, petrochemicznych, rafineriach naftowych, oczyszczalniach ścieków, lakierniach, elektrowniach gazowych oraz innych obiektach przemysłowych. Jakiego rodzaju urządzenia suwnicowe są obecnie dostępne na rynku branżowym?

Jakie suwnice do niebezpiecznych warunków pracy?

Ciągły postęp technologiczny sprawia, że wybór urządzeń suwnicowych dedykowanych niebezpiecznym środowiskom pracy wciąż się zwiększa. Z jakiego rodzaju maszyn można dziś korzystać? Będą to z pewnością suwnice EXCXT z elektrycznym wciągnikiem linowym, suwnice EXN z elektrycznym wciągnikiem łańcuchowym oraz suwnice stanowiskowe EX. Co trzeba wiedzieć o poszczególnych rodzajach suwnic? Dlaczego warto się nimi zainteresować? Odpowiedzi na te pytania prezentujemy w dalszej części wpisu.

miejsce na foto1

Suwnice z elektrycznym wciągnikiem linowym

Urządzenia suwnicowe EXCXT, wyposażone w elektryczny wciągnik linowy znane są z tego, że z sukcesem wspomagają bezpieczne podnoszenie ładunków o masie nawet do 80 ton. Wszystko za sprawą wyjątkowo solidnej konstrukcji stalowej oraz certyfikatu EX, który zapewnia bezpieczną emisję gazów i pyłów. Do tego poziom bezpieczeństwa eksploatacji zwiększa również zastosowanie ognioodpornych osłon chroniących silnik i układy elektryczne. Dzięki tak nowoczesnej i zaawansowanej technologii możliwe staje się zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pracownikom oraz przenoszonym ładunkom nawet w takim środowisku pracy, które uznawane jest za niebezpieczne. Suwnica EXCXT z elektrycznym wciągnikiem linowym jest szczególnie rekomendowana do zastosowania jako podręczna suwnica przemysłowa, idealna do przeprowadzania czynności konserwacyjnych w środowiskach niebezpiecznych.

Suwnice z elektrycznym wciągnikiem łańcuchowym

Na współczesnym rynku branżowym znajdziemy także suwnice EX, wyposażone w elektryczny wciągnik łańcuchowy. Urządzenia te zostały stworzone z myślą o podnoszeniu niewielkich ładunków. Ich ogromną zaletą jest zastosowanie solidnej stalowej konstrukcji oraz wzbogacenie jej o wszelkie niezbędne elementy do pracy w niebezpiecznych obszarach. Konstrukcja takiej maszyny została stworzona tak, aby zapobiegać iskrzeniu oraz innym zagrożeniom zapłonem. Producenci tego rodzaju suwnic gwarantują, że maszyny z powodzeniem i zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, podniosą do 5 ton metrycznych nawet w najbardziej niebezpiecznych środowiskach. Suwnice EX  z elektrycznym wciągnikiem łańcuchowym dedykowane są eksploatacji szczególnie w takich branżach jak petrochemiczna, energetyczna oraz w przemyśle wytwórczym.

Suwnice stanowiskowe

Wśród urządzeń suwnicowych dedykowanych niebezpiecznym środowiskom pracy, wyróżnić należy także suwnice stanowiskowe EX. Tego rodzaju maszyny zostały wyposażone w układy elektryczne z certyfikatami ATEX i EX oraz w metalową konstrukcję, która udźwignie 2000 kg. Suwnice tego typu dostępne są w systemie modułowym bez spawów, w opcji stalowej i aluminiowej. To wszystko sprawia, że maszyny są łatwe w instalacji, konserwacji oraz modyfikacji, co pozwala na maksymalne dopasowanie ich funkcjonalności do indywidualnych potrzeb użytkowników. Suwnice stanowiskowe EX idealnie nadają się do zastosowania w niebezpiecznych warunkach występujących na linii produkcyjnej.

fb button

grab my essay banner

logo jooble