magazine top

Regały paletowe są bez wątpienia jednym z najczęściej spotykanych typów wyposażenia magazynów, hurtowni i sklepów wielkopowierzchniowych. Doskonale sprawdzają się w każdej branży, w której transport towarów opiera się o najpopularniejsze jednostki transportowe – palety. W jaki sposób regały te przyczyniają się do usprawnienia pracy w obrębie sklepów i magazynów?

Regały paletowe w branży spożywczej – gdy liczy się czas

O ile sklepy o niewielkiej powierzchni nie mogą pozwolić sobie na zastawienie sklepu paletami z jednym produktem, z rozwiązania tego chętnie korzystają supermarkety i dyskonty spożywcze. Sprzedaż bezpośrednio z palet dotyczy najczęściej produktów o solidnych opakowaniach bądź regularnych kształtach, które nie są zbyt podatne na uszkodzenia, takie jak cukier, mąka, ryż, mleko w kartonach czy napoje w plastikowych butelkach.

Regały paletowe to również korzystne rozwiązanie w aranżacji zaplecza takiego sklepu. Z racji na “zwarty” charakter regału paletowego magazyn może wykorzystać większość dostępnego miejsca, a pracownicy mogą wyłożyć całą partię produktu za jednym podejściem. Możliwość taką zapewniają przede wszystkim regały paletowe Drive-in oraz przepływowe.
obraz 1 2

Warto pamiętać również, że regały paletowe doskonale sprawdzają się nie tylko do składowania gotowego wyrobu. Konstrukcje te są z powodzeniem wykorzystywane również w specjalistycznych zakładach przetwórczych. Należy jednak pamiętać, że specyfika ich działania może wiązać się z koniecznością wyboru regałów zabezpieczonych przed szkodliwym działaniem kwasów i soli, wykorzystywanych w poszczególnych procesach.

Regały paletowe dla branży higienicznej – duży gabaryt, niewielka waga

O ile rozmaite drogerie i apteki nie stosują zazwyczaj palet w samym procesie sprzedażowym, chętnie sięgają one po regały paletowe na etapie projektowania magazynu. Należy jednak pamiętać, że produkty higieniczne mogą cechować się bardzo dużą dysproporcją gabarytów.

Towary takie jak papier toaletowy oraz ręczniki papierowe cechują się dużą objętością i relatywnie małą masą. Współczynnik ten sprawia, że regały paletowe w magazynach drogerii muszą posiadać odpowiednio duży rozstaw, aby bez trudu pomieścić palety o wysokości przekraczającej 2 metry.

Magazyny aptek i drogerii najczęściej korzystają ze standardowych regałów paletowych oraz konstrukcji Drive-in ze składowaniem blokowym bądź półautomatycznych instalacji typu Shuttle.

Regały paletowe dla pozostałych branż

Ze względu na swój uniwersalny charakter oraz znaczny udział palet w rynku transportowym, regały paletowe doskonale sprawdzają się w wielu rozmaitych gałęziach gospodarki, takich jak branża medyczna czy elektroniczna.

Warto również pamiętać, że są one szeroko stosowane również w branży logistycznej oraz transportowej, która odpowiada za przepływ towarów pomiędzy producentami, sprzedawcami i klientami.

Postaw na regały paletowe solidnej firmy

Aby regały paletowe mogły funkcjonować bezawaryjnie, warto wybrać konstrukcje doświadczonego przedsiębiorstwa. Firma Nedcon Silesia od ponad 40 lat działa na terenie całej Polski, projektując przestrzenie magazynowe dla Klientów, reprezentujących rozmaite dziedziny produkcji, handlu i usług.

Zapoznaj się z ofertą firmy Nedcon i odmień przestrzeń magazynową swojej firmy, tworząc ją w oparciu o wiedzę i dobrą praktykę inżynierską.

fb button

grab my essay banner

logo jooble