magazine top

Własne mieszkanie lub dom jest marzeniem wielu ludzi. Osoby, które chcą założyć rodzinę bądź też usamodzielnić się, często przymierzają się do zakupu nowego domu lub mieszkania. O czym warto pamiętać przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej nieruchomości?

 

Mieszkania deweloperskie i nowe domy dostępne są dla każdego, kto dysponuje wystarczającą ilością gotówki bądź jest w stanie uzyskać kredyt hipoteczny. Jednak samo kupno mieszkania lub domu nie jest czynnością prostą.

Dom czy mieszkanie?

Osoby poszukujące nieruchomości dla siebie, często zastanawiają się, czy lepszym rozwiązaniem jest kupno domu, czy też nowego mieszkania. Prawda jest taka, że każda z tych opcji posiada zarówno wady, jak i zalety. Kupno nowego domu oznacza większy metraż do wykorzystania i bardzo cenną prywatność, jednak związane jest z koniecznością ponoszenia dość wysokich kosztów eksploatacyjnych. Główną zaletą zakupu mieszkania jest z kolei duża dowolność w wyborze lokalizacji i mniejsze koszty utrzymania. Trzeba jednak pamiętać o ograniczonej powierzchni lokalu i sąsiadach, na których wybór nie ma się żadnego wpływu.

Dlaczego warto kupować nowe domy i mieszkania?

Na początku warto podkreślić, że kupno mieszkań deweloperskich obciążone jest sporym ryzykiem. Umowa podpisywana jest zazwyczaj na etapie, kiedy mieszkanie nie jest jeszcze wybudowane. Dlatego przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów trzeba dokładnie przyjrzeć się deweloperowi i jego kondycji finansowej.

Domy i mieszkania z rynku wtórnego zazwyczaj są w stanie, który pozostawia wiele do życzenia i wymaga wykonania przynajmniej kilku, zazwyczaj dość kosztownych napraw. Często problemem okazują się także poprzedni właściciele.

Gdzie poszukiwać mieszkań i domów na sprzedaż?

Wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej szukać jest domów i mieszkań na sprzedaż. Sam proces poszukiwania nieruchomości bywa bardzo żmudny i długi, toteż warto rozglądać się za nią w różnych miejscach. W dzisiejszych czasach najwięcej deweloperów nowe domy i mieszkania wystawia w internecie. Zazwyczaj umieszczają je nie tylko na swoich stronach firmowych, ale także na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych. To właśnie na nich najlepiej rozpocząć poszukiwania wymarzonej nieruchomości.

Wygodne filtry na stronie umożliwiają określenie dokładnej lokalizacji, widełek cenowych, a także innych parametrów domu lub mieszkania. Dzięki temu użytkownik otrzymuje listę wyników dokładnie dopasowanych do jego preferencji.

Interesujące ogłoszenia znaleźć można również w mediach społecznościowych, zwłaszcza na lokalnych grupach z ogłoszeniami. Wystarczy nawiązać kontakt z autorem ogłoszenia w celu pozyskania większej liczby szczegółów.

Kupno nowego domu i mieszkania nigdy nie jest łatwym zadaniem. Proces ten potrafi ciągnąć się przez wiele miesięcy, jednak gra z pewnością warta jest świeczki. Na końcu tej trudnej drogi czeka w końcu wymarzona nieruchomość.

fb button

grab my essay banner

logo jooble