magazine top

Wystrój wnętrz, w których pracownicy będą spędzać znaczną część swojego dnia, ma znaczenie. Czy ty również zastanawiasz się, jak zaprojektować i urządzić biuro lub inny budynek firmowy? Jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom oraz praktycznym rozwiązaniom, które cieszą się rosnącą popularnością.

Dużo światła i transparentność

Przeszklone drzwi, a nawet ściany mają wiele funkcji. Przede wszystkim wpuszczają one do wnętrz dużo naturalnego światła. Jest to szczególnie ważne w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy to liczy się każdy promień słońca. Takie rozwiązania są cenione również ze względów estetycznych. Swoją surową i nowoczesną stylistykę wiele budynków zawdzięcza właśnie zastosowaniu przezroczystości. W przypadku biur często liczy się także transparentność — firmom zależy na tym, aby wnętrza pomieszczeń były widoczne z zewnątrz. Efekt ten można uzyskać za pomocą rozwiązań takich jak drzwi szklane, duże okna oraz przeszklone ścianki profilowe.

Różnorodność wnętrz

Wiadomo, że różnorodność wnętrz przekłada się pozytywnie na produktywność pracowników. To bardzo ważne, aby zapewnić im także strefy, w których mogą odpocząć, pobyć chwilę z innymi lub w samotności, a nawet poświęcić trochę czasu na aktywność fizyczną. Istnieje wiele praktycznych rozwiązań umożliwiających stworzenie różnorodnych przestrzeni. Warto wziąć to pod uwagę możliwie najwcześniej — na przykład na etapie budowy lub remontu biura.

Cisza i prywatność

Wiele osób potrzebuje ciszy, aby móc utrzymać koncentrację i dobre samopoczucie. Stworzenie przestrzeni wolnych od hałasu jest więc w interesie pracodawcy. Oczywiście każda firma to odrębny przypadek. W wielu przedsiębiorstwach jest głośno, gdyż jest to po prostu wpisane w ich naturę.

Gdy jednak mowa o biurach, sprawy powinny jednak prezentować się inaczej. Miejsca tego typu muszą być projektowane i urządzane tak, aby ekspozycja na hałas była minimalna. Oczywiście bywa to niemożliwe w przypadku głównych pomieszczeń, dlatego czasami warto zaplanować obecność mniejszych pokoi lub budek akustycznych zapewniających komfortową przestrzeń dla pracowników. Świetnym rozwiązaniem jest także zastosowanie wykładzin lub specjalistycznych materiałów wyciszających.

Jakie meble do biura

Niezwykle ważnym czynnikiem decydującym o atmosferze biura lub innego miejsca pracy są jego meble. Oczywiście przede wszystkim powinny pełnić one funkcję praktyczną — najważniejsze, aby ułatwiały pracę. Ich stylistyka nie musi być jednak do bólu surowa. Coraz większą popularnością cieszą się „udomowione” meble, które przypominają rozwiązania stosowane w domach i mieszkaniach. Dodają one miejscom pracy przytulności przy jednoczesnym zachowaniu praktycznego aspektu.

Choć meblami nazwać ich nie można, nie sposób pominąć w tym miejscu roślin. Nawet kilku zielonych przyjaciół jest w stanie odmienić wygląd i atmosferę wnętrza. Co więcej, obecność roślin wpływa pozytywnie na jakość powietrza w pomieszczeniach.

fb button

grab my essay banner

logo jooble