magazine top

Każdy, kto choć raz remontował dom lub mieszkanie, doskonale wie, że największym wyzwaniem nie zawsze są same prace budowlane. Kwestia tego, co zrobić z odpadami budowlanymi po zakończeniu prac w wielu przypadkach staje się jeszcze większym problemem. Wynajem kontenera może być tu doskonałym rozwiązaniem! Jak się do tego przygotować? Poznaj kilka ważnych informacji na temat całego procesu.

Dlaczego warto wynająć kontener na odpady budowlane?

Wynajem kontenera na gruz lub odpady budowlane pozostałe po przeprowadzonym remoncie to duża oszczędność czasu i energii. Nie musisz zastanawiać się nad tym, gdzie wywieźć zbędny gruz czy stare płytki, a także unikniesz wysiłku związanego z organizacją transportu dla wszystkich odpadów. Dzięki selektywnej zbiórce odpady trafią do recyklingu lub w miejsca ich bezpiecznej utylizacji, do przemawia za wyborem tej metody na korzyść środowiska. Dodatkowo, wynajem kontenera pozwoli Ci uniknąć potencjalnych problemów prawnych wynikających z niewłaściwego zagospodarowania odpadów budowlanych – pod żadnym pozorem nie możesz składować ich razem ze śmieciami komunalnymi.

Rodzaje odpadów budowlanych – co można wyrzucić do kontenera?

Nie każdy odpad budowlany jest taki sam. Do kontenera na gruz można wyrzucić resztki cegieł, betonu czy ceramiki. Jeśli masz do czynienia z odpadami drewnianymi, takimi jak stare deski czy panele, trzeba je odpowiednio segregować. Pamiętaj, aby nie wrzucać do kontenera materiałów niebezpiecznych jak np. farby, rozpuszczalniki czy azbest. Wymagają one specjalnego sposobu postępowania. Wśród innych grup odpadów budowlanych, które powinno składować się w specjalnych kontenerach, należą m.in.:

  • odpady metalowe,
  • papa budowlana,
  • odpady wielkogabarytowe,
  • zmieszane odpady budowlane,
  • odpady drewniane i szklane.

Kiedy zamówić kontener?

Optymalne planowanie to klucz. Najlepiej zamówić kontener na etapie końcowym prac remontowych, kiedy już wiesz, ile odpadów wymaga zagospodarowania. Wcześniej wykonaj również rozeznanie, ile czasu potrzebuje firma na dostawę i odbiór pojemnika. Kontenery na gruz we Wrocławiu dostarcza firma Skiprex, która większość zamówień realizuje jeszcze tego samego dnia.

Jaki jest koszt wynajmu kontenera?

Cena za kontener zależy od jego wielkości, czasu wynajmu i rodzaju odpadów. Zanim zdecydujesz się skorzystać z usług konkretnej firmy, zorientuj się, czy nie doliczają dodatkowych opłat za przykładowo dłuższy czas postoju. W Skiprex możesz zamówić kontener na okres 7 dni, a przez cały ten czas koszt wynajmu kontenera nie ulega zmianie.

Sprzątanie po remoncie – dodatkowe wskazówki

Poza wynajmem kontenera możesz również rozważyć wynajem profesjonalnych firm sprzątających. Pomogą Ci one uporać się z drobnymi resztkami po remoncie, takimi jak: kurz czy resztki farby.

Decydując się na remont, pamiętaj, że to nie tylko wyzwanie budowlane, ale także logistyczne. Odpowiednie przygotowanie pod kątem utylizacji odpadów pozwoli Ci na sprawniejsze i mniej stresujące zakończenie prac. Kontener to wygodne i ekologiczne rozwiązanie, które warto mieć na uwadze, a odpowiednia segregacja odpadów ułatwi proces ich unieszkodliwiania i pozwoli część odpadów poddać procesowi recyklingu.

Skiprex
ul. Bystrzycka 26, 54-215 Wrocław
tel. 730 053 133

fb button

grab my essay banner

logo jooble