magazine top

Service design to coraz popularniejsza usługa, z której decyduje się korzystać ogromna liczba firm. Co ciekawe, nie dotyczy ona wyłącznie sektora specjalistycznego, ale również branż, które służą do zaspokajania codziennych potrzeb. Mowa tu także o małych kawiarniach, rodzinnych sklepikach, jednoosobowych działalnościach, które są odpowiedzią na podstawowe potrzeby klientów. To sprawia, że usługa service może usprawnić praktycznie każdy proces i każdą usługę – o ile odpowiednio wykorzysta się narzędzia, które daje.

Servicedesign.pl – uwzględniając każdy etap

Planując skorzystanie z takich narzędzi marketingowych, jakimi są service design czy customer journey – warto uwzględnić swoje przygotowanie i doświadczenie. Często bowiem się zdarza, że nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie marketingu i coś, co ma zostać usprawnione w rzeczywistości funkcjonuje zupełnie tak samo. Dlatego też warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy – wykorzystując wieloletnie doświadczenie w temacie – będą w stanie realnie pomóc. Na servicedesign.pl dowiadujemy się, jakie etapy należy wykorzystać, by móc oczekiwać satysfakcjonujących rezultatów.

Empatyzacja

W projektowaniu usług ważne jest przede wszystkim głębokie zrozumienie oczekiwań klienta, a także spojrzenie na problem dokładnie tak, jak klient go widzi. Zyskując jego optykę możemy spełniać te oczekiwania dokładnie tak, jak nasz klient chciałby, aby było to zrobione. 

Zdefiniowany problem 

Dokładne określenie, który etap usługi jest obarczony problemem, pozwoli go skuteczniej rozwiązać. W service design jest to gigantycznie ważne, ponieważ może świadczyć o tym, czy usługa jest skuteczna, czy też kompletnie rozmija się z oczekiwaniami klienta. 

Pomysły i kreatywność

Burze mózgów to wspaniałe narzędzie, które jest w stanie zaspokoić nawet największe oczekiwania. W service design to fantastyczne sposób – jest on absolutnym festiwalem kreatywności i często też odpowiedzią na oczekiwania klientów. 

Prototypy – w praktyce siła

Pomysły koniec końców nabierają konkretnych kształtów i  umożliwiają testowanie. Budowanie prototypów jest w procesie service design jednym z ważniejszych elementów. To moment tuż przed zwieńczeniem prac. 

Testy – na ile service design jest skuteczny?

Testowanie uzyskanych na etapie service design pomysłów to końcowy etap prac. Dzięki temu można się przekonać, na ile wprowadzone działania są skuteczne, a na ile należy je zmienić. To także etap, który przynosi ogrom wiedzy o kliencie. 

Artykuł napisany we współpracy z servicedesign.pl.

fb button

grab my essay banner

logo jooble