magazine top

Łazienka? Inspiracje do stworzenia tej modnej, ale też praktycznej coraz częściej uwzględniają styl urban jungle. Marzysz o swojej własnej botanicznej, dzikiej łazience, która w szare dni będzie otulać Cię zielenią? W tym artykule znajdziesz podpowiedzi, jak taką stworzyć. Bo jest kilka elementów, których w łazience w stylu urban jungle nie może zabraknąć.

Podsumowanie:

  • Marzy Ci się pełna życia, energetyzująca łazienka? Inspiracje w stylu urban jungle to coś, na co musisz zwrócić uwagę. Ten botaniczny motyw zawróci Ci w głowie. Jest świetnym przełożeniem natury w miejską tkankę.
  • Jeśli chodzi o ubran jungle łazienkę, inspiracje opierają się na wszechobecnej zieleni. naturalnej i sztucznej.
  • Styl urban jungle, jak każdy inny, możesz zaaplikować w wersji max i optymalnej, w zależności od tego, ile zieleni jesteś w stanie zaakceptować, by czuć się w niej komfortowo.

Łazienka – inspiracje urban jungle, czyli z miłości do natury

Styl urban jungle powstał prawdopodobnie jako chęć zaszczepienia tego, co w naturze najpiękniejsze w miejską tkankę. Jego popularność rośnie równolegle do coraz chętniej wybieranych produktów eko i zero waste, a także coraz bardziej docenianego odpoczynku w towarzystwie przyrody.

Łazienka to pomieszczenie, do którego zaglądasz wielokrotnie w ciągu dnia, wydzielając na to co najmniej kilka minut przerwy od wykonywanej czynności. Wieczorem często organizujesz w niej przestrzeń własnego relaksu – kąpiel lub domowe spa. Wyobraź więc sobie łazienkę w kojącej zieleni, pełną pozytywnej energii zaczerpniętej z natury, z większą ilością tlenu i życia. Piękny obraz, co?

Dżungla w łazience – duże, zielone rośliny to podstawa urban jungle

Monstera, bananowce, palmy, ale też bardziej rodzime gatunki takie jak paprocie, bluszcz czy po prostu zielone rośliny doniczkowe – tych powinno być w Twojej łazience bardzo dużo. Styl, o którym mowa nazywany jest bowiem również botanicznym. Rośliny mogą stać na parapecie, wolnych fragmentach mebli lub po prostu na podłodze. Niektóre warto zawiesić, tak, by efektownie otulały ścianę.

Egzotyczne tapety i roślinne printy

Marzysz o urban jungle łazience? Inspiracje muszą uwzględniać zieleń z więcej niż jednego źródła: żywych roślin. To mogą być akcesoria w roślinne wzory: pojemniki, tekstylia, zasłona prysznicowa, a także wszelkie dekoracje wokół.

Świetnie wyglądają też egzotyczne tapety. Pozwalają wręcz zanurzyć się w roślinności. Uważaj jednak, by nie przesadzić – otulenie wszystkich ścian łazienki dżunglowym printem na pewno da efekt przytłoczenia, dlatego najlepiej, jeśli wybierzesz ścianę główną i ją zaaranżujesz w taki sposób, a pozostałe pomalujesz jedną, jasną farbą lub wyłożysz jednolitymi płytkami w spokojnej estetyce. Równowaga jest bowiem bardzo ważna. Ta występuje przecież w naturze w nienagannym stanie.

Ubran jungle w wersji max i optymalnej

Wielbicieli stylu urban jungle można podzielić na dwie główne grupy: osoby, które chcą w zieleni utonąć i nie interesują ich żadne kompromisy i osoby, które właśnie poszukują kompromisu między naturą w łazience a spokojem i przestrzenią. Jeśli marzy Ci się optymalna urban jungle łazienka, inspiracje opieraj na minimalistycznej bieli i brązie, a do tego dodawaj zieleń – tak dużo, jak jesteś w stanie zaakceptować. Pozostaw więc biel na ścianach i wybierz drewniane fronty mebli oraz wyposażenia – to przecież kolory ziemi, a styl urban jungle przemyć w kilku kwiatach, zielonych ręcznikach lub zasłonie do prysznica w monstery.

Urban jungle to tylko jeden z wielu stylów, które możesz wybrać do swojej łazienki, ale i całego mieszkania. Dziesiątki innych znajdziesz na stronie: www.beckers.pl. Przejrzyj i zainspiruj się!

fb button

grab my essay banner

logo jooble