magazine top

 

Ilu użytkowników - tyle opinii, każdy ma własną wizję idealnego placu zabaw. Trudno, więc znaleźć ogólnodostępny plac odpowiadający każdemu i to pod każdym względem. Najprostszą wydawałoby się drogą, aby móc korzystać z idealnego placu zabaw jest… zbudowanie go samemu, tzn. według projektu, który będzie spełniać nasze oczekiwania. Idealnie gdy możemy taki plac mieć „tylko dla siebie” np. w przydomowym ogródku. W innym przypadku, musimy przekonać do naszego pomysłu radę osiedla i znaleźć sponsorów. W każdej z tych sytuacji, jednak wystarczy skrawek działki i trochę wyobraźni, by zmienić go w magiczny, ale i bezpieczny plac zabaw.

Bezpieczeństwo w projekcie

Nowoczesny plac zabaw to przede wszystkim bezpieczne miejsce zabawy i rekreacji najmłodszych, dlatego wszystkie elementy powinny być dostosowane do potrzeb tej grupy wiekowej. Trudno oczekiwać od najmłodszych szczególnej uwagi w kwestiach bezpieczeństwa podczas beztroskiej zabawy, dlatego należy o nie zadbać już na etapie projektu i wyboru elementów do budowy tego wyjątkowego miejsca. Świetnym pomysłem na rozwiązanie problemu nawierzchni na plac zabaw są np. maty i płyty gumowe na plac zabaw. Ważne, aby wybrać te, gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale i estetyki. Podobny klucz wyboru warto zastosować wybierając wyposażenie, na właśnie powstający plac zabaw naszych marzeń.

Nowoczesność dedykowana

Dziś stawiamy na nowoczesność, a nowoczesność to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Zastosowane zabawki i akcesoria powinny być specjalnie dedykowane właśnie na place zabaw, podobnie jak stosowane na nich nawierzchnie. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom placu zabaw, powinniśmy wybrać nawierzchnie bezpieczne, czyli takie które m.in zminimalizują skutki upadków i urazów. Przy podjęciu decyzji o zakupie mat na plac zabaw, czy płyt gumowych na plac zabaw warto zasięgnąć porady specjalisty. Firma ELS Poland, produkująca takie nawierzchnie, zapewnia również fachowe doradztwo w wyborze najkorzystniejszych rozwiązań dla danego projektu.

Aktywnie z uśmiechem

Podobno dzieci potrafią najcelniej skrytykować, ponieważ są bezpośrednie i mówią co myślą, ale dzięki tym samym cechom potrafią też najcudowniej się zachwycić i docenić prezent, jakim może być wymarzony plac zabaw. Wybierając więc, wyposażenie nowego placu powinniśmy kierować się bezpieczeństwem, komfortem użytkowania i oczywiście estetyką. Podobnie wybieramy nawierzchnię placu zabaw. Zarówno maty jak i płyty gumowe na plac zabaw, charakteryzują się bogactwem wzorów i kolorów, które bez wątpienia wywołają uśmiech zachwytu oraz pobudzą dzieci do aktywności i zabawy. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble