magazine top

Branża energetyczna nieustannie się rozwija. To jedna z przyczyn wciąż rosnącego zapotrzebowania na wykwalifikowanych pracowników ze stosownymi uprawnieniami. Jedną z gałęzi tej dziedziny jest ciepłownictwo, które obejmuje coraz to nowsze urządzenia i sieci cieplne. Planujesz rozpocząć karierę w tej branży? W takim razie powinieneś rozważyć zdobycie kwalifikacji zawodowych, a do tego niezbędne jest szkolenie G2. Czego możesz się na nim nauczyć? Gdzie warto je zrealizować? Czytaj dalej i zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Komu potrzebne jest szkolenie G2?

Obecna sytuacja na rynku pracy wymaga zainwestowania w swoje kompetencje zawodowe. Jeżeli chcesz podjąć zatrudnienie w branży energetycznej, to szkolenie G2 jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę. Pozwoli Ci na rozpoczęcie pracy w obszarze dozoru i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych. Kurs kończy się egzaminem, dzięki któremu możesz zdobyć uprawnienia cieplne, co znacząco poprawi Twoją sytuację na rynku pracy. Dodatkowe kwalifikacje pozwolą Ci na podjęcie zatrudnienia jako:

– palacz,

– serwisant,

– monter,

– instalator.

Ze szkoleń SEP G2 mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które traktują kursy jako sposób na zwiększenie kompetencji swojego zespołu i okazję do rozszerzenia oferty świadczonych usług.

Jakie zagadnienia są poruszane na szkoleniach SEP G2?

Celem każdego kursu SEP G2 jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie Cię do egzaminu i zdobycia świadectwa kwalifikacji. Jeśli zdecydujesz się na wzięcie udziału w szkoleniu, to możesz mieć pewność, że poznasz m.in. takie zagadnienia, jak:

– sieci, instalacje cieplne i urządzenia pomocnicze o przesyle ciepła o mocy wyższej niż 50 kW,

– piece przemysłowe, pompy, ssawy, dmuchawy, przemysłowe urządzenia odbiorcze pary i gorącej wody, wentylatory i turbiny parowe o mocy wyższej niż 50 kW,

– kotły parowe i wodne na paliwa stałe, gazowe i płynne oraz urządzenia wentylacji, klimatyzacji i chłodnicze o mocy powyżej 50 kW,

– aparatura kontrolno-pomiarowa i urządzenia automatycznej regulacji,

– urządzenia do składowania, magazynowania i rozładunku paliw o pojemności odpowiadającej masie ponad 100 Mg.

Jakie wymagania musisz spełniać, by wziąć udział w szkoleniu G2?

Każda osoba, która ukończyła 18 rok życia i ma co najmniej podstawowe wykształcenie, może wziąć udział w kursie SEP G2 i podejść do egzaminu. Nie masz czasu na stacjonarne szkolenie G2? Konieczność dojazdu na zajęcia nie musi być problemem. Wystarczy, że wybierzesz kurs oferowany np. przez firmę Multiszkolenia – dostępny jest pod linkiem: https://multiszkolenia.pl/szkolenia-g2-cieplne/. Ośrodek prowadzi szkolenia również w wygodnej formie online, dzięki czemu oszczędzisz czas. Jeśli chcesz pracować w elektrowniach lub elektrociepłowniach, a także zajmować się konserwacją, obsługą i pracami kontrolno-pomiarowymi w zakresie instalacji, urządzeń i sieci energetycznych, które wytwarzają, przesyłają, przetwarzają lub zużywają ciepło, to taki kurs jest zdecydowanie dla Ciebie. Pamiętaj, że zdobyte uprawnienia mają datę ważności, po której należy je odnowić. Termin ten wypada co 5 lat.

Jak wybrać ośrodek szkoleniowy?

Szkolenia SEP G2 są prowadzone przez profesjonalne ośrodki szkoleniowe. Zanim zapiszesz się na swój pierwszy kurs, musisz wybrać odpowiednią firmę. Na mapie naszego kraju jest ich sporo – skąd zatem możesz wiedzieć, które z przedsiębiorstw jest najlepsze i godne zaufania? Postaraj się sprawdzić, czy ośrodek współpracuje ze specjalistami. Wykwalifikowana kadra prowadząca szkolenia to podstawa. Wykładowcy powinni wiedzieć, jak przekazać wiedzę słuchaczom w prosty i przyjazny dla nich sposób. Dowiedz się też, czy firma dba o to, by w programie kursu znalazły się jedynie aktualne przepisy. Przyjrzyj się też – o ile to możliwe – współczynnikowi zdawalności egzaminów przez uczestników kursu. Ten aspekt świadczy o skuteczności ośrodka.

 

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne