magazine top

Budowa domu to długotrwały proces, który wymaga poświęcenia przede wszystkim sporo czasu oraz pieniędzy. Czy wiesz, że elewacja to wizytówka niemalże każdej nieruchomości? Nowoczesne metody w budownictwie pozwalają na stworzenie naprawdę przepięknych elewacji, które nie tylko przyciągają uwagę, ale i dobrze izolują budynek. Sprawdź, jak i z czego zrobić elewację dla nowoczesnego domu.

Postawienie domu to spory wyczyn, ale warto zawsze mieć na uwadze fakt, iż warto go czym prędzej wykończyć – zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. Elewacja to kluczowy element ozdobny dla domu, choć oczywiście niejedyny. Materiały, które możesz wykorzystać na elewację są naprawdę różne. Coraz większą popularnością cieszy się uniwersalny łupek elewacyjny oraz gonty drewniane. To oczywiście tylko dwa popularne surowce wykorzystywane zarówno na klasycznych, jak i nowoczesnych obiektach budowlanych.

Materiały na elewację domu – jakie wybrać?

Na rynku budowlanym znajdziesz wiele ciekawych surowców, które nadają się do wykorzystania jako elementy elewacyjne budynku. Najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez ekipy budowlane oraz projektantów, to:

  • płytki elewacyjne,
  • łupek elewacyjny,
  • ceglana elewacja domu,
  • blacha,
  • gonty drewniane/drewno,
  • beton dekoracyjny.

Materiałów do wykorzystania na elewacji jest wiele, ale tylko niektóre cechują się uniwersalnością, odpornością na zanieczyszczenia oraz możliwością stworzenia niepowtarzalnych wzorów na ścianach. Jeśli zdecydujesz się na płytki – licz się z tym, iż te będą wysoce trwałe, eleganckie oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli chodzi o cenę to również nie musisz się martwić. Płytki elewacyjne betonowe lub silikatowe to wydatek maksymalnie 20-70 złotych za m2.

Ciekawą opcją jest łupek elewacyjny. Ten wyróżnia się przede wszystkim eleganckim stylem oraz wytrzymałością. Decydując się na pokrycie elewacji łupkiem, możesz wybrać liniowe krycie prostokątne, zmienne krycie prostokątne oraz wiele innych opcji ułożenia materiału.

Nadaje budynkowi szyk i nietuzinkowy wygląd. Łupek świetnie nadaje się do zastosowania w nieruchomościach deweloperskich oraz indywidualnych obiektach, np. domach jednorodzinnych.

Jak stworzyć piękną elewację na nieruchomości?

Chcesz stworzyć jedną z najpiękniejszych elewacji nieruchomości w Twojej okolicy? W takim razie połącz łupek dekoracyjny z betonem architektonicznym lub płytami betonowymi. Możesz także przełamać styl elewacji elementami drewnianymi, które dodadzą jej charakteru. W dzisiejszych czasach możliwości tworzenia kompozycji elewacyjnych jest praktycznie nieograniczona ilość – ogranicza Cię wyłącznie Twoja wyobraźnia oraz budżet.

W kwestii cen – na położenie łupka elewacyjnego musisz przygotować kwotę rzędu 100-300 złotych w zależności od wybranej kolorystyki i grubości materiału. Podobne ceny pojawiają się w przypadku innych materiałów elewacyjnych. Oznacza to, że wykończenie elewacji na powierzchni wszystkich ścian zewnętrznych domu wiąże się z całkiem sporym wydatkiem, do którego warto się odpowiednio przygotować.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne