magazine top

Piękne, oryginalne wnętrza nie muszą iść w parze z bogactwem, przepychem czy przeładowaniem. Myślisz: im więcej, tym lepiej? Nie daj się złapać w tę pułapkę, aranżując swoje wymarzone lokum! Istnieje wiele innych, ciekawszych sposobów, z którymi osiągniesz we wnętrzu efekt „wow”. Poznaj nasze pomysły i zainspiruj się do działania!

Ceglany akcent

Cegła dekoracyjna to materiał, który nie traci na popularności. Ze względu na unikalną fakturę, niebanalną kolorystykę oraz fakt, iż jest to surowiec naturalny, pojawia się we wnętrzach o różnych stylistykach. Ściana z cegły w salonie, przedpokoju, sypialni, a nawet w kuchni czy łazience – to efektowna ozdoba każdego pomieszczenia, która natychmiastowo wprowadza do niego klimatyczny nastrój. W zależności od pomysłu, jaki masz na swoje wnętrze, możesz dopasować do niego odpowiedni kolor cegiełek. Cegła czerwona, pomarańczowa, biała, beżowa, szara, a nawet czarna – w dzisiejszych czasach jest to jak najbardziej osiągalne. Do tego obowiązkowo stylowe oświetlenie, które emitowanym światłem wyeksponuje strukturę starej cegły, wskazując na jej autentyczność i niepowtarzalność.

Kolor na suficie

Czy sufit w każdym pomieszczeniu musi być biały? Zdecydowanie nie. Pomalowanie go na inny kolor może odmienić wnętrze nie do poznania. Oczywiście, nie warto się przesadnie wychylać i malować sufit na kolor, który w żaden sposób nie jest powiązany z aranżacją wnętrza.

  1. Optymalnym rozwiązaniem będzie „przeniesienie” identycznego koloru ściany bocznej na sufit lub zaledwie jego fragment (w tym przypadku zakładamy, że kolorem wyróżniającym się nie będą pokryte wszystkie ściany pomieszczenia).
  2. Możesz także rozważyć pomalowanie ścian wnętrza od połowy w górę wraz ze sufitem dokładnie tą samą farbą.
  3. Ostatnia opcja to wytypowanie barwy, która koresponduje z wystrojem wnętrza i pokrycie samego sufitu farbą właśnie w tym odcieniu – to może się udać!

W każdym wariancie ściany i sufit stworzą spójną całość. To bardzo prosty i niewymagający ruch aranżacyjny, jednak z uwagi na rzadkość jego stosowania, z pewnością sprawi, że wnętrze zyska na świeżości i oryginalności. Taka ozdoba na pewno przyciągnie uwagę każdego gościa.

Galeria zdjęć na ścianie

Równie prostym i „budżetowym” rozwiązaniem na urozmaicenie wnętrza, a tym samym osiągnięcie efektu „wow”, jest galeria zdjęć na ścianie. Brzmi banalnie? Być może, ale odpowiednio zaprojektowana będzie wyglądać spektakularnie, stanowiąc główną ozdobę wnętrza. Domowa galeria zdjęć na ścianie może powstać z różnych materiałów. W grę wchodzą: rodzinne fotografie, obrazy, plakaty, a nawet rysunki Twojego dziecka czy wnuka. Ulubione kadry możesz umieścić w dowolnym miejscu, w zupełnie dowolny sposób. Namawiamy Cię jednak do działania zaplanowanego. Dobrze, aby wybór miejsca docelowego dla galerii zdjęć, jak również sam układ grafik nie były przypadkowe.

Skupiając się na ścianach, w którym powiesisz fotografie, obrazy, plakaty, tworząc z nich gustowną galerię, możesz rozważyć następujące strefy: nad komodą lub sofą w salonie, na klatce schodowej, w przedpokoju czy za łóżkiem w sypialni.

Przechodząc do układu ramek, polecamy zaprojektowanie przynajmniej kilku propozycji. Pomocne mogą się okazać dostępne w sieci gotowe już układy, spośród których prawdopodobnie najszybciej wybierzesz ten idealny. Ważne, aby na początku ustalić, jaki charakter będzie miała kompozycja – uporządkowany, czyli minimalistyczny, a może taki, w którym będzie się wiele działo – ekspresyjny? Tutaj weź pod uwagę styl, w jakim urządzone jest Twoje wnętrze, a w którym pojawi się galeria zdjęć na ścianie, oraz własne upodobania. Następnie skonfrontuj swoją wersje z domownikami i wspólnie wybierzcie najlepsze zestawienie.

Cegła ozdobna, kolor na suficie, galeria zdjęć na ścianie – który pomysł Twoim zdaniem z największym prawdopodobieństwem wywoła we wnętrzu efekt „wow”?

fb button

grab my essay banner

logo jooble