magazine top

Masz sklep internetowy? Interesuje Cię skuteczne zwiększenie sprzedaży? Co zrobić, aby trafiać do nowych potencjalnych klientów? Jak zwiększyć sprzedaż w e-commerce? Sprawdź nasze propozycje już teraz!

  1. Jak zwiększyć sprzedaż w e-commerce?
  2. Co wpływa na sprzedaż w sklepie internetowym?
  3. Jakie są zalety pozycjonowania sklepu internetowego?

Jak dotrzeć do nowych, potencjalnych klientów i tym samym zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Nie wystarczy postawić strony, dodać produkty i pokazać się w mediach społecznościowych. Jeśli chcesz skutecznie zwiększyć sprzedaż, musisz – między innymi – odpowiednio wypozycjonować sklep. Stworzyć przyjazne i intuicyjne miejsce oraz spełnić wszystkie oczekiwania klientów. Więcej szczegółów na temat sprzedaży internetowej znajdziesz w niniejszym artykule. 

Jak zwiększyć sprzedaż w e-commerce?

Zastanawiasz się, jak zwiększyć sprzedaż w e-commerce i dotrzeć do nowych klientów? Przede wszystkim należy zadbać o wysoką jakość ruchu w sklepie internetowym. Jeśli interesują Cię stosunkowo szybkie efekty, koniecznie zainwestuj w reklamę Google. Oczywiście nie zapominaj o kwestii pozycjonowania, ponieważ jest to rozwiązanie skuteczne i długotrwałe. Na sam efekt pozycjonowania trzeba dłużej czekać, ale utrzymuje się on znacznie dłużej w porównaniu do reklamy Google, która zniknie, gdy tylko skończą się na nią fundusze. 

Postaw także na reklamę w mediach społecznościowych. Social media wykorzystaj między innymi do budowania relacji i zaufania klentów do swojej marki. W zależności od branży media społecznościowe mogą nieść różne wartości – niekoniecznie związane ze sprzedażą. Na przykład wartość edukacyjną, inspiracyjną, motywacyjną, informacyjną czy związaną z humorem. Poleca się, aby wybierać maksymalnie dwie wartości na danym medium społecznościowym i na nich opierać cały content marketing. Pamiętaj również o tym, aby stworzyć odpowiednią strategię, opartą na grupie docelowej oraz ich potrzebach. Oczywiście w mediach społecznościowych warto również korzystać z reklam, a nawet trzeba. Ze względu na ogromną ilość użytkowników same zabiegi organiczne mogą nie wystarczyć.

W jaki sposób jeszcze można zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Poprzez remarketing, czyli działaniom, dzięki którym klienci, którzy już skorzystali z Twoich usług, nie zapomną o Twojej marce. Ponadto zadbaj o estetykę strony, dobrą nawigację i wyszukiwarkę. 

Stwórz podstronę z blogiem, na którym będziesz publikować artykuły dotyczące Twoich produktów. Warto postawić na treści merytoryczne, które jednocześnie odpowiedzą na pytania klientów. Regularne publikowanie wartościowych treści pozytywnie wpłynie na pozycję Twojego sklepu internetowego w wyszukiwarce Google. Oprócz artykułów ważne są także opisy produktów. Zadbaj o to, aby były odpowiednio wyczerpujące, odpowiadające na ewentualne pytania dotyczące towaru i przede wszystkim, aby wywoływały w potencjalnym kliencie chęć posiadania. 

Co wpływa na sprzedaż w sklepie internetowym?

Co wpływa na sprzedaż w sklepie internetowym? Jeśli chodzi o pozycjonowanie, to między innymi unikalne opisy produktów oraz treści na blogu firmowym, prędkość ładowania strony oraz przejrzystość witryny. Klientów nie interesuje tylko to, czy dany produkt spełnia ich oczekiwania i czy faktycznie go potrzebują. Dla nich ważne jest także to, aby jego zakup był szybki i mało wymagający. A zatem usprawnij proces sprzedaży i postaraj się przygotować na wszystkie wpadki techniczne, do których może dojść w każdym momencie i na każdym etapie. 

Zadbaj również o to, aby każdy klient znalazł dla siebie odpowiedni rodzaj wysyłki i płatności. Warto zaproponować zainteresowanym więcej możliwości w tym aspekcie. 

Wpływ na sprzedaż w sklepie internetowym ma także linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne. Działania te dokładniej wpływają pozytywnie na pozycjonowanie strony, ale wraz z zajmowaniem wysokich pozycji w wyszukiwarce Google, rośnie również świadomość i zaufanie do Twojej marki. Tym samym jest większa szansa, że potencjalny klient wybierze coś z Twojej oferty, niż ze sklepu, który w wynikach wyszukiwania znajdzie się na samym dole pierwszej strony lub na kolejnych. 

Na sprzedaż wpływa także tak zwany społeczny dowód słuszności. Wiele klientów przed złożeniem ostatecznego zamówienia, sprawdza opinie na temat danego produktu lub samego sklepu. Dlatego zadbaj o wysoki poziom obsługi klienta oraz o to, aby zainteresowani, którzy dokonali zakupu, pozostawili po sobie opinie. Wykorzystaj te komentarze i publikuj – nie tylko na stronie swojego sklepu, ale również w mediach społecznościowych. 

Jakie są zalety pozycjonowania sklepu internetowego?

Jakie są zalety pozycjonowania sklepu internetowego? Jak już wspominaliśmy, główną zaletą jest zwiększenie sprzedaży. Do zalet zalicza się wysoką jakość sprzedażową oraz trwały efekt. Ten ostatni aspekt wiąże się z tym, że jak długo będziesz pojawiać się wysoko w wynikach wyszukiwania, tak długo będą odwiedzać Twoją stronę nowi zainteresowani. Aby jednak utrzymać się na pierwszej stronie w wyszukiwarce pod konkretnymi frazami, należy regularnie publikować wartościowe treści w sklepie internetowym i na mediach społecznościowych oraz wprowadzać ewentualne zmiany, jeśli takie będą wymagane po jakiejś aktualizacji algorytmów Google. Obecnie sklepy internetowe, które nie zadbają o to, aby zdobywać nowych i utrzymać stałych klientów nie mają tak naprawdę szansy na to, że uda im się rozwinąć. Warto więc w razie wątpliwości przeprowadzić audyt sklepu internetowego i sprawdzić, jakie działania podejmują właściciele innych sklepów internetowych w marketingu internetowym. Dzięki temu można zwiększyć szanse na to, że klient zdecyduje się na zakup oglądanego produktu. Po tym, jak dokona zakupu można spróbować go zachęcić, aby ponownie zajrzał do sklepu internetowego kolejnym zamówieniem.

fb button

grab my essay banner

logo jooble