magazine top

W 2020 roku dzięki klientom, którzy wybrali intermodal PCC Intermodal zredukowało emisje CO2 o ponad 315 tys. ton. To kolejny rekord! Jaki będzie w 2021? Kto zgadnie?! Dla tego słój miodu!

Intermodal = mniej emisji CO2 do atmosfery.

Emisje szkodliwych substancji do środowiska redukujemy wybierając zrównoważony rozwój, mądrze dobierając metody transportu, dobrze planując łańcuchy logistyczne, ale również segregując śmieci, oszczędzając wodę i energię elektryczną podczas codziennej aktywności, ucząc dzieci szacunku do otoczenia!

Europejski Rok Kolei to projekt którego celem  jest promowanie kolei jako zrównoważonego, bezpiecznego i przystępnego cenowo środka transportu. Jest on również zaliczany jako jedna
z najbardziej pro-ekologicznych metod transportu.

Zgodnie z wyliczeniami ekspertów z European Enviroment Agency, średnia emisja CO2 w przeliczeniu na tono-kilometr (tkm) wynosi:

  • 15, 6 g/tkm w transporcie kolejowym
  • 139, 8 g/tkm w transporcie drogowym.

Na stronie www.pccintermodal.pl/green-way dostępny jest kalkulator do obliczania redukcji emisji CO2 do atmosfery wybierając kolej na długim dystansie zamiast samochodu.                                                                                                                                                               

Operator poprzez swoją działalność przyczynia się istotnie do zmniejszenia śladu węglowego, w maju dodatkowo firma uruchomiła eko-akcję siania łąk kwietnych i włączyła się w projekt ratowania pszczół, projektowania pięknego, sielskiego krajobrazu. Niech to lato będzie piękne i kolorowe we wszystkich regionach Polski! 

Szczegóły zabawy można znaleźć na stronie www i profilu Facebook spółki. 

A wszystko w myśl hasła przewodniego firmy: Intermodal - for a better future!

fb button

grab my essay banner

logo jooble