magazine top

Zaawansowana technologia jest obecnie podstawą każdej nowoczesnej firmy. Jednak szczególnym rodzajem branży jest sektor TSL, czyli sfera transportu, spedycji oraz logistyki. Jak zintegrowane oprogramowanie TMS zwiększa skuteczność przedsiębiorstw przewozowych? Zapraszamy do artykułu!

TMS, czyli jak to działa?

Aby przedstawić pełen potencjał, jaki dostarcza Transportation Management System, należy rozpocząć od wyjaśnienia samego pojęcia. Rozwiązanie należy do kategorii specjalnego systemu informatycznego, który ułatwia zarządzanie każdym etapem realizowanego transportu. 


Mnogość i złożoność występujących faz sprawia, że cały proces transferowy może generować duże ryzyko błędu, więc również kosztów. TMS organizuje poszczególne zadania, udostępnia narzędzia kontrolne oraz pozwala na analizowanie danych. Tak kompleksowa usługa warunkuje wprowadzanie zmian i modyfikacji, które optymalizują procedurę i zwiększają jej finalną skuteczność.

Zalety systemu TMS, czyli przewaga konkurencyjna

Istnieje kilka kluczowych korzyści stosowania metody zarządzania transportem. Zaprezentowane kwestie odnoszą się do różnych obszarów oraz funkcjonalności, ale wszystkie gwarantują niesamowitą poprawę działania organizacji.

Oszczędność

Jest to element pożądany w każdym biznesie, ale sektor TSL zyskuje na wielu poziomach. Realizacja frachtów składa się z powtarzalnych sekwencji czynności, które są bardzo czasochłonne. To właśnie uciekające godziny są szczególnie ważne podczas realizacji zlecenia, a gotowy szablon oprogramowania znacznie usprawnia uzupełnianie niezbędnej dokumentacji. 

Informacja

Prawdziwa wartość w środowisku zarządzania ładunkami, czyli wiedza. System TMS oferuje wygodne narzędzie do komunikowania się pomiędzy pracownikami, spedytorami oraz kierowcami. Sprawna wymiana danych zapewnia bezpieczeństwo, terminowość i efektywność przewozu oraz ograniczenie potencjalnego zagrożenia.

Automatyzacja

Stanowi esencję dla profesjonalnego Transport Management System. Technologia alarmuje pracowników o nadchodzących przeglądach floty, przeterminowanych fakturach oraz konieczności weryfikacji zaplanowanych załadunków i rozładunków. W konsekwencji poprawia się wydajność pracy, a także jakość obsługi klienta przedsiębiorstwa oraz pozycja na rynku.

Sprawdź wszystkie atuty TMS na mbis.pl.

fb button

grab my essay banner

logo jooble