magazine top

Bezpieczeństwo w firmie jest niezwykle ważne. Poufne informacje na temat transakcji, pracowników czy partnerów biznesowych w żadnym wypadku nie powinny być dostępne dla nieupoważnionych osób. Oprócz tego należy także zabezpieczać dane przed trwałym uszkodzeniem. Jakie rozwiązanie wybrać, aby zapewnić ważnym danym właściwą ochronę?

Jakie cyberzagrożenia czyhają na firmę?

Zagrożenia, z jakimi musi sobie radzić niemal każda firma, to nie tylko problemy związane z podatkami, formalnościami czy innymi nieprzewidzianymi sytuacjami. W czasach postępującej digitalizacji jednym z takich zagrożeń są zdecydowanie ataki hakerskie, które mają na celu albo wykradnięcie ważnych danych, albo ich trwałe uszkodzenie.

Jeżeli chodzi o cyberzagrożenia, największym z nich jest m.in. złośliwe oprogramowanie. Działanie takich programów jest bardzo trudne do wykrycia i w przypadku, gdy dojdzie do ataku, firmy dowiadują się o nim, gdy jest już za późno. Wtedy cały system jest zablokowany, informacje wykradzione, a sami właściciele stają przed trudnym zadaniem odzyskania swojej działalności.

Wiąże się to bezpośrednio ze stratami finansowymi, które mogą być naprawdę spore. Wyciek informacji jest groźny nie tylko ze względu na to, że dostęp do danych uzyskują niepowołane osoby i mogą, np. żądać okupu, ale także ze względu na aspekty prawne. Firma, która nie potrafi odpowiednio zabezpieczyć informacji, jest także narażona na ryzyko utraty reputacji, co w konsekwencji często prowadzi do utraty intratnych kontraktów i strat finansowych.

Kopia zapasowa – jak backup danych może zapewnić ochronę w firmie?

Kopia zapasowa to jeden ze sposobów na to, aby ochronić firmę przed cyberzagrożeniami. Podstawą działania skutecznego backupu danych jest zasada 3-2-1. Oznacza ona, że firma powinna posiadać minimum trzy kopie zapasowe, przechowywać je na dwóch różnych nośnikach, z czego przynajmniej jeden z nich powinien znajdować się w innej lokalizacji niż siedziba firmy. Jeżeli chodzi o backup danych dla firm, to niesamowicie ważne są także technologie, na których się opiera. Oferują je najczęściej specjalistyczne firmy informatyczne za pośrednictwem dostawców usług biznesowych i Data Center.

Kopia zapasowa – jacy usługodawcy oferują profesjonalny backup danych?

W przypadku backupu danych niezwykle ważne jest to, aby powierzyć zadania związane z przechowywaniem danych firmom, które cieszą się dobrą reputacją i są znane z profesjonalizmu. Na polskim rynku wielu usługodawców proponuje ciekawą ofertę, jeżeli chodzi o backup danych, jednak którą z nich warto wybrać?

Do takich usługodawców należą m.in. Comarch i INEA. Prezentują oni najwyższe standardy. Backup danych INEA oferuje możliwość tworzenia kopii zapasowych serwerów, stacji roboczych, maszyn wirtualnych i urządzeń mobilnych na podstawie OS Android. Usługa zapewniabrak limitu urządzeń i użytkowników, a także dostęp do kopii z każdego miejsca na świecie za sprawą intuicyjnego panelu nawigacji. Dane są przetwarzane zgodnie z przepisami RODO i GIODO.

Całość uzupełniają takie standardy pracy, jak szyfrowanie danych przed wysłaniem na serwer w INEA Data Center oraz przesyłanie informacji z użyciem protokołu szyfrującego SSL. Oferta Comarch wygląda dość podobnie, jednak INEA wydaje się lepszą opcją, ponieważ jej działania opierają się na niezwykle szybkim i stabilnym łączu.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne