magazine top

Firma Pepperl+Fuchs powiększa portfolio produktów do automatyzacji fabryk o system czujników ultradźwiękowych USi-safety.

System innowacyjnych, certyfikowanych czujników ultradźwiękowych USi-safety zapewnia ochronę stref niebezpiecznych w urządzeniach mobilnych, takich jak roboty, wózki przemysłowe i maszyny produkcyjne, zgodnie z wymogami normy EN ISO 13849-1 kat. 3 PL d. Zabezpiecza on ludzi i obiekty przed potencjalnymi zagrożeniami i kolizjami. Ten system czujników ultradźwiękowych, zapewniający bezpieczeństwo personelu, stanowi rozszerzenie rodziny elektroczułych urządzeń zabezpieczających.

Ten jedyny w swoim rodzaju system czujników ultradźwiękowych charakteryzuje się dużą elastycznością i szerokim zakresem zastosowań. Umożliwia elastyczne ustawienie geometryczne, podłączenie i sparametryzowanie do dwóch małych, dowolnie pozycjonowanych czujników ultradźwiękowych, niezależnie od elektroniki. Funkcja bezpieczeństwa jest dostarczana tylko w jednym czujniku, tj. bez redundancji. Czujniki mogą być zintegrowane w ograniczonej przestrzeni, zapewniając niezawodne wykrywanie ruchomych i nieruchomych obiektów o dowolnym kształcie, kolorze lub powierzchni w eliptycznym, trójwymiarowym polu dźwiękowym w zakresie do dwóch i pół metra. Na ich działanie nie ma wpływu brud, temperatura, przepływ powietrza ani wilgotność, co sprawia, że nadają się do zastosowań w niemal wszystkich aplikacjach pracujących w środowisku przemysłowym oraz na zewnątrz budynków. System czujników jest konfigurowany za pomocą wygodnego oprogramowania do parametryzacji. Każdy z podłączonych czujników zawiera dwa wyjścia bezpieczeństwa OSSD monitorowane pod kątem błędnego podłączenia i zwarcia. Funkcja teach-in, działająca w całym obszarze wykrywania jako standardowym środowisku pracy, zwiększa poziom bezpieczeństwa. Eliminuje na przykład kontury pojazdu, powodujące zakłócenia. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble