magazine top

Pożyczki ratalne to pozabankowe formy finansowania. Umożliwiają pozyskanie dodatkowych środków na dowolny cel. Pożyczkodawcy udzielają pożyczek na raty nawet osobom w trudnej sytuacji finansowej. To możliwe, dzięki uproszczonym procedurom weryfikacji potencjalnych klientów. Najtańsze pożyczki na raty to propozycje firm pozabankowych, które nie generują wysokich kosztów finansowania.

Czym jest pożyczka ratalna? Najważniejsze informacje

Pożyczka ratalna to odmiana produktu finansowego dostępnego w ofertach firm pozabankowych. Taka forma finansowania umożliwia zaciągnięcie wysokiej kwoty pożyczki na długi okres spłaty. Najciekawsze oferty obejmują kwoty do kilkudziesięciu tysięcy złotych z okresem spłaty nawet do 96 miesięcy. Po przyznaniu pożyczki na raty całkowite koszty finansowania są uzależnione od:

 • RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania),
 • oprocentowania bazowego,
 • prowizji pożyczkodawcy,
 • kosztów ubezpieczeń (jeśli występują).

Pamiętaj, że najtańsze pożyczki na raty nie są produktami bankowymi. To oznacza, że możesz ubiegać się o dodatkowe pieniądze nawet w trudnej sytuacji życiowej. Firmy niezwiązane z bankami chętniej udzielają finansowania z uproszczoną procedurą weryfikacji. Niskie dochody nie powodują, że tracisz szansę na dodatkowe środki w ramach pożyczki ratalnej.

Kto może ubiegać się o pożyczkę na raty przez internet?

Pozyskanie dodatkowej gotówki od firmy pozabankowej jest wyjątkowo proste. Wybierz instytucję, która wyróżnia się wysokim poziomem przyznawalności pożyczek. Zwiększysz swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie złożonego wniosku. Warunki do spełnienia na etapie ubiegania się o pożyczkę ratalną to:

 • ukończone co najmniej 18 lat,
 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • polskie obywatelstwo i stałe miejsce zamieszkania,
 • brak negatywnych wpisów w BIK i rejestrach dłużników.

Odpowiednio wysokie dochody również będą przydatne, jeśli chcesz wziąć pożyczkę na raty przez internet. To ważne, szczególnie kiedy zależy Ci na wysokiej kwocie zobowiązania. Uproszczone procedury weryfikacji są zarezerwowane dla szybkich chwilówek online.

Jak wybrać oferty najtańszych pożyczek na raty?

Najtańsze pożyczki na raty to takie, które generują znikome koszty finansowania. Pożyczkodawcy często proponują preferencyjne warunki najtańszych pożyczek na raty dla nowych klientów. Podczas przeglądania ofert możesz trafić na propozycję finansowania do kilku tysięcy złotych z RRSO 0%. To oznacza, że oddasz tyle, ile w rzeczywistości pożyczysz. Warunkiem skorzystania z promocji jest terminowa spłata zaciągniętego zobowiązania oraz fakt pozostania  nowym klientem pożyczkodawcy.

Zanim wybierzesz ofertę najtańszej pożyczki na raty, zweryfikuj:

 • Rzetelność pożyczkodawcy – możesz sprawdzić rejestry KRS.
 • Opinie klientów – to dobre źródło informacji, szczególnie jeśli podpisujesz umowę z nieznanym Ci dotąd pożyczkodawcą.
 • Całkowite koszty finansowania – do oceny tego wskaźnika możesz wykorzystać kalkulator pożyczki ratalnej lub samodzielnie dokonać obliczeń.

Najtańsza pożyczka na raty wcale nie musi być związana z najniższą możliwą ratą w skali miesiąca. W tym przypadku liczą się całkowite koszty odsetkowe. Im mniejsze, tym lepiej. Zaciągnięcie pożyczki na raty z długim okresem spłaty generuje wyższe koszty. Mianem najtańszych zobowiązań ratalnych można nazwać te krótkoterminowe, generujące minimum kosztów.

Czy warto wziąć pożyczkę na raty przez internet?

Problemy finansowe i nagła potrzeba zastrzyku dodatkowej gotówki to główne powody, które generują konieczność zaciągnięcia pożyczki ratalnej online. W ten sposób zdobędziesz dodatkowe środki na dowolnie wybrany cel. Nie musisz martwić się o formalności. Pożyczki na raty są udzielane nawet w 15 minut od czasu złożenia wniosku pożyczkowego.

Masz nagłą potrzebę uzupełnienia domowego budżetu dodatkowymi pieniędzmi? Wybierz najtańsze pożyczki na raty przez internet. Sprawdź ranking ofert jak choćby ten dostępny na stronie https://pozyczkowy-portal.pl/najtansze-pozyczki-online-na-raty/, złóż wniosek online i podpisz umowę. Dodatkowe pieniądze otrzymasz nawet w ten sam dzień na wskazany we wniosku rachunek bankowy.

fb button

grab my essay banner

logo jooble