magazine top

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego? Z każdą opcją wiążą się pewne korzyści. Przedstawiamy 5 zalet nowych lokali!

1.     Rękojmia i gwarancja

Rękojmię na mieszkanie kupione od dewelopera gwarantuje Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Zgodnie z obowiązującym prawem, nabywca może w ciągu pięciu lat od zakupu dochodzić roszczeń z jej tytułu, w przypadku gdy odkryje wady w mieszkaniu zakupionym na własny użytek.

Nowe mieszkania mogą też być objęte przez dewelopera gwarancją. Zobowiązuje się on wtedy do usunięcia na własny koszt usterek powstałych przez określony czas, najczęściej przez 2 lata od sprzedaży.

2.     Niższe koszty

Z reguły to mieszkania z rynku wtórnego mają niższe ceny. Jednakże, koszt zakupu to nie jedyne środki, które należy zainwestować w lokum. Mieszkania używane wymagają zwykle generalnego remontu, a także częściej pojawiają się w nich różnorodne usterki. Z tego powodu mieszkania z rynku pierwotnego wygrywają, jeśli chodzi o koszty utrzymania.

Warto też pamiętać o tym, że w przypadku kupna nowej nieruchomości jest się zwolnionym z podatku od czynności cywilno-prawnych. Przy zakupie lokalu z drugiej ręki należy wpłacić z tego tytułu do Urzędu Skarbowego równowartość 2% wartości mieszkania.

3.     Bezpieczeństwo i spokój

Mieszkania z rynku pierwotnego są wyposażone w nowoczesne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. Dotyczy to np. systemów antywłamaniowych stosowanych przy oknach i drzwiach balkonowych. Nowopowstające osiedla są też często objęte monitoringiem. Ponadto stosowane obecnie materiały budowlane zapewniają lepszą izolację dźwiękową i cieplną.

4.     Nowoczesna infrastruktura

Lokale z rynku pierwotnego to te budowane według najnowocześniejszych standardów. Są więc zwykle wyposażone w windy, podjazdy, parkingi podziemne czy komórki lokatorskie. Na nowych osiedlach nie brakuje też zieleni, placów zabaw czy siłowni plenerowych.

5.     Możliwość aranżacji

Zakup nowego lokalu to wreszcie znacznie większe możliwości aranżacji. W zależności od tego, na jakim etapie inwestycji kupisz lokal, możesz zdecydować nawet o rozkładzie pomieszczeń czy rodzaju użytych we wnętrzu materiałów. Ciekawym rozwiązaniem jest oferowana przez większość deweloperów opcja wykończenia lokalu „pod klucz”.

Jeśli rozważasz zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, zapoznaj się z ofertą dewelopera Euro Styl, dostępną na stronie: https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-rumia.html.

fb button

grab my essay banner

logo jooble