magazine top

Pandemia koronawirusa wpłynęła na wszystkie obszary naszego życia. Również rynek wynajmu nie pozostał na nią obojętny. Mimo wszystko znalezienie odpowiedniego biura w Warszawie nie powinno nastręczyć nam większych trudności, jeśli tylko będziemy wiedzieli, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań.

Pandemia koronawirusa wpłynęła na wszystkie obszary naszego życia. Również rynek wynajmu nie pozostał na nią obojętny. Mimo wszystko znalezienie odpowiedniego biura w Warszawie nie powinno nastręczyć nam większych trudności, jeśli tylko będziemy wiedzieli, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań.

Podstawowe kryteria wynajmu biur

Zanim zgłosimy się do biura nieruchomości albo zaczniemy samodzielnie przeglądać oferty biur na wynajem, powinniśmy zastanowić się, jakie warunki musi spełniać przestrzeń biurowa, aby zapewnić nam komfortowe miejsce do pracy.

W wielu branżach kluczowe znaczenie ma na przykład lokalizacja biura. Jeśli jednak nie będziesz spotykał się w nim z klientami, być może warto rozważyć wynajem nieruchomości w mniej prestiżowej lokalizacji za to w korzystniejszej cenie. W takim przypadku lepiej zwrócić uwagę na to, by biuro było położone blisko naszego miejsca zamieszkania, żeby każdego dnia nie tracić niepotrzebnie czasu na dojazdy.

Poza lokalizacją warto wziąć pod uwagę również wyposażenie biura. Jeśli na początku nie chcielibyśmy zbyt dużo w nie inwestować, dobrze byłoby, gdyby znajdowało się tam przynajmniej biurko z krzesłem i kilka szafek. Dostęp do kuchni czy komfortowo urządzonej łazienki z pewnością będzie dodatkowym atutem.

Nie tylko lokalizacja biura jest ważna

Coraz więcej osób, które interesuje biuro do wynajęcia w stolicy, zwraca uwagę nie tylko na jego wygląd i lokalizację, ale również na dodatkowe udogodnienia, które taka przestrzeń biurowa może im zapewnić. Z tego względu coraz większą popularnością w ostatni czasie cieszą się tzw. biura serwisowane.

Czym są biura serwisowane?

Biura serwisowane to powierzchnie biurowe w Warszawie, których oferta wynajmu jest kierowana do szczególnie wymagających klientów. Wynajmując je, otrzymujemy nie tylko wygodne miejsce do pracy, ale i cały szereg dodatkowych udogodnień.

Zależnie od oferty, na którą się zdecydujemy, może to być na przykład możliwość korzystania ze strefy chilloutu dla pracowników, dostęp do nowocześnie wyposażonych sal konferencyjnych, czy ogólnodostępne usługi recepcyjne. Biura serwisowane spełniają najsurowsze kryteria pod względem komfortu wyposażenia. Zwykle są również ulokowane w najbardziej atrakcyjnych biznesowo częściach Warszawy.

Powierzchnie biurowe w czasie pandemii

Powinniśmy pamiętać również o tym, że trwająca pandemia wymusza na nas wdrażanie dodatkowych rozwiązań w zakresie higieny. Jeśli nie mamy czasu, by zajmować się tym samodzielnie, jeszcze przed podpisaniem umowy wynajmu dobrze jest sprawdzić, jak często będzie sprzątane biuro i jaki sprzęt będzie w tym celu używany. W obecnych czasach standardem jest dokładne sprzątanie powierzchni biurowych co najmniej dwa razy w tygodniu.

Najlepiej, jeśli sprzątanie jest połączone z dezynfekcją przy wykorzystaniu parownicy. Dzięki wykorzystaniu pary wodnej urządzenie to jest w stanie zniszczyć większą część drobnoustrojów, czyniąc biuro bezpiecznym w użytkowaniu, zarówno dla pracujących w nim osób, jak i odwiedzających je klientów. W czasie pandemii zdecydowana większość ofert wynajmu biur serwisowanych obejmuje również regularne sprzątanie i dezynfekcję.

Przeczytaj również: Biuro satelitarne, coworkingowe czy home office - Co lepiej wybrać

A ile to wszystko kosztuje?

Ceny wynajmu biur w stolicy mogą być bardzo zróżnicowane i zależne od szeregu różnych czynników z lokalizacją na czele. Przykładowo, stawki czynszu w Wilanowie zaczynają się od 13 euro za metr kwadratowy. W przypadku biur serwisowanych koszt wynajmu jest naliczany od osoby i wynosi średnio 1015 zł/os za miesiąc. Oczywiście, podane stawki są tylko orientacyjne, a rzeczywisty koszt wynajmu zależy od indywidualnych ustaleń.

fb button

grab my essay banner

logo jooble