magazine top

Firmy w branży transportowej często mierzą się z ryzykiem utraty płynności finansowej ze względu na długie terminy płatności przez kontrahentów. Czy można temu zaradzić? Rozwiązaniem jest faktoring transportowy – usługa finansowania faktur opracowana z myślą o firmach w branży transportowej.

Na czym polega faktoring dla transportu?

Faktoring jest usługą polegającą na zapłacie za wystawione faktury przez firmę faktoringową, nazywaną też faktorem. Dzięki niemu wystawca faktury otrzymuje zapłatę za zrealizowane usługi lub dostarczone produkty już w ciągu doby, nawet w sytuacji, gdy termin płatności jest odległy.

Na takiej samej zasadzie świadczony jest faktoring dla transportu, który skierowany jest do firm transportowych prowadzących swoje usługi zarówno w kraju, jak i za granicą. Firma może wówczas w krótkim czasie otrzymać zapłatę i uniknąć ryzyka pojawienia się zatorów płatniczych. By ją uzyskać, wystarczy przekazać kopię wystawionej faktury do faktora.

Faktoring transportowy – dlaczego warto z niego skorzystać?

Współpraca z firmą faktoringową niesie dużo korzyści dla firm zajmujących się prowadzeniem usług przewozowych. Co daje faktoring dla firm transportowych?

Szybki dostęp do środkówPrzede wszystkim faktoring dla transportu umożliwia natychmiastowe pozyskanie środków z wystawionej faktury. Większość firm faktoringowych realizuje wypłaty do 24 godziny, dzięki czemu można otrzymać „zamrożone” na fakturze środki bezzwłocznie. Dzięki temu opłacenie kosztów staje się znacznie prostsze, na przykład rachunków, podatków, rat leasingowych, opłat za paliwo, serwisu samochodów.

Niższe ryzyko zaburzenia płynności finansowejW branży transportowej ryzyko pojawienia się braku płynności finansowej jest wysokie. Dzięki faktoringowi można je zredukować, również wtedy, gdy kontrahent ma zatory płatnicze i nie opłaca faktur w terminie. Można również uniknąć konsekwencji jego niewypłacalności, wybierając faktoring pełny – bez regresu.

Brak konieczności wykonania cesji wierzytelnościPrzedsiębiorcy, którzy zdecydują się na cichy faktoring dla firm transportowych, mogą uniknąć wtedy konieczności przeprowadzenia cesji wierzytelności. Wówczas kontrahent nie dowiaduje się o tym, że firma korzysta z usług faktoringowych, co pozwala na zachowanie dobrych relacji w biznesie.

Łatwy dostęp do usługiWarto również wskazać, że obecnie z faktoringu można korzystać również za pomocą internetu. Dzięki dostępnym online serwisom firm faktoringowych wystarczy tylko komputer lub smartfon podłączony do internetu, aby przekazać kopię faktury do faktora i otrzymać pieniądze na konto bankowe.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne