magazine top

ELZAB jest czołowym dostawcą kas fiskalnych oraz drukarek fiskalnych w Polsce. Przez wiele lat swojej działalności zdołał on udowodnić, że kasy fiskalne marki ELZAB są niezawodne i solidnie wykonane. W dzisiejszym świecie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek punktu usługowego lub sprzedażowego bez urządzeń fiskalnych. Szczególnie że od stycznia 2020 roku rozpoczął się proces wprowadzania kas fiskalnych online, które posiadają możliwość podłączenia do Krajowej Administracji Sądowej. Ich zadaniem jest bieżące przekazywanie informacji o transakcjach, jakie zostały zawarte. Z tego właśnie powodu kupując urządzenie fiskalne, warto wziąć pod uwagę ofertę czołowego w Polsce producenta tego typu produktów.

Czym wyróżniają się kasy fiskalne ELZAB?

Aby dobrze zrozumieć, dlaczego ELZAB przoduje w temacie kas fiskalnych, należy znać definicję pojęcia kas fiskalnych. Najczęściej, są to po prostu urządzenia, których używa się w sprzedaży detalicznej i służą one do wystawienia paragonu. Bazy towarów lub usług, które oferuje dany punkt, są programowane w pamięci kasy. ELZAB wśród swoich produktów oferuje modele do pracy typowo stacjonarnej, ale również takie urządzenia, które przeznaczone są do pracy mobilnej. Kasy fiskalne ELZAB to również kasy online, których obowiązek został wprowadzony ustawowo. Dlaczego warto zainwestować w kasy fiskalne ELZAB?

- dzięki zastosowaniu intuicyjnego interfejsu są łatwe w użyciu,

- są niewielkie gabarytowo,

- posiadają możliwość tworzenia elektronicznych kopii paragonów,

- nie zacinają się i działają szybko,

- akumulatory w kasach są wytrzymałe, dzięki czemu umożliwiają długą pracę,

- kasy stacjonarne mają możliwość współpracy z wieloma urządzeniami.

Co to są drukarki fiskalne ELZAB?

Drukarka fiskalna znacząco różni się od kasy fiskalnej i nie spełnia identycznych funkcji. Najważniejszą różnicą jest to, że nie jest to urządzenie, które może działać samodzielnie. Aby drukarka fiskalna mogła funkcjonować musi zostać ona podłączona do komputera, lub innego urządzenia, na którym istnieje możliwość zainstalowania oprogramowania np. tabletu. Jej funkcjonowanie jest również uzależnione od dedykowanego programu sprzedażowego. Może wydawać się to skomplikowane, jednak dzięki takiemu rozwiązaniu drukarka fiskalna pozwala nam na wykonywanie o wiele bardziej złożonych i zaawansowanych operacji, niż kasa fiskalna. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie dla punktów sprzedaży produktów lub usług, których asortyment jest bardzo duży. Producent ELZAB oferuje niesamowicie szeroką i bardzo zróżnicowaną gamę drukarek fiskalnych. Czołowe modele to ELZAB D10, ELZAB ZETA czy niezwykle popularna ELZAB MERA. Oferuje on również drukarki fiskalne online. Co ważne podczas wyboru urządzenia warto kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami. Niezależnie od tego, jaką drukarkę fiskalną marki ELZAB wybierzemy, będzie to sprzęt wytrzymały i wręcz niezawodny.

Czy warto inwestować w kasy fiskalne marki ELZAB?

Otwierając własny biznes i wybierając odpowiednią kasę fiskalną, zawsze powinniśmy brać pod uwagę mnogość czynników, które finalnie składają się na jakość danego sprzętu. Przede wszystkim powinna dla nas być ważna jego funkcjonalność, wygoda użycia oraz dopasowanie do charakteru naszego biznesu. Każda firma, nawet w tej samej branży, różni się między sobą, a co za tym idzie, będzie miała inne potrzeby. Czy w takim razie jeden producent jest w stanie oferować produkty, dla tak szerokiej i zróżnicowanej grupy użytkowników kas fiskalnych? Owszem, szeroka oferta producenta ELZAB trafia w gusta i potrzeby wielu różnych firm. Oto najważniejsze przykłady:

Kasy mobilne ELZAB

Jest to najlepsze rozwiązanie dla małych firm oraz punktów, które określić możemy mianem przenośnych. Głównie stosuje się je na: stoiskach, straganach, wyspach w centrach handlowych, salonach kosmetycznych, gabinetach stomatologicznych, gabinetach lekarskich, salonach fryzjerskich oraz innych biznesach, w których świadczenie usług odbywa się na zasadzie mobilnej. Wybierając kasy mobilne, przede wszystkim zwróćmy uwagę na akumulator i jego wytrzymałość oraz to, czy jest on wymienny.

ELZAB K10

Jest to urządzenie, które jako jedno z pierwszych na polskim rynku miało dotykowy wyświetlacz. Jest to mobilna kasa fiskalna niezwykle odporna na warunki atmosferyczne. Co za tym idzie, sprawdzi się również zimą i nawet wtedy panel dotykowy nie powinien sprawiać nam problemów. Wysokiej jakości wyświetlacz zapewnia dobrą widoczność nawet w pełnym słońcu oraz w bardzo ciemnych pomieszczeniach. Bardzo dużym atutem jest również możliwość zastosowania wymiennego akumulatora. Również obudowa zasługuje na pochwały, ponieważ jest niezwykle wytrzymała.

Kasy małe ELZAB

Są to urządzenia typowo łatwe w użytkowaniu i bardzo intuicyjne, jeżeli chodzi o obsługę. Świetnie sprawdzają się we wszelkich punktach usługowo-handlowych. Są częstym wyborem również w małej gastronomii, cukierniach oraz kwiaciarniach.

ELZAB Mini E

Kasa ta charakteryzuje się niebywałą odpornością na trudne warunki panujące na zewnątrz. Została ona wyposażona w pyłoszczelną klawiaturę, która odporna jest na pył i kurz. Jest więc świetnym rozwiązaniem dla wszelkich warsztatów samochodowych, stolarskich, czy mechanicznych. Dodatkowo posiada możliwość zintegrowania jej z terminalem płatniczym oraz skanerem.

Kasy systemowe ELZAB

To, czego przede wszystkim wymaga się do kas systemowych to wygoda i ergonomiczne działanie. Najczęściej wykorzystuje się je w dużych punktach handlowych i produktowo-usługowych. Bardzo ważny jest więc nacisk na niską awaryjność. Co ważne, muszą one być również bardzo funkcjonalne i posiadać możliwość, chociażby wprowadzenia kart lojalnościowych oraz transakcji w wielu walutach.

ELZAB Delta Max E

Jest to bardzo zaawansowana kasa fiskalna ELZAB systemowa. To, co ją wyróżnia to bezawaryjność oraz możliwość zastosowania wolnostojącego wyświetlacza dla klienta, oraz dwóch niezależnych wag elektronicznych. Dodatkowo ta kasa systemowa ma możliwość rozliczania transakcji w wielu walutach, a także obsługę skomplikowanych systemów rabatowych i promocji.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Mico, który oferuje szeroki wybór kas fiskalnych marki Elzab. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble