magazine top

Nowy system Alfa Laval CM Connect oznacza kolejny krok w transformacji cyfrowej w przemyśle spożywczym. Produkt wspiera wzrost efektywności w procesach produkcyjnych w branżach przetwarzania higienicznego. CM Connect Alfa Laval zapobiega nieplanowanym przestojom, pomagając w ustalaniu priorytetów konserwacji urządzeń w oparciu o użyteczne dane.

Alfa Laval CM Connect pozwala na zdalny monitoring urządzeń wirujących w czasie rzeczywistym – niezależnie od miejsca i czasu - za pomocą komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego. To rozwiązanie z dostępem do danych o każdej porze pozwala na natychmiastowe odbieranie krytycznych informacji oraz szybkie reagowanie. Alfa Laval CM Connect pozwala na szczegółową analizę danych, na bazie których możliwe jest wydłużenie okresów między przeglądami, ale też wpływa na optymalizacje kosztów napraw i zwiększa długość użyteczności urządzenia. Pozwala też na podejmowanie decyzji bieżących w oparciu o aktualne dane.

Maksymalizacja wydajności zakładu, minimalizacja nieplanowanych przestojów

Alfa Laval CM Connect monitoruje 3 parametry: wibracje, temperaturę wnętrza i całkowity czas pracy urządzeń wirujących. Wbudowany w CM Connect Bluetooth łączy do 10 bezprzewodowych monitorów drgań Alfa Laval CM, zamontowanych na pompach Alfa Laval LKH, SRU, SX i DuraCirc oraz innych urządzeniach wirujących Alfa Laval. Dane są przesyłane do chmury za pośrednictwem sieci komórkowej 4G. Daje to pełny dostęp do danych, ich analizy w czasie rzeczywistym za pomocą intuicyjnego pulpitu nawigacyjnego.

Dzięki wdrożeniu CM Connect Alfa Laval można zdalnie z łatwością monitorować aktualny stan urządzeń, tym samym wydłużyć ich czas życia, poprawić bezpieczeństwo pracy, zaoszczędzić czas i zoptymalizować budżet eksploatacyjny.

Zaawansowane powiadomienia w czasie rzeczywistym

Użycie Alfa Laval CM Connect pozwala na analizę trendów pracy urządzenia wirującego, na bazie których możliwe jest zaplanowanie odpowiednich działań konserwacyjnych, oszacowanie czasu sprawności czy wydłużenia okresu eksploatacji urządzeń. Jeśli wystąpią jakiekolwiek odchylenia, użytkownik otrzyma powiadomienie w wiadomości SMS lub e-mail i będzie w stanie podjąć działania w czasie rzeczywistym.

„Klient może skupić się na tym, co ma znaczenie w procesie produkcyjnym. W oparciu o dostarczane na bieżąco dane, system CM Connect umożliwia operatorom w przedsiębiorstwach planowanie i ustalanie priorytetów konserwacji, czy przeglądów. To bardzo ułatwia pracę, dobrze przygotowany plan zapobiega przestojom, a jak wiadomo przestoje to brak zysków dla firm”, mówi John Walker, kierownik produktu urządzeń wirujących w Alfa Laval - „Zamiast wymieniać części zamienne z wyprzedzeniem, przed zakończeniem ich przydatności, operatorzy mogą poświęcać czas i planować kiedy powinna nastąpić wymiana lub serwis danego urządzenia”.

Poza łączeniem bezprzewodowych monitorów drgań CM system CM Connect może również działać jako czujnik. Mierzy drgania, temperaturę wewnętrzną oraz łączny czas uruchomienia po zamocowaniu na pompach Alfa Laval LKH, SRU, SX i DuraCirc lub innych urządzeniach obrotowych.

Dzięki kompleksowemu monitorowaniu stanu technicznego urządzenia można zmniejszyć ryzyko wypadków i obrażeń personelu, a także potencjalnych strat i uszkodzeń produktu. Zwiększa to bezpieczeństwo pracowników przy jednoczesnym obniżeniu całkowitego kosztu posiadania.

Większa cyfryzacja

Alfa Laval jest pionierem cyfrowej transformacji w przemyśle higienicznym.  Projektowanie i produkcje swoich urządzeniach opieram na cyfrowej technologii przemysłu 4.0. Więcej na temat produktu na stronie https://www.alfalaval.pl/produkty/sterowanie-przeplywami/automatyka/jednostki-sterujace/cm-connect/

fb button

grab my essay banner

logo jooble