magazine top

Automatyzacja nie omija dzisiaj żadnej branży, czego najlepszym dowodem jest automatyka rolnictwa. Za sprawą nowych technologii oraz pomysłów na prowadzenie upraw można znacznie łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej zarządzać uprawą i pozyskiwać pełnowartościowe, zdrowe produkty. Automatyka w rolnictwie możliwa jest do osiągnięcia poprzez wdrożenie jednej z dostępnych innowacji – Grow Wizard, Smart Crop, Plantainer. Dowiedz się, na czym to polega i dlaczego warto zainwestować w rozwiązania dla przyszłości.

Na czym polega automatyzacja rolnictwa?

Poruszane ostatnio coraz częściej kwestie związane z degradacją środowiska i niedoborem miejsc, w których można byłoby uprawiać rośliny, mogą budzić niepokój. Odpowiedzią na bolączki współczesnego świata ma szansę stać się automatyzacja rolnictwa. Jest to zjawisko, którego obecnie jesteśmy świadkami. Polega ono na wprowadzaniu upraw hydroponicznych i wykorzystywaniu systemów do zarządzania nimi. Przykładem jest Grow Wizard, czyli oprogramowanie sterujące uprawą.

Automatyka w rolnictwie to kontrola nad warunkami, w jakich wzrastają warzywa czy owoce oraz efektywne wykorzystanie przestrzeni (również pionowych, zamkniętych) do pozyskiwania pełnowartościowych plonów.

Automatyka w rolnictwie – co ma na celu?

Automatyka w rolnictwie odpowiada na największe bolączki, z jakimi borykają się obecnie osoby uprawiające ziemię – hobbystycznie, na własny użytek lub na większą skalę. Zalicza się do nich:

  • uzależnienie od warunków pogodowych, żyzności gleby,

  • brak kontroli nad temperaturą, stopniem nasłonecznienia, ilością substancji odżywczych przyjmowanych z gleby,

  • ograniczona dostępność pól uprawnych, zwłaszcza tych, które mają spełniać wymogi rolnictwa ekologicznego,

Szerzej przeczytasz o tym a opracowaniu: Uprawy hydroponiczne jako rozwiązanie problemów przyszłości. Dzięki automatyzacji, za pośrednictwem systemu Grow Wizard w zdalny sposób można podglądać warunki upraw, stan nawodnienia i poziom naświetlenia. Co ciekawa aplikacja pozwala też na planowanie upraw w Smart Crop oraz Plantainerze.

Automatyzacja rolnictwa z systemem Grow Wizard

Grow Wizard to oprogramowanie służące do sterowania uprawami Plantainter oraz Smart Crop. Do jego głównych zadań zalicza się kontrolowanie:

  • nawodnienia,

  • oświetlenia,

  • atmosfery.

Do tego planowanie oraz raportowanie, co pozwala na bardziej precyzyjne zbieranie danych i ich analizowanie, celem optymalizowania produkcji.

Osoby zainteresowanie automatyzacją w rolnictwie, powinny rozważyć nowoczesne systemy, które są kompatybilne z Grow Wizard. Jak wspomnieliśmy obsługuje on uprawy prowadzone w systemach Plantainer oraz Smart Crop. Aplikacja pozwala na zarządzanie całym procesem, od sadzenia, aż po zbiory.

Przyszłość należy do rolnictwa uprawianego w kontrolowanych warunkach. Pozwoli to uniezależnić jakość i ilość plonów od warunków atmosferycznych, strefy klimatycznej czy jakości gleby. Ponadto zdecydowanie zwiększy efektywność prac i odciąży ludzi, którzy się nimi trudnią.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne