magazine top

Karty kredytowe stają się coraz popularniejsze, a badania rynku wskazują, że trend ten będzie tylko rósł w siłę. Jeśli do tej pory nie korzystałeś jeszcze z karty kredytowej, dowiedz się, jakie korzyści możesz odnieść z jej używania. Oto 5 powodów, dla których warto mieć kartę kredytową!

  1. Bezpieczeństwo zakupów

Karta kredytowa jest jednym z bezpieczniejszych sposobów płatności w sklepach internetowych. Dzieje się tak dzięki zabezpieczeniom, którym podlegają transakcje online kartą. Karty kredytowe zaprojektowano, aby zapewniały ochronę przed różnego rodzaju oszustwami finansowymi. Zabezpieczenia widoczne są na karcie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat przeczytaj artykuł https://axi-card.pl/blog/karta-kredytowa/co-oznaczają-numery-na-twojej-karcie-kredytowej. Używając karty kredytowej do płatności online, nie trzeba martwić się o to, że ktoś niepowołany uzyska do niej dostęp. 

Dodatkową korzyścią jest fakt, że wiele sklepów internetowych wprowadza dodatkowe zniżki, rabaty lub bonusy (jak. np. darmowa dostawa) dla posiadaczy kart kredytowych. 

  1. Lepsza zdolność kredytowa

Odpowiednie korzystanie z karty kredytowej poprawia zdolność kredytową, co jest szczególnie istotne jeśli w przyszłości planujesz wziąć kredyt i chcesz zwiększyć swoje szanse na jego uzyskanie lub chcesz zabezpieczyć się w kontekście takiej potrzeby. Jeśli korzystasz z karty i spłacasz ją zgodnie z terminem, to sygnał dla kredytodawcy, że można Ci zaufać i przyznać kredyt w wysokości, o jaką wnioskujesz.

  1. Wygoda na wakacjach i podczas wyjazdów

Korzystanie z karty kredytowej ma także wiele zalet w przypadku wyjazdów, zarówno tych wakacyjnych, jak i służbowych. Klienci doceniają przede wszystkim możliwość bezpiecznego dokonywania płatności za granicą. Nie tylko jednak bezpieczeństwo transakcji jest tutaj atutem, istotne są także atrakcyjne finansowo warunki - płatność zostaje pobrana z karty najczęściej po kursie znacznie bardziej korzystnym niż w kantorze. Nie jest więc konieczne posiadanie przy sobie gotówki, co jest szczególnie kłopotliwe i stresujące podczas wyjazdów. Z kartą kredytową bez problemu wypożyczysz także samochód na całym świecie, ponieważ są one wymagane przez większość wypożyczalni. Dzięki niej wygodnie uregulujesz także swoje rachunki w hotelu.

  1. Zniżki dla posiadaczy kart

Wiele sklepów udostępnia swoim klientom specjalne zniżki i promocje przy płatności kartą kredytową, dzięki czemu można naprawdę sporo zaoszczędzić. Dodatkowo karta kredytowa otwiera dostęp do wielu programów lojalnościowych, w ramach których za zakupy w danym sklepie przyznawane są punkty, które można następnie wymienić na atrakcyjne nagrody lub bonusy. 

  1. Monitorowanie nawyków konsumenckich

Posługując się kartą kredytową, w każdym momencie możesz sprawdzić swoją listę transakcji i monitorować, na co i kiedy wydajesz pieniądze. W dłuższej perspektywie może pozwolić Ci to podejmować bardziej rozsądne decyzje zakupowe.

fb button

grab my essay banner

logo jooble