magazine top

Ekstremalne środowisko pracy w niektórych przedsiębiorstwach produkcyjnych wymaga zastosowania specjalistycznych rozwiązań sprzętowych. Układy elektroniczne niezbyt dobrze tolerują znaczne amplitudy temperatur, a ekspozycja na zimno często uniemożliwia ich działanie lub drastycznie zmniejsza wydajność. Co zrobić w sytuacji, gdy niezakłócona praca kolektora danych wymagana jest przez kilka godzin w temperaturze sięgającej nawet -30 stopni Celsjusza? Jaki terminal wytrzyma takie warunki, a dodatkowo nie ucierpi na tym jego wydajność? Jak wybrać kolektor danych przeznaczony do pracy w najtrudniejszych warunkach?

Terminale Cold Storage - zastosowanie

Powyższy opis odnosi się do specyfikacji, jaką oferują terminale Cold Storage. Te przenośne kolektory danych stają się centrum zarządzania towarami, służą do obsługi zamówień, a także umożliwiają skanowanie kodów kreskowych i tagów RFID. Oferują zatem wszystkie funkcje znane z innych terminali. Różnica polega na wydajności i wytrzymałości, które w przypadku terminali Cold Storage nie mają sobie równych. Urządzenia te służą do codziennej pracy w chłodniach czy mroźniach, gwarantując niezawodność i pełną funkcjonalność w najniższych temperaturach. Możliwość pracy w tak trudnych warunkach osiągana zostaje dzięki systemowi podgrzewania baterii wewnętrznej, co nie tylko zapewnia ogniwom litowo-jonowym optymalne środowisko do pracy, lecz również odpowiada za usuwanie skondensowanej pary wodnej osadzającej się na wewnętrznych ściankach terminala.

Terminale Cold Storage posiadają wytrzymałą obudowę, umożliwiającą upadek z wysokości nawet 1,5 metra. Dodatkowo są odporne na pył, kurz, szkodliwe substancje chemiczne oraz zachlapanie. Tak bogata specyfikacja techniczna czyni z nich doskonały produkt do rozmaitych zastosowań przemysłowych, wykraczających poza sferę samych chłodni. Terminale Cold Storage znajdziemy zatem w halach magazynowych, miejscach przeładunku towarów, laboratoriach medycznych czy zakładach przemysłowych o różnym profilu działalności.

Jak wybrać najlepszy terminal Cold Storage?

Kryteria, jakie powinny spełniać terminale Cold Storage, doczekały się pewnych standardów jakościowych, uwzględnianych przez najlepszych producentów. Jedne z najlepszych terminali Cold Storage znajdziemy w ofercie firmy Honeywell, obejmującej kilkadziesiąt różnych wersji produktowych. Selekcja najlepszego rozwiązania będzie się opierać przede wszystkim na analizie dostępnych funkcji i udogodnień. Do niektórych zastosowań może okazać się niezbędne wyposażenie kolektora danych w czytnik RFID, podczas gdy w innych miejscach w zupełności wystarczy standardowy skaner kodów kreskowych. Przy wyborze ogromną pomocą okazuje się specyfikacja techniczna dołączana do opisu każdego urządzenia. Znajdujące się tam informacje można zestawić z innymi rodzajami terminali, otrzymując reprezentatywny ranking, który pomoże w podjęciu decyzji. Rozważając zakup terminala Cold Storage, warto odwiedzić stronę www.m2t.com.pl. Sklep M2T posiada w asortymencie pełną gamę produktów od Honeywell czy M3. Terminale Cold Storage od M2T stają się synonimem perfekcyjnej jakości wykonania i bogactwa funkcji, usprawniając codzienne działania operacyjne w przedsiębiorstwach.

fb button

grab my essay banner

logo jooble