magazine top

Wybór odpowiedniej szlifierki ma bezpośredni wpływ na jakość wykonywanej pracy – szczególnie, gdy ważna jest wydajność urządzenia. Jak wybrać odpowiednią szlifierkę taśmową, aby poradziła sobie z każdym rodzajem drewna i z bardzo intensywnym użytkowaniem, które ma miejsce w każdym warsztacie stolarskim?

Szlifierka do drewna – działanie 

To, jakiej jakości będzie szlifierka, wpływa na jakość wykonanej pracy – musi pozwalać na osiąganie satysfakcjonującego efektu szlifowanych powierzchni/ Szlifierka taśmowa do drewna używana jest przede wszystkim tam, gdzie powierzchnia do szlifowania jest naprawdę duża:

  • szerokich blatów, 
  • podłóg, 
  • płaskich boazerii, 
  • drewna litego, 
  • elementów okleinowych lub nieokleinowych, 
  • surowych lub lakierowanych oraz krawędzi.

Właśnie dlatego najlepiej sprawdzi się w profesjonalnym warsztacie, w którym liczy się precyzja i wydajność. W zależności od konkretnego urządzenia pozwalają nam na wykonywanie mniej lub bardziej skomplikowanych prac. Bardziej rozbudowane szlifierki umożliwiają bardzo dokładną obróbkę drobnych kształtów. Ten typ szlifierek wyposażony jest w elementy, dzięki którym praca w warsztacie jest szybka i precyzyjna, należą do nich trzewik, który pełni funkcję stopy dociskowej, walec do kalibrowania oraz szczotka czyszcząca, która dba o czystość materiału podczas obróbki.

Szlifierka do drewna – na co zwrócić uwagę?

 

Wybierając szlifierkę taśmową, warto zwrócić uwagę na jej poszczególne parametry, które umożliwią precyzyjne działanie. Należą do nich:

  • wymiary taśmy – im szersza taśma, tym krótszy czas wykonywania pracy,
  • prędkość przesuwu taśmy – im większa, tym efektywniej pracuje narzędzie, 
  • dodatkowe funkcje szlifierki – możesz wybrać model, który wyposażony jest w system odsysania pyłu i elektroniczny wybór prędkości przesuwu.

maszynystolarskie2zdjjakaszlifierketasmowawybracdodrewna2

Szlifierka do drewna – jaką wybrać?

 

 

Stacjonarna szlifierka taśmowa umożliwia precyzyjne polerowanie i szlifowanie elementów. Jest niezastąpiona do prac takich jak szlifowanie zgubne i wykańczające powierzchni i krawędzi. Jeżeli zależy Ci na szybkim obrabianiu dużych powierzchni, które nie wymagają aż takiej precyzji – zdecyduj się na szlifierkę wyposażoną w bardzo szeroką taśmę. Im bardziej precyzyjne elementy wykonujesz, tym taśma powinna być węższa, aby móc uzyskać satysfakcjonujący efekt. Solidne szlifierki stolarskie można znaleźć na maszyny-stolarskie.com.pl

Jeżeli wykonywane przez Ciebie prace są różnorodne, najlepiej wyposażyć warsztat w urządzenie, które przystosowane jest do różnych szerokości roboczych. Warto wybrać model, który posiada możliwość podłączenia systemu odpylającego – dzięki temu warunki pracy będą bardziej przyjazne, a maszyny dłużej pozostaną bardzo wydajne.

fb button

grab my essay banner

logo jooble