magazine top

BISK S.A. to jeden z czołowych producentów akcesoriów łazienkowych opartym w 100% na polskim kapitale. Firma jest liderem na rynku krajowym oraz liczącym się eksporterem do wielu krajów Europy i świata. Spółka oferuje całą gamę produktów najwyższej klasy, sygnowanych markami: BISK, NiceSea, Masterline by BISK oraz 4kitchen.

Specjalnie dla BusinessPL obszernego wywiadu udzielili przedstawiciele firmy BISK S.A.:

  • Joanna Wydrzyńska - Marketing Coordinator
  • Sebastian Sałkiewicz - Head of Development and Marketing Department.

Czy mogą Państwo krótko przybliżyć historię firmy?

BISK został założony na początku lat osiemdziesiątych XX wieku jako firma rodzinna i w tej formie funkcjonuje do dziś. Przełomowym wydarzeniem dla firmy była zmiana ustroju polityczno-gospodarczego pod koniec lat 80 ubiegłego wieku, która dała firmie energię do przetrwania, była bodźcem do przyspieszonego rozwoju i szybkich decyzji biznesowych, które z perspektywy czasu okazały się trafionymi. Obecnie jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku, a od wielu lat jesteśmy liderem w naszym segmencie.

Firma BISK cieszy się mianem największego krajowego specjalisty od akcesoriów łazienkowych. Jak obecnie przedstawia się oferta firmy?

Od początku działalność przedsiębiorstwa jest skoncentrowana na produkcji akcesoriów łazienkowych, uważnie obserwujemy rynek i systematycznie wprowadzamy nowe produkty w odpowiedzi na obowiązujące trendy. To zaowocowało objęciem pozycji lidera na rynku krajowym i poszerzenie wpływów na rynku zagranicznym, które konsekwentnie realizujemy. Oferta firmy to ponad 2 tysiące produktów, wśród których największą popularnością cieszą się metalowe kolekcje wiszące, dekoracyjne akcesoria wolnostojące sygnowane markami BISK i NiceSea oraz serie produktów użyteczności publicznej pod marką Masterline. Nie boimy się również nowych wyzwań i od niedawna mamy w swoim portfolio segment akcesoriów kuchennych 4kitchen.

Do kogo szczególnie kierujecie swoją ofertę i co wyróżnia ją na tle konkurencji?

Staramy się stale dostosowywać naszą ofertę do potrzeb klientów. W branży wypracowaliśmy sobie pozycję solidnego i elastycznego partnera w biznesie. Obserwujemy trendy, śledzimy zapotrzebowanie rynku, nasze portfolio jest wciąż aktualizowane w odpowiedzi na zapotrzebowanie różnych kanałów dystrybucyjnych, a każdy klient oraz kontrahent traktowany jest indywidualnie.
Produkt oferowany przez BISK jest dostępny cenowo, dedykowany sieciom DIY oraz handlowi tradycyjnemu. Decyzję zakupową klient podejmuje widząc nasz produkt, porównując go z ofertą konkurencyjną.

Przedsiębiorstwo stawia na ciągły rozwój i poszerzanie oferty o kolejne unikalne wyroby. Skąd Państwo czerpią pomysły na nowe produkty i niepowtarzalne wzornictwo?

Prace nad rozszerzeniem oferty prowadzimy stale, a wszystkie nowości w dużej mierze pojawiają się w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Pracujemy w oparciu o nasze doświadczenia, ale chętnie też sięgamy po pomysły projektantów z którymi współpracujemy. Podstawy wzornictwa, czyli design i funkcjonalność są dla nas bazą przy tworzeniu nowych projektów. Chcemy dzięki nim poprawiać komfort życia naszych klientów. Te czynniki wpływają na to, że możemy rozwijać się i zdobywać kolejne kanały dystrybucji, ale również zostaje to docenione przez ekspertów wzornictwa, m.in. poprzez przyznanie nam prestiżowych nagród międzynarodowych jak Red Dot Design Award.

Polski przemysł coraz śmielej stawia na robotykę i automatyzację procesów produkcyjnych. Czy firma BISK wpisuje się również w trend Przemysłu 4.0 i inwestuje w najnowocześniejsze technologie?

Na tyle na ile jesteśmy w stanie, stale inwestujemy w naszą fabrykę w Piasecznie. Modernizacja parku maszynowego oraz zakup nowych linii produkcyjnych pozwolił nam na ekonomizację procesu produkcyjnego. To pozwala nam konkurować na rynkach europejskich z dostawcami z Azji w niełatwych czasach dla biznesu.

Firma BISK, jako wiodący producent oraz dystrybutor akcesoriów łazienkowych współpracuje z największymi polskimi i zagranicznymi sieciami budowlanymi. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do jej sukcesu?

To ludzie tworzą firmę i to oni stoją za jej sukcesem. Kadra codziennie pracuje na to, aby firma się rozwijała. Szukamy nowych możliwości, nowych kanałów sprzedaży, aktywnie promujemy się na targach. Jesteśmy otwarci na innowacyjne technologie, a przy tym myślimy o środowisku naturalnym oferując produkty dostosowane do najbardziej restrykcyjnych wymagań jakościowych. Kontrolujemy proces produkcyjny w całości, to podstawa, aby utrzymać się na rynku. Chętnie współpracujemy z młodymi projektantami, nowe pomysły w połączeniu z naszymi doświadczeniami na polu inżynierskim sprawiają, że jesteśmy w stanie zaprojektować i wyprodukować gamę produktów również pod specjalne indywidualne zamówienia.

Tak jak Państwo podkreślili – osiągnięcie sukcesu w biznesie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego personelu. Czy mogą Państwo opowiedzieć o kadrze specjalistów firmy BISK?

Fundamentem i wartością firmy jest zespół, który tworzy organizację i staje się jej ambasadorem na zewnątrz. Oferujemy naszym pracownikom możliwość rozwoju osobistego jednocześnie otwierając furtkę do awansu. Długie staże szeregu pracowników świadczą o tym, że czują się oni bezpiecznie w BISK, rozwijają swoje umiejętności, poszerzają kompetencje z korzyścią dla firmy. Oznacza to, że prowadzona dotąd polityka pracownicza przynosi efekty.

Jakość oferowanych produktów jest dla Państwa priorytetem, dlatego współpracujecie wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami i podwykonawcami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy – Państwa najważniejszych partnerów?

Każdy dostawca jest dla nas tak samo ważny, to reguła, której się trzymamy. Mamy stałych partnerów, z którymi jesteśmy związani od wielu lat i jest to współpraca obopólnie satysfakcjonująca.

BISK to ciągle dynamicznie rozwijająca się firma. Jakie najważniejsze inwestycje związane z rozwojem przedsiębiorstwa miały miejsce na przestrzeni ostatnich kilku lat?

Najważniejszą inwestycją na przestrzeni ostatnich lat była budowa nowej siedziby i dużego magazynu odpowiadającego naszym potrzebom. Obecnie, obok części biurowej, dysponujemy wygodnym zapleczem magazynowym oraz częścią produkcyjną zlokalizowaną w bliskiej odległości. Wszystkie nasze aktywa są stale modernizowane i rozwijane.

Jak przedstawia się kierunek rozwoju przedsiębiorstwa?

Od samego początku staramy się nie powielać rynku. Śledzimy trendy, ale nie jesteśmy im ślepo wierni. Nie boimy się iść pod prąd i proponować naszym klientom śmiałych i nietypowych rozwiązań. Zdarzało nam się wyprzedzać trendy i potrzeby rynkowe. To zostało docenione i pozwoliło nam np. na rozwijanie sprzedaży w Japonii.

Prospołeczne aspekty działalności gospodarczej stają się coraz ważniejszym elementem biznesu. Czy angażują się Państwo lokalnie w działalność pozabranżową?

Jako mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego śledzimy i chętnie angażujemy się w lokalne inicjatywy. Cyklicznie wspieramy między innymi pływackie zawody sportowe, których jesteśmy sponsorem.

Potwierdzeniem wysokiej jakości funkcjonowania firmy i oferowanych produktów są otrzymane wyróżnienia. Jakimi najważniejszymi nagrodami mogą się Państwo pochwalić?

Chyba najważniejszą jest dla nas prestiżowa nagroda Red Dot Design Award. Otrzymujemy również sporo wyróżnień od prasy zajmującej się urządzaniem wnętrz, w tym miesięcznika Łazienka, wyróżnienie Dobry Design oraz wyróżnienie Dobry Wzór od Instytutu Wzornictwa Przemysłowego czy Must Have od organizatorów największych targów designu w Polsce.

BISK to prężnie działające przedsiębiorstwo o wieloletniej tradycji i ugruntowanej pozycji na rynku, które w przyszłym roku będzie obchodzić 40-lecie działalności. Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Zdecydowanie najbardziej jesteśmy dumni z zadowolenia naszych klientów. Nagrody, wyróżnienia są ważne dla nas, ale najważniejsza jest satysfakcja klienta.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne