magazine top

Polska jest niesamowicie interesującym miejscem, jeżeli chodzi o możliwości kulturowo rozrywkowe. Przez cały rok praktycznie w każdym regionie kraju organizowane są różne mniejsze i większe wydarzenia, które są dostępne dla praktycznie każdego zainteresowanego. Mowa o różnego rodzaju festiwalach kulturowych, muzycznych czy większych lokalnych lub międzynarodowych imprezach sportowych. W materiale zaprezentowane zostaną najpopularniejsze wydarzenia w kraju, które zostały zaplanowane na 2023 roku. Jeżeli ktoś lubi takie imprezy masowe, to obowiązkowo powinien udać się na przynajmniej kilka z niżej wymienionych wydarzeń.

Festiwale muzyczne

Wielkie wydarzenia muzyczne odbywają się głównie podczas wakacji, ponieważ mają miejsce na dużych, otwartych przestrzeniach, co wymaga względnie dobrej pogody, a ta, jak wiadomo, w Polsce najłaskawsza jest w okresie od czerwca do września. To właśnie w tym czasie należy wypatrywać największych festiwali muzycznych, na których będą występować największe gwiazdy światowego formatu. Wśród największych festiwali muzycznych w 2023 roku można wyróżnić:

 • 2-3 czerwca — Orange Warsaw Festival — festiwal muzyczny w Warszawie, na którym wystąpią m.in. Sam Smith, Ellie Goulding, The 1975 i The Chemical Brothers.
 • 4-6 czerwca — Od Nowa Festival — festiwal muzyczny w Sopocie, na którym wystąpią m.in. Dawid Podsiadło, Brodka, Daria Zawiałow i Krzysztof Zalewski.
 • 5 czerwca — Metal Hammer Festival — festiwal muzyczny w Łodzi, poświęcony muzyce metalowej i rockowej, na którym zagrają m.in. Iron Maiden, Judas Priest, Sabaton i Nightwish.
 • 7-10 czerwca — Mystic Festival — festiwal muzyczny w Gdańsku, poświęcony muzyce metalowej i ciężkiej, na którym zagrają m.in. Slipknot, Korn, Gojira i Behemoth.
 • 28.06-07 — Open’er Festival — festiwal muzyczny w Gdyni, na którym zagrają m.in. Kendrick Lamar, Arctic Monkeys, Lizzo, Lil Nas X i Nothing But Thieves.
 • 3-5 sierpnia — Pol’and’Rock Festival — darmowy festiwal muzyczny w Czaplinku-Broczynie, organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jeżeli ktoś interesuje się konkretnym rodzajem muzyki, to z pewnością znajdzie wiele więcej interesujących go wydarzeń. Wymienione wyżej to jedynie największe imprezy, które cieszą się ogromną popularnością w Polsce.

Koncerty gwiazd

Oprócz dużych festiwali poświęconym konkretnym gatunkom muzycznym osoby w 2023 roku w Polsce odbędą się również duże koncerty lokalnych  i międzynarodowych gwiazd. Do największych wydarzeń można zaliczyć:

 • 12 marca — Robbie Williams — brytyjski piosenkarz i showman, były członek zespołu Take That, który sprzedał ponad 80 milionów płyt na całym świecie, zagra w TAURON Arena Kraków.
 • 13 czerwca — Iron Maiden — legendarny brytyjski zespół metalowy, który od ponad 40 lat podbija serca fanów ciężkich brzmień, zagra pierwszy z dwóch koncertów w TAURON Arena Kraków.
 • 21 czerwca — Red Hot Chili Peppers — słynny amerykański zespół rockowy, który ma na koncie ponad 80 milionów sprzedanych płyt i wiele przebojów takich jak „Californication”, „Under the Bridge” czy „Can't Stop”, wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie.
 • 2 lipca — Harry Styles — brytyjski piosenkarz i były członek boysbandu One Direction, który odniósł sukces solową karierą i wydał dwa albumy: „Harry Styles” i „Fine Line”, zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie.
 • 16 lipca — Pink — amerykańska piosenkarka i ikona popu, która sprzedała ponad 90 milionów płyt na całym świecie i nagrała wiele hitów takich jak „So What”, „Just Give Me a Reason” czy „What About Us”, wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie.
 • 9 sierpnia — The Weeknd — kanadyjski piosenkarz i producent muzyczny, który zdobył światową sławę dzięki takim utworom jak „Blinding Lights”, „Starboy” czy „Can't Feel My Face”, zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie.

To niewielka część koncertów obejmująca wyłącznie gwiazdy największego światowego formatu. Jeżeli kogoś interesuje konkretny rodzaj muzyki, warto także poszukać na własną rękę zbliżających się koncertów.

Wydarzenia sportowe

Każdego roku w Polsce można liczyć na co najmniej kilka interesujących imprez sportowych, obok których nie może przejść żaden fan danej dyscypliny sportowej. Na co można liczyć w 2023 roku? Oto zestawienie największych wydarzeń, które warto wziąć pod uwagę:

 • 20-25 czerwca — Drużynowe Mistrzostwa Europy — impreza lekkoatletyczna w Chorzowie, będąca częścią Igrzysk Europejskich 2023, na której zmierzą się najsilniejsze reprezentacje z Europy.
 • 16 lipca — Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej — mityng lekkoatletyczny w Chorzowie, należący do cyklu Diamentowej Ligi, na którym wystartują najlepsi lekkoatleci z całego świata.
 • 18-24 września — Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn — impreza sportowa w Polsce i Czechach, na której zmierzą się najlepsze drużyny siatkarskie z Europy, w tym gospodarze turnieju.
 • 22 października — Maraton Warszawski — największy bieg uliczny w Polsce, który co roku przyciąga tysiące biegaczy z kraju i zagranicy.
 • 5 listopada — Bieg Niepodległości — bieg uliczny w Warszawie, który odbywa się co roku w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dodatkowo w ciągu roku można liczyć na wiele lokalnych wydarzeń sportowych. Te wyżej wymienione mają charakter międzynarodowy i przyciągają uwagę widowni oraz zawodników z całej Europy, a nawet świata. Oprócz dużych „masowych” wydarzeń można liczyć na wiele imprez typu mecze reprezentacji Polski w Piłce nożnej, coroczne zimowe i letnie konkursy skoków narciarskich i wiele więcej. Jeśli ktoś jest entuzjastą sportu, to z w każdym miesiącu znajdzie coś, co może go zainteresować.

fb button

grab my essay banner

logo jooble