magazine top

Profesjonalna, dobrze dobrana odzież może być naszym sprzymierzeńcem w pracy. Z pewnością wiedzą o tym lekarze, pielęgniarki, a także kosmetyczki, fryzjerzy, czy fizjoterapeuci. Tutaj przecież odpowiedni uniform to podstawa i konieczność. Jak jednak wybrać najlepszy, a zatem zapewniający komfort pracy i sprawiający, że będziemy w niej po prostu dobrze, atrakcyjnie się czuć? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając bluzy medyczne, fartuchy kosmetyczne oraz inne elementy tego rodzaju odzieży.

Modne wzornictwo - aby w pracy czuć się atrakcyjnie

Czasy nudnych, niedopasowanych uniformów bezpowrotnie minęły. Na szczęście. Dzisiaj możemy wybierać spośród kolorowych, modnych ubrań, które fantastycznie łączą profesjonalny charakter uniformu z atrakcyjnym designem. Dla przykładu, na spawear.pl znaleźliśmy szeroki wybór odzieży medycznej i kosmetycznej tworzonej przez młodych, utalentowanych projektantów. Efekt? Bluzy, fartuchy, spódnice, spodnie i wiele innych propozycji fantastycznie korespondujących w designie z obowiązującymi trendami. Widać tutaj przede wszystkim nutę świeżości i nowoczesności, a zarazem wzornictwo podkreślające profesjonalny, zawodowy charakter odzieży. Co więcej, ubrania doskonale leżą, a nawet podkreślają atuty sylwetki, co doceniają przede wszystkim panie.

Także w zakresie kolorystyki mamy naprawdę szerokie pole do popisu. Tutaj możemy dobrać odzież do indywidualnych preferencji, czy typu urody, ale także zaopatrzyć się w uniformy, które będą korespondować kolorystycznie z wystrojem salonu kosmetycznego lub logo marki. Doskonałą propozycją dla lekarzy i pielęgniarek jest odzież medyczna w odcieniach innych niż standardowa biel. Okazuje się, że kolory ocieplają wizerunek personelu medycznego. To naprawdę istotna informacja, zwłaszcza w kontekście kontaktów z małymi pacjentami.

Świetnej jakości materiały - ubrania zawsze w świetnej kondycji

Odzież medyczna i kosmetyczna powinna być odporna na pranie w wysokich temperaturach, tj. najczęściej w temp. 60 stopni dla ubrań kolorowych oraz 90 stopni dla białych. Istotna będzie również odporność na intensywne użytkowanie oraz wysoką częstotliwość prania. Takie są bowiem realia użytkowania uniformów, czy to w gabinetach lekarskich, czy salonach kosmetycznych. Higiena stanowi tutaj kluczowy element.

Najlepiej wybrać odzież wykonaną z wysokogatunkowej bawełny z domieszką poliestru. Skład to tutaj najczęściej proporcje: 35% bawełna, 65% poliester, 65% poliester, 35% bawełna, lub też 50% bawełna i 50% poliester. Czasem także dodatek elastanu. Dobrze, jeśli tkaniny będą posiadały certyfikat zgodności Łódzkiego Instytutu Włókiennictwa oraz Laboratorium Badań Chemicznych i Analiz Instrumentalnych.

Gwarancja swobody ruchów - tu liczą się detale

Wykończenie elegancką lamówką doda fartuchowi nowoczesnego, modnego stylu. Guziki na całej długości fartucha, czy też sukienka zapinana w całości na napy sprawią, że noszenie wybranej odzieży będzie jeszcze bardziej komfortowe. Wybierając konkretne propozycje warto zatem zwrócić uwagę na detale i sposób wykończenia ubrań.

fb button

grab my essay banner

logo jooble