magazine top

Licząc na popularność wśród klientów i dobre wyniki sprzedaży, koniecznie trzeba zadbać o właściwe pozycjonowanie sklepu internetowego. Bez tego nawet ciekawy asortyment nie wystarczy, aby odnieść sukces.

Na pozycjonowanie sklepu internetowego składa się wiele czynników. Dlatego warto powierzyć to zadanie specjalistom, którzy zadbają o wszystkie elementy, sprawiając, że sklep internetowy zyska wysoką pozycję w wyszukiwarce Google, a tym samym dotrze do dużej liczby potencjalnych klientów.

Pozycjonowanie sklepu internetowego – jakie daje korzyści? 

Pozycjonowanie sklepu internetowego to jedna z najlepszych form promocji e-commerce w internecie. Pozwala zwiększyć sprzedaż i promować własną markę. O skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych można zadbać na każdym etapie funkcjonowania, również przed startem sklepu w sieci. Efekty skutecznego pozycjonowania wymagają czasu, jednak bardzo istotne jest, aby sklep został uznany za wartościowy przez algorytmy wyszukiwarki, co niesie za sobą kolejne korzyści. Wielu klientów trafi do Twojego sklepu po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiednich słów kluczowych, a dzięki temu, że asortyment sklepu będzie odpowiadał na potrzeby klienta, zwiększy się szansa na sprzedaż. Optymalizacja sklepu internetowego i dobrze zaplanowana strategia pozwalają dopasować sklep do słów kluczowych, aby użytkownicy wyszukiwarek uzyskali wyniki dopasowane do zadanego pytania. Więcej informacji o tym, jak pozycjonować sklep internetowy, znajdziesz na stronie: https://www.greenweb.pl/pozycjonowanie-sklepu-internetowego-8-najwazniejszych-elementow/.

Co wpływa na efekty pozycjonowania sklepów internetowych?

Na pozycjonowanie sklepu internetowego wpływa wiele elementów. Co do nich należy?

  • Optymalizacja tagów title i description – jest ona niezbędna zarówno jeśli chodzi o użytkowników, jak i roboty Google. Dobrze skonstruowany title ma zachęcić użytkowników do kliknięcia w stronę i zwiększyć pozycję w Google. Z kolei meta description, czyli opis znajdujący się pod tytułem w wyszukiwarce, ma przekazać użytkownikowi informacje o tym, co znajduje się na podstronie. 
  • Adresy URL – czyli adresy stron widoczne na pasku w przeglądarce i w wyszukiwarce, muszą być przejrzyste i dokładnie informować o tym, czego można się spodziewać na danej stronie.
  • Mapa witryny XML – zawiera ona wszystkie adresy URL znajdujące się w obrębie sklepu internetowego.
  • Opisy produktów i kategorii – bardzo istotne jest, aby treści w sklepie internetowym były unikalne. Powinny różnić się one zarówno od informacji zawartych w innych sklepach internetowych, jak i w obrębie własnego sklepu. Poza opisami i parametrami produktów dostarczonymi przez producenta, warto dodawać własne zdjęcia i opisy, aby tworzyć unikalne oferty.
  • Linkowanie wewnętrzne – linkowanie na różne słowa kluczowe w obrębie sklepu internetowego jest bardzo istotne. Linkować można np. z bloga do ważnych produktów, czy też bezpośrednio z produktów kierować do powiązanych przedmiotów lub tych, które przeglądali inni kupujący.
  • Rozbudowane wyniki wyszukiwania – mogą znaleźć się tu np. cena, opinie użytkowników czy informacje o dostępności produktu. Duża ilość informacji na poziomie wyszukiwania pomoże klientowi podjąć decyzję o zakupie i skłonić do kliknięcia w link.
  • Szybkość ładowania się sklepu – jest bardzo istotna, ponieważ nikt nie będzie długo czekał, aż strona się załaduje. Kluczowe są pierwsze sekundy.
  • Linkowanie zewnętrzne – jest to jeden z najważniejszych elementów w trakcie pozycjonowania strony.
  • Certyfikat SSL – powinny być w niego wyposażone wszystkie sklepy internetowe. Certyfikat zapewnia ochronę sklepu i gwarantuje zachowanie poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną.
  • Mobilna wersja sklepu – zakupy z wykorzystaniem urządzeń mobilnych cieszą się coraz większą popularnością, dlatego mobilna wersja sklepu jest niezbędna, aby spełnić oczekiwania klientów.

fb button

grab my essay banner

logo jooble