magazine top

Kiedy sprzedaż nieruchomości okazuje się karkołomnym zadaniem, a wszelkie próby wyróżnienia się z tłumu stale publikowanych ogłoszeń, pozostają na niczym, wtedy jest najlepszy moment, by zmienić swoją taktykę. Pomoże w tym skup nieruchomości, który analizuje wszystkie zgłoszenia, które wysyłane są przez właścicieli mieszkań, domów, lokali komercyjnych, działek i udziałów w nieruchomościach. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni skup mieszkań za gotówkę, aby zapomnieć o problemie utrzymania nieużywanej nieruchomości.

Gdzie znajdę skup nieruchomości?

Firm, które oferują kupno nieruchomości, jest coraz więcej. Wybór wydaje się trudniejszy. Naturalne jest to, że właściciele mieszkań, którzy chcą szybko sprzedać nieruchomość, zgłaszają się do wielu firm, w celu zweryfikowania oferty cenowej. Ma to na celu wybór najkorzystniejszej opcji. Najlepszy w tej dziedzinie będzie skup nieruchomości za gotówkę. Firma taka będzie dysponowała własnym kapitałem, a to oznaczać może, że transakcja sprzedaży zostanie błyskawicznie przeprowadzona. Firmę taką z łatwością znaleźć można w sieci. Co lepsze, po odwiedzeniu strony takiej firmy będzie można od razu przejść do zgłoszenia swojej nieruchomości do wyceny, np.: https://kupujemym.pl/

Procedura skupu nieruchomości

Na samym początku należy zgłosić się do określonej firmy skupującej. Procedura sprzedaży wygląda niemal identycznie, jeśli chodzi o tego typu firmy. Należy zgłosić się do firmy i udzielić kilku informacji dotyczących nieruchomości. Skup nieruchomości zazwyczaj oferuje taką możliwość już po odwiedzeniu strony firmowej. Znaleźć można w niej zakładkę przechodzącą do formularza zgłoszeniowego: https://kupujemym.pl/skup-udzialow/ który jest narzędziem ułatwiającym zadanie obydwu stronom. Sprzedającemu ułatwia szybkie i konkretne przedstawienie nieruchomości, ponieważ wystarczy jedynie udzielić odpowiedzi na sformułowane pytania. Kupującemu formularz zgłoszeniowy pozwoli znacznie szybciej uporać się z przygotowaniem ewentualnej wyceny lub weryfikacją danego zgłoszenia.

Po przesłaniu zgłoszenia i wysłaniu oferty cenowej, co jest jednoznaczne z zainteresowaniem daną nieruchomością, klient powinien zapoznać się z jej treścią i podjąć decyzję, gdy będzie gotowy na sprzedaż. Firmy oferujące skup nieruchomości za gotówkę najczęściej przygotowują wyceny bezpłatnie. Nie są one także zobowiązujące, co daje dużą swobodę sprzedającemu. Jeśli oferta nie przypada do gustu, klient ma prawo rezygnacji bez ponoszenia konsekwencji. To właśnie taka swoboda jest dla sprzedających nieruchomości najbardziej doceniana, ponieważ nie są oni do niczego zmuszani i mają możliwość wyboru najlepszej opcji dla siebie.

Kiedy klient akceptuje ofertę, następują dalsze rozmowy i ustalenia warunków. Należy wówczas podjąć decyzję dotyczącą wyboru sposobu płatności (przelew, gotówka), ale także trzeba zorientować się, w której kancelarii notarialnej zostanie sporządzony akt notarialny. Dodatkowo specjaliści firm skupujących będą starali się wybadać, czy sprzedający jest gotowy, a więc czy na pewno posiada właściwe dokumenty. Jeśli zabraknie któregoś, na pewno przedstawiciel firmy zaoferuje pomoc w kompletacji. Niektórzy nie potrzebują takiej pomocy, inni zaś na nią liczą, dlatego taka kompleksowa obsługa firm skupujących jest bardzo dobrze postrzegana przez klientów.

Gdzie stacjonują firmy skupujące?

Znaleźć z łatwością możemy firmy skupujące, które oferują skup wyłącznie na określonym obszarze. Jedne firmy nastawiają się na klienta z dużych miast, inne mają znacznie większy zasięg. Skup nieruchomości za gotówkę w całej Polsce, który w dodatku oferuje bardzo dobre ceny i szybką realizację transakcji, to strzał w dziesiątkę. Właśnie takich firm poszukują klienci, którym zależy na szybkiej sprzedaży. Dzięki temu, że firma skupująca otwiera się na cały obszar naszego kraju, znacznie więcej właścicieli może szybko i korzystnie sprzedać swoją nieruchomość. Dla wygody klienta przedstawiciel takiej firmy dociera do klienta w umówionym terminie, a najczęściej dzieje się tak podczas spotkania z notariuszem. Nie każda firma wymaga, by najpierw przeprowadzić wizytację danego mieszkania, co jest sporym zaskoczeniem dla wielu sprzedających. Bardzo często informacje przesłane w formularzu zgłoszeniowym, które uzupełnione zostały zdjęciami, są na tyle wystarczające, że nie ma potrzeby spotykania się w mieszkaniu w celu sporządzenia wyceny.

Dla wygody klienta skupu nieruchomości, przedstawiciel tej firmy oferuje możliwość wyboru kancelarii notarialnej znajdującej się w mieście osoby sprzedającej. Klient może polecić daną kancelarię, w której ostatecznie zostanie podpisany akt przeniesienia własności. Dzięki temu, że coraz więcej firm oferuje usługi w całym kraju, osoba chcąca sprzedać swoje mieszkanie ma znacznie większy wybór. Nie trzeba nastawiać się na lokalne biura pośredniczące, które w dodatku za taką usługę naliczają niemałe sumy. Skup nieruchomości nie pobiera opłat w związku z przygotowaniem ofert, obsługą czy wsparciem, jakie nierzadko udziela swoim klientom.

fb button

grab my essay banner

logo jooble