magazine top

Podnośniki koszowe czyli zwyżki, to urządzenia dźwignicowe o wszechstronnym zastosowaniu w pracach na wysokości. Gdy inwestycja wymaga ich użycia zakup sprzętu nie jest jedyną dostępną opcją. Alternatywa to skorzystanie z usług wypożyczalni podnośników. Kiedy warto zdecydować się na wynajem zwyżki na inwestycje? Jak wybrać wypożyczalnię z najlepszą ofertą?

Kiedy warto wynająć zwyżkę?

Dzięki zwyżkom można efektywnie realizować czynności w tych miejscach, które są trudno dostępne ze względu na swoje położenie na wysokości lub obecność przeszkód. Podnoszą one bezpieczeństwo prowadzonych prac i przyspieszają je, powodując, że inwestycja może odbywać się zgodnie z planem.

Na placach budów powszechnie wykorzystywane są zwyżki budowlane, które mogą zastąpić rusztowania. Sprzęt ten używany jest też w pracach montażowych i instalacyjnych, konserwatorskich, dekarskich i elewacyjnych. Ponadto stosowany jest do zadań porządkowych i inspekcji na wysokości, przy ścince drzew, gałęzi czy przy usuwaniu nawisów śnieżnych i sopli. Dzięki temu ma on szerokie zastosowanie podczas prowadzenia prac inwestycyjnych.

Wynajem zwyżki umożliwia uzyskanie dostępu do tego typu urządzenia dźwignicowego bez konieczności jego zakupu. Dlaczego warto zdecydować się na taką usługę?

Wśród głównych zalet związanych z wynajmem zwyżki należy wskazać na poniższe:

 • Szybki dostęp do sprzętu – podnośniki mogą być dostarczone na miejsce nawet tego samego dnia,
 • Rozbudowana flota – wypożyczalnia zwyżek może zaoferować różne rodzaje profesjonalnego sprzętu do wielu zadań,
 • Niski koszt związany z wynajmem – zależny od wybranego typu zwyżki oraz od czasu jej najmu,
 • Dodatkowe usługi dla najemców – transport zwyżki na miejsce, szkolenia pracowników, serwis i konserwacja podnośników,
 • Fachowe doradztwo – związane z doborem właściwego rodzaju zwyżki.

Zwyżki samojezdne vs wolnobieżne

Dobrze wyposażona wypożyczalnia zwyżek może zaoferować wykonawcom inwestycji dostęp do urządzeń o zróżnicowanych parametrach, dzięki czemu mogą być one dostosowane do konkretnego zadania.

Zwyżki budowlane mogą być podzielone na dwie główne kategorie, czyli na:

 • Zwyżki samojezdne – montowane na samochodach,
 • Zwyżki wolnobieżne – wyposażone we własny napęd wolnobieżny.

Zarówno zwyżki samojezdne, jak i wolnobieżne mogą sprawdzić się na placu budowy. Bardzo często wybierane są wolnobieżne podnośniki nożycowe – pozwalają one na dostęp do przestrzeni znajdujących się powyżej urządzenia. Gdy konieczne jest uzyskanie większego zasięgu bocznego, stosowane są podnośniki teleskopowo-przegubowe, które mogą pracować nad i pod przeszkodami. Wykorzystuje się także podnośniki masztowe oraz podnośniki gąsienicowe typu pająk.

Wybierając odpowiednie zwyżki budowlane do użytku na terenie inwestycyjnym, należy uwzględnić kilka kluczowych kwestii:

 • Zasięg podnośnika – maksymalna wysokość podnoszenia oraz wysięg boczny urządzenia,
 • Udźwig zwyżki – jej maksymalne obciążenie,
 • Rodzaj silnika – do wnętrz przeznaczone są wyłącznie zwyżki elektryczne, natomiast na zewnątrz zwyżki spalinowe z napędem 4x4,
 • Typ ogumienia – w przypadku zwyżek używanych na zewnątrz stosuje się terenowe ogumienie, natomiast do wnętrz niebrudzące,
 • Wymiary urządzenia – mają one szczególne znaczenie wtedy, gdy ma być używane w ograniczonych przestrzeniach.

Która wypożyczalnia zwyżek ma najlepszą ofertę?

Wybór odpowiedniej wypożyczalni, która dostarczy sprzęt, jest równie ważny jak wybór zwyżki. Czym należy kierować się przy poszukiwaniu właściwej firmy wynajmującej zwyżki samojezdne i wolnobieżne?

Dobra wypożyczalnia zwyżek powinna zaoferować dostęp do szerokiej gamy nowoczesnych i markowych urządzeń, które zapewniają wydajną i bezpieczną pracę. Ponadto powinna świadczyć transport zwyżek – dowóz i odbiór sprzętu od klienta. Dodatkowe plusy to usługi szkoleniowe oraz serwisowe. 

Powyższe wymagania spełnia firma AA HERKULES prowadząca wynajem w czterech głównych lokalizacjach w Polsce – Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi, a także w odległości do 150 km od swoich oddziałów. Z dokładną ofertą wypożyczalni zwyżek AA HERKULES można zapoznać się na jej stronie internetowej wypozyczalniapodnosnikow.pl, gdzie zaprezentowane są dostępne modele podnośników z ich specyfikacją techniczną oraz zakres usług. Aby uzyskać indywidualną wycenę i wynająć podnośnik na inwestycję, wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie lub mailowo.

fb button

grab my essay banner

logo jooble