magazine top

Zamki elektroniczne już od dłuższego czasu są chętnie stosowane w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Chętnie wykorzystywane w hotelach, ułatwiają zarządzanie drzwiami i pomagają sprawować lepszą kontrolę nad tym, kto wchodzi do danego pomieszczenia. Bardzo popularne są zamki szyfrowe np. klamka na szyfr, ale rodzajów zamków jest dużo więcej. Jakie są rodzaje zamków i jakie dodatkowe funkcje one oferują?

Zamki szyfrowe

Zamki szyfrowe są z pewnością wciąż najpopularniejsze wśród zamków elektronicznych. Zapewniają prostą obsługę i całkowicie niwelują ryzyko utraty klucza. W dodatku w razie podejrzenia, że ktoś niepowołany ma dostęp do pomieszczenia, wystarczy szybko i łatwo zmienić kod, a problem zostaje rozwiązany. Obsługa zamku na kod jest bardzo prosta: aby otworzyć drzwi trzeba wprowadzić ustalony przez zarządcę kod, a zamek zostanie otwarty. Otwarcie drzwi od środka następuje poprzez naciśnięcie klamki. Zamki tego typu mogą umożliwiać nadanie nawet 150 kodów indywidualnych. Mogą posiadać również funkcje dodatkowe, jak np. alarm, czy ustawianie kodu na określony czas. Najtańsza z tego typu zamków jest klamka na szyfr, której montaż jest prosty i nie wymaga przeprowadzania wielu pracy, wystarczy zamontować nową klamkę z https://www.abc-zabezpieczen.pl/.

Zamki na kartę

Zamki na kartę są niezwykle popularne w hotelach, gdyż umożliwiają stworzenie całego systemu, dzięki któremu za pomocą karty można otwierać drzwi, przywoływać windę, czy włączać prąd w pokoju. Zwolnienie zamku następuje po przyłożeniu karty do czytnika, który zazwyczaj umieszczony jest na ścianie. Co ciekawe system umożliwia nadanie określonego poziomu dostępu danej osobie. Przykładowo karta pracownika może otwierać wszystkie drzwi, a karta gościa hotelowego tylko drzwi do jego pokoju i zapewniać obsługę windy. Dodatkowo dostęp może zostać automatycznie zablokowany o określonej godzinie.

Zamki sterowane smartfonem

Zamki sterowane smartfonem pozwalają na kontrolę zamka nawet ze znacznej odległości. Dodatkowo posiadają wiele dodatkowych funkcji. Przykładowo umożliwiają zdalne otwarcie drzwi lub sprawdzenie, czy dziecko bezpiecznie wróciło do domu. Do ich obsługi wystarczy odpowiednia aplikacja w telefonie.

Wybór zamków elektronicznych jest ogromny, a każdy ma inne zalety. Jedno jest pewne, zwiększają one poziom bezpieczeństwa i oferują ciekawe, dodatkowe funkcje. Dodatkowo niwelują ryzyko zgubienia kluczy i ułatwiają zarządzanie drzwiami. Niezależnie od wybranego rodzaju i modelu zamka przy jakichkolwiek problemach z jego działaniem lub gdy chce się zlecić montaż zamka, warto zwrócić się o pomoc do dobrej firmy ślusarskiej.

fb button

grab my essay banner

logo jooble