magazine top

Jeśli myślisz, że budowa domu to najtrudniejszy etap inwestycji to jesteś w błędzie! Wybór optymalnie najlepszego projektu to bowiem ten etap inwestycji, który zdecydowanie wpływa na końcowe zadowolenie. Jaki projekt będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Budowa domu to inwestycja wieloetapowa i złożona, a jednocześnie wymagająca od nas nie tylko dużego nakładu finansów, ale przede wszystkim także czasu i cierpliwości. Wiele kłopotliwych sytuacji dziejących się na co dzień na budowie i na różnych jej etapach, wynika nie tylko ze źle dobranej ekipy budowlanej oraz niewiedzy fachowców, ale także lub przede wszystkim z kłopotliwych do wykonania projektów, w których nie funkcjonalność, a raczej spełnienie marzeń inwestora stały się parametrami kluczowymi do spełnienia.

Tymczasem to właśnie prosty, nowoczesny i jednocześnie też tani projekt domu, powinien stać się dla nas priorytetem, podczas podejmowania kluczowych decyzji. Słuchanie projektanta i wspólne dobranie najbardziej optymalnych rozwiązań to nie tylko finalnie bardzo dobrze wykonana konstrukcja domu, ale również gospodarstwo tanie w użytkowaniu i utrzymaniu.

Jaki projekt domu będzie najlepszy?

Nie ma jednej udanej recepty na udaną inwestycję budowlaną. Wybór kluczowego projektu to proces złożony, który poprzedza długa rozmowa z określonym projektantem. Podczas takiego wywiadu powinien on zadać nam pytanie odnośnie naszych potrzeb, aktualnych i tych przyszłościowych. Powiększenie się rodziny, ale również majątku może być kluczowe dla późniejszego komfortowego korzystania z budynku. 

Projektant powinien spełniać rolę nie tylko dobrego architekta, ale przede wszystkim również przewodnika po funkcjonalnych rozwiązaniach. Im więcej pytań zada, a my szczerze na nie odpowiemy, tym finalnie otrzymamy lepszy i bardziej dopasowany budynek.

Załącznik:
plan domu wybor.jpg

Pamiętajmy, aby nie spieszyć się z wyborem projektu, ale zdecydować się na konkretne rozwiązanie dopiero wtedy, gdy jesteśmy w stu procentach pewni tego, że mamy idealną konstrukcję. Aktualnie najbardziej polecanymi projektami domu są budynki o zwartej konstrukcji, prostym do wykonania dachem i przy udziale możliwych do spełnienia warunków energooszczędności. A jakie parametry powinna spełniać działka budowlana? Przeczytaj koniecznie: Wybór działki pod budowę domu – rodzaj gruntu, położenie i kształt. Co jeszcze sprawdzić przed zakupem?

Z jakich projektów domu lepiej zrezygnować?

Z reguły jest mniej więcej tak, że im bardziej skomplikowana będzie bryła budynku, tym trudniejsza będzie realizacja takiej budowy. Jeśli koszty naszej budowy mają być optymalne, a czas poświęcony na budowę możliwie krótki to najlepiej zrezygnować z rozwiązań typu cokoły, czy dodatkowe kondygnacje. Prosta bryła budynku parterowego będzie najlepszym z rozwiązań. Nie wiesz, jaki projekt wybrać? Wejdź na: DomoweKlimaty.pl

fb button

grab my essay banner

logo jooble