magazine top

Bez węża ogrodowego nie obejdziemy się w żadnym, nawet najmniejszym ogrodzie. To dzięki niemu podlewamy trawnik i wszystkie rośliny, drzewa i krzewy. Gdy zaś trzeba, z węża ogrodowego korzystamy również podczas czyszczenia mebli ogrodowych, choć nie tylko. Jak właściwie wybrać to akcesorium? Postaw na ranking węży ogrodowych i znajdź odpowiedni produkt.

Ranking węży ogrodowych – zalety

Stawiając na ranking węży ogrodowych możesz liczyć na czytelne zestawienie wybranych modeli tego produktu. W jednym miejscu, np. w formie tabeli, dostępne jest porównanie polecanych, sprawdzonych, nierzadko markowych węży ogrodowych.

W tego typu zestawieniach znajdują się najważniejsze informacje na temat porównywanych produktów – dotyczące parametrów, budowy czy przeznaczenia węży ogrodowych. Oszczędzasz czas, bo nie musisz samodzielnie zapoznawać się z licznymi opisami producentów ani też przeszukiwać kolejnych witryn internetowych. Znacznie szybciej i łatwiej podejmujesz zakupowe decyzje.

Jaki wąż ogrodowy kupić?

Na co zwrócić uwagę? Jakie wąż ogrodowy kupić, aby poradzić sobie z podlewaniem dużego bądź małego ogrodu? Uwzględnij wielkość terenu, który wymaga podlewania. Od tego bowiem zależy konstrukcja oraz długość wybranego węża ogrodowego.

Aby oszacować niezbędną długość, zmierz odległość od punktu poboru wody do najdalszego miejsca w ogrodzie. Do uzyskanego wyniku dolicz 2-4 metry zapasu, ponieważ rzadko kiedy udaje się korzystać z węża po linii prostej. Najczęściej trzeba go tak rozkładać, aby omijać rozmaite przeszkody.

Najlepszy wąż ogrodowy, to?

Postaw na wąż ogrodowy o średnicy, która zapewni odpowiedni ciśnienie przepływającej przez niego wody. W małych ogrodach zazwyczaj sprawdzają się węże o średnicy pół cala. Na większych przestrzeniach lepiej wybrać wąż o średnicy ¾ cala. Jednocalowe węże są najbardziej wydajne, ale i ciężkie oraz drogie, dlatego to wybór do terenów o największych wymaganiach.

Wąż ogrodowy – jaki wybrać?

Liczy się jakość wykonania i trwałość, a także typ węża ogrodowego. Liczba zastosowanych warstw i materiały, z jakich wykonany jest wąż ogrodowy, decyduje o efektywnym podlewaniu, trwałości węża, a także wygodzie użytkowania.

Do wyboru są węże ogrodowe uniwersalne, ale i elastyczne oraz spiralne. Elastyczne wydłużają się pod wpływem przepływającej przez nie wody. Spiralne samoistnie się zwijają, gdy kran zostaje zakręcony, co ułatwia ich użytkowanie oraz przechowywanie. Niezależnie jednak od wybranego typu węża pamiętaj również o dodatkowych elementach – końcówkach do podlewania czy adapterze pozwalającym na szczelne podłączenie do kranu.

Ranking węży ogrodowych – gdy masz określony budżet zakupowy

Postaw na ranking węży ogrodowych, który uwzględnia ceny zakupu tego akcesorium. Dzięki temu znajdziesz produkt odpowiedni nie tylko pod względem parametrów, ale i kosztów zakupu. Wybierzesz najlepszy wąż ogrodowy do przydomowej przestrzeni i nie nadwyrężysz przeznaczonego na jego kupno budżetu. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble