magazine top

Profile stalowe mają wiele zastosowań - wykorzystywane są między innymi przy budowie ogrodzeń i konstrukcji magazynowych. Można je łatwo ciąć, nawiercać i spawać, dzięki czemu doskonale nadają się do konstruowania wiat, szkieletów altan, balustrad, stołów, stojaków i wszelkich innych solidnych konstrukcji z metalu. Profile stalowe są dostępne na rynku w różnych wariantach, ale łączy je jedno - aby mogły być transportowane bez narażenia na uszkodzenia, należy je odpowiednio zabezpieczyć.

W tej kwestii niezwykle pomocne są odpowiednio dobrane przekładki do profili. Zastosowane takiej ochrony w skuteczny sposób separuje profile, a co za tym idzie chroni ich ocynkowaną lub pomalowaną warstwę przed zarysowaniem.

Konstrukcja przekładek do profili

Przekładki do profili często wykonywane są z elastycznego polipropylenu, dzięki któremu nie ulegają odkształceniu nawet przy dużych naprężeniach. Klasyczna przekładka to podłużny kilkudziesięciocentymetrowy pręt (prosty lub wygięty). Zawiera on boczne krótsze separatory, pomiędzy którymi umieszczany jest profil. Zazwyczaj przekładki tego rodzaju przeznaczone są do profili od 30 do 100 mm. Oczywiście można znaleźć również inne modele do zastosowania przy innych rozmiarach profilach. Konstrukcja przekładki pozwala rozdzielić profile we wszystkich płaszczyznach.

Praktyczne zastosowanie przekładek do profili

sigern2zdjdlaczegowartowybracprzekladkidoprofili2

Nowoczesne rodzaje przekładek są projektowane z myślą o całkowitym zabezpieczeniu stalowych profili nie tylko podczas transportu, ale także składowania np. w magazynie. Dzięki całkowitemu odseparowaniu profili od siebie, przekładki zabezpieczają przed korodowaniem powierzchni profilu oraz złuszczaniu się farby. Tego rodzaju separatory ułatwiają również układanie w wiązce, co jest znaczną zaletą przy dużej ilości towaru. Warto również pamiętać, że przekładki do profili sprawdzą się nie tylko w dużych magazynach i hurtowniach, ale także podczas budowy ogrodzenia przy domu jednorodzinnym lub budynku gospodarczym. Szeroką gamę solidnych przekładek do profili można znaleźć na https://sigern.pl/

Odpowiednie zabezpieczenie podczas transportu i składowania to szczególnie ważna kwestia jeśli chodzi o profile stalowe. Aby być pewnym absolutnej ochrony powierzchni tych elementów konstrukcyjnych, warto wykorzystać profesjonalne przekładki do profili. Dzięki nim łatwiejsze będzie nie tylko transportowanie, ale także układanie produktów w wiązce. Warto pamiętać, aby wybierać jedynie profesjonalnych dystrybutorów tego rodzaju separatorów, gdyż tylko wysokiej jakości produkt zapewni odpowiednią ochronę profili.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne