magazine top

Rynek wtórny jest bardzo bogaty, toteż poszukiwania i zakup używanego samochodu stanowić mogą albo wielką frajdę, albo sporą uciążliwość. Na szczęście, rozwój technologiczny sprawia, że można o wiele łatwiej znaleźć i prześwietlić wymarzone cztery kółka.

Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z ryzykiem natrafienia na egzemplarz powypadkowy, popowodziowy, kradziony lub po prostu skrajnie wyeksploatowany. I już na tym polu uwidacznia się pozytywny wpływ nowoczesnych technologii - zwłaszcza oczywiście internetowych - na doświadczenia związane z poszukiwaniami oraz kupnem auta z drugiej ręki. Otóż, mając numer VIN, można szybko i łatwo sprawdzić historię danego egzemplarza, dowiedzieć się, czy nie przeszedł kolizji, czy był należycie serwisowany, jaki jest jego realny przebieg, czy nie został skradziony, itd. Pomoże w tym carVertical.

Poszukiwania wymarzonego auta

Sprawdzić historię konkretnego samochodu można, nie wychodząc z domu - wystarczy komputer bądź smartfon z dostępem do internetu. W ten sam sposób możemy ułatwić sobie poszukiwania wymarzonego auta. Nie trzeba już mozolnie przeglądać ogłoszeń w prasie, jeździć po giełdach czy komisach. Kilka kliknięć - i już mamy przed oczyma multum ogłoszeń sprzedaży samochodów o wybranych przez nas parametrach. Innymi słowy, dostajemy do wyboru takie egzemplarze, jakie nas interesują, w określonym przedziale cenowym, wyszukiwarki bowiem sprawnie odfiltrowują ogłoszenia zgodnie z podanymi przez nas opcjami. Bardzo łatwo nawiążemy też kontakt ze sprzedającym za pośrednictwem maila, różnego rodzaju czatów czy telefonicznie.

Wiedza o samochodach

Motoryzacja nieustannie się rozwija, toteż osoba, która na bieżąco się nią nie interesuje, niekoniecznie musi wiedzieć, jakiego konkretnie auta warto szukać. Internet to gigantyczna baza wiedzy, dzięki której można nabyć potrzebne informacje o poszczególnych markach, modelach, wersjach silnikowych tudzież wyposażeniowych, typach nadwozia... Innymi słowy, nowoczesne technologie ułatwiają sprecyzowanie potrzeb odnośnie samochodu i pod tym kątem ukierunkować poszukiwania.

Oczywiście trzeba pamiętać, że kupno auta to jedno, a jego utrzymanie - drugie. Zawsze wiąże się ono z kosztami. Ich orientacyjną wysokość również poznamy dzięki internetowi i zawartym w nich informacjom. Dowiedzieć się zatem możemy, jakie bolączki nękają dany model, na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie, jaka jest dostępność i ile wynoszą ceny części zamiennych, jak wygląda eksploatacja, serwisowanie, itd. Dzięki temu możemy na spokojnie przemyśleć, czy faktycznie warto skupić się na poszukiwaniu akurat takiego modelu samochodu, czy może jednak bardziej opłacalne i mniej kłopotliwe okaże się nabycie jakiegoś innego.

Smartfon z dostępem do internetu przydać nam się może też podczas oględzin wybranego egzemplarza. Dzięki niemu błyskawicznie dowiedzmy się, co konkretnie sprawdzać, by określić, czy auto nie ma za sobą powodzi, albo nie przeszedł poważnej kolizji.

W serwisie

Wpływ nowoczesnych technologii na doświadczenia zakupu używanego samochodu manifestuje się również podczas kontroli jego stanu technicznego. Oczywiście weryfikacja historii danego egzemplarza jest niezbędna, tak samo jednak trzeba go przed zakupem zabrać na badania do serwisu i/lub na stację diagnostyczną. Dzięki sprzętowi, jakim dysponują te instytucje, przegląd wykonany zostanie szybko, ale drobiazgowo, skutkiem czego dowiemy się, czy warto nabyć konkretny pojazd, co trzeba w nim naprawić i czy wart jest swojej ceny.

fb button

grab my essay banner

logo jooble