magazine top

Bury Sp. z o.o. to Firma z wieloletnim doświadczeniem, istniejąca na rynku od 1992 r. Obecnie jej działalność obejmuje trzy główne obszary: BURY.trade (zagraniczny oraz krajowy handel owocami i warzywami), BURY.transport (specjalistyczne usługi transportowe) i BURY.serwis (autoryzowane serwisy MAN i Carrier Transicold oraz sprzedaż pojazdów ciężarowych MAN TGE).

Konsekwencja w działaniu motorem rozwoju
W 2022 r. Bury Sp. z o.o. obchodzi 30-lecie swojej działalności. Od samego początku istnienia przedsiębiorstwa najważniejszym celem zarówno jego właścicieli, braci Jacka i Bogdana Burych, jak i wysoce wykwalifikowanej kadry był rozwój. W ciągu 30 lat działalności firma wypracowała sobie pozycję jednego z największych i najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw z branży w Polsce. Dziś jest postrzegana, jako ekspert od jakości owoców i warzyw. O początkach na drodze do sukcesu opowiada prezes firmy, Jacek Bury: „Początki były pełne wyzwań. Gdy kończyłem studia ogrodnicze, mój brat już handlował owocami w stolicy na większą skalę. Gdy podjąłem decyzję o własnym biznesie w Lublinie, handel owocami i warzywami w Polsce był już dość dobrze rozwinięty. Lata 90. XX wieku były idealnym czasem do budowania biznesu, szczególnie dla osób ambitnych i pracowitych. My zaczynaliśmy od handlu bananami na dużą skalę, najpierw było to 360 kartonów tygodniowo, po pół roku liczba ta wzrosła do 1000. Już wtedy pracy było tyle, że miałem zatrudnionego do pomocy pierwszego pracownika”. Kilka istotnych czynników zadecydowało o sukcesie przedsiębiorstwa. Najważniejsze było konsekwentne realizowanie założeń, nastawienie na ciągły rozwój, a także podejmowanie współpracy z odpowiednimi ludźmi. „Istotne było nawiązanie współpracy z odpowiednimi dostawcami wysokiej jakości owoców i warzyw, a także rozbudowa własnej floty transportowej i budowa oddziałów serwisowych MAN” – podkreśla Bury. W 2002 r. pełna determinacja i zaangażowanie zaowocowały utworzeniem własnej floty transportowej oraz przystąpieniem do Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD). W kolejnych latach nawiązano współpracę z MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. oraz oddano do użytku Bury Man Truck Service w Lublinie, a następnie w Radomiu. Te przemyślane kroki w ramach strategii rozwoju Firmy zadecydowały o jej sukcesie.

Trzy filary działalności
Przyjrzyjmy się bliżej trzem filarom działalności Spółki Bury.

BURY.trade zajmuje się zagranicznym oraz krajowym handlem owocami i warzywami. Firma dysponuje dwoma oddziałami w Lublinie i Krakowie oraz czterema przedstawicielstwami na terenie Polski (w Lublinie, Krakowie, Rzeszowie i Warszawie). To łącznie ponad 10 000 m²
chłodniczych powierzchni magazynowych. Dodatkowo w Lublinie zlokalizowany jest oddział odpowiedzialny za handel zagraniczny (import/eksport), to jednocześnie główna siedziba spółki Bury. Lokalizacja punktów handlowych umożliwia współpracę z przedsiębiorstwami na terenie całej Polski. BURY.trade posiada kompleksową ofertę asortymentową: blisko 200 pozycji świeżych owoców i warzyw w ofercie stałej i sezonowej. Regularnie realizuje dostawy zarówno do magazynów centralnych, jak i bezpośrednio do sklepów. Dzięki stałym połączeniom logistycznym z producentami jest w stanie w krótkim czasie zrealizować zamówienia nawet na nietypowy asortyment. Jest to możliwe dzięki rozbudowanej flocie krajowej liczącej ponad 70 samochodów dostawczych marki MAN, m.in. MAN TGE, MAN TGS, czy MAN TGL. W swoich oddziałach posiada własne, nowoczesne dojrzewalnie bananów. Jest wyłącznym dystrybutorem bananów marki GinaFruit i BOJABU na terenie Polski. Przez lata działalności firma wypracowała sobie sieć kontaktów z najlepszymi dostawcami owoców i warzyw. Dziś współpracuje bezpośrednio z producentami z krajów Europy oraz Ameryki Południowej i Azji. Owocem tej współpracy są wyjątkowe marki, często niedostępne w ofercie innych dystrybutorów, o wysokiej jakości oraz wyjątkowych walorach smakowych. Wieloletnie doświadczenie oraz postrzeganie firmy Bury przez specjalistów z branży, jako eksperta od jakości owoców i warzyw, a także chęć zaspokojenia potrzeb Klientów , przyczyniły się do powstania marek własnych: Rajski Ogród i BOJABU. W 2019 roku, przy ul. Konstruktorów 13 w Lublinie, została otwarta nowoczesna linia produkcyjna przeznaczona do pakowania konfekcjonowanych owoców i warzyw. W tym samym czasie została powołała do życia marka - Rajski Ogród. Nowy brand ma na celu dostarczanie kontrahentom urozmaiconej oferty, a konsumentom wygodny w użytkowaniu produkt wysokiej jakości. Pozwala także na komunikację i edukację w zakresie zdrowego odżywiania, co sprawia, że firma Bury ma swój udział w tworzeniu kultury zdrowego odżywiania. W obecnych czasach pandemii, produkt pakowany to także dobra opcja wyboru, dająca poczucie większego bezpieczeństwa kupionego produktu.

BURY.transport oferuje specjalistyczne usługi transportowe. Są one realizowane na terenie Europy za pomocą własnej floty, która liczy ponad 100 zestawów chłodniczych, składających się z ciągników marki MAN oraz naczep Schmitz o ładowności do 22500 kg, wyposażonych w agregaty chłodnicze marki Carrier. Dzięki stałym połączeniom logistycznym z producentami jest w stanie w krótkim czasie zrealizować zamówienia nawet na nietypowy asortyment. Jak podkreśla Jacek Bury: „Rozbudowa własnej floty transportowej była właściwą i najlepszą decyzją, wynikającą z potrzeb dystrybucji owoców i warzyw, zapewniając przy tym firmie tak ważną w strategii rozwoju niezależność”. Obecnie BURY.transport zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa w transporcie, potwierdzone przez uzyskany w 2016 r. certyfikat TAPA. Podwójne obsady kierowców pozwalają im dotrzeć w dowolne miejsce w Europie, w możliwie najkrótszym czasie. BURY.transport znajduje się w czołówce polskich firm transportowych, przewożących załadunek o podwyższonej wartości. W 2021 roku spółka uzyskała Certyfikat GDP, potwierdzający zgodność funkcjonowania firmy z Dobrą Praktyką Dystrybucyjną. Pozytywna certyfikacja upoważnia również do przewozu farmaceutyków na terenie krajów Unii Europejskiej. Specjalistyczny transport możliwy jest dzięki systematycznym inwestycjom we flotę. W 2020 i 2021 roku firma zakupiła kolejno 20 i 60 sztuk nowoczesnych ciągników siodłowych nowej generacji MAN TGX 18.510. W lutym 2022 roku zaplanowana jest pierwsza dostawa ciągników z ostatniego dużego zamówienia. Nowe ciągniki Man TGX to lepszy komfort pracy i jeszcze większe bezpieczeństwo dla kierowców. Są ekonomiczne i przyjazne środowisku, wykazują m.in. mniejsze spalanie i mniejszą emisję CO2 do atmosfery. Nowe samochody ciężarowe to także nowe miejsca pracy dla kierowców. W samym 2020 roku firma Bury zatrudniła 62 nowych kierowców samochodów ciężarowych TIR, z kategorią prawa jazdy C+E. Wszystkie pojazdy są wyposażone w agregaty chłodzące firmy Carrier z możliwością robienia wydruków termograficznych oraz w monitoring GPS, co gwarantuje pewność i bezpieczeństwo przewożonych ładunków oraz możliwość natychmiastowej reakcji w sytuacji kryzysowej.

BURY.serwis. Pod tą marką w Lublinie oraz w Radomiu działają autoryzowane serwisy MAN i Carrier Transicold. W ofercie jest także sprzedaż pojazdów dostawczych MAN TGE. BURY.serwis oferuje Klientom pełen zakres usług warsztatowych związanych z marką MAN i Carrier Transicold. Wieloletnie doświadczenie i bogate zaplecze magazynowe gwarantują wykonanie wszelkich napraw szybko i solidnie, przy zachowaniu korzystnych cen. Obydwa Serwisy dysponują również warsztatem mobilnym – specjalistycznym samochodem serwisowym, w pełni wyposażonym do napraw „na drodze” lub u klienta i działają aktywnie w ramach usługi Assistance MAN Mobile24. Stali klienci mogą liczyć na bardzo korzystne warunki płatności (wydłużone terminy i rabaty). W swojej ofercie BURY.serwis posiada zarówno części oryginalne do wszystkich pojazdów MAN oraz agregatów Carrier Transicold. W ramach napraw powypadkowych współpracuje ze wszystkimi firmami ubezpieczeniowymi. Firma Bury Sp. z o.o., działająca jako Partner Serwisowy MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o., wybudowała i oddała do użytkowania w 2018 roku nowy serwis pojazdów ciężarowych przy ul. Samorządowej 3a w Radomiu. Inwestycja to kompleksowa budowa nowoczesnego serwisu pojazdów ciężarowych, z halą warsztatową, myjnią, ścieżką diagnostyczną i powierzchnią biurowo-socjalną. Pozwoliło to na rozszerzenie wachlarza usług oraz znaczny wzrost przepustowości warsztatu, co przełożyło się na skrócenie terminu oczekiwania na usługę.

Zaufanie zdobyte dzięki jakości
Wysoka jakość produktów i usług oferowanych przez Spółkę Bury to czynnik, który zadecydował o pozyskaniu i utrzymaniu zaufania Klientów. Jacek Bury wyjaśnia: „Tym się szczycimy i do tego przykładamy największą uwagę. Robimy wszystko, aby w każdej sferze naszych działań zasłużenie występować w roli eksperta. Mając 30 lat doświadczenia, staliśmy się z pewnością Ekspertem od jakości owoców i warzyw. Zaufanie w biznesie to podstawa. To fundament naszej wieloletniej współpracy z dostawcami, odbiorcami, a także pracownikami. Uczciwa i ciężka praca, przekładająca się także na najwyższą jakość usług oferowanych w serwisie MAN, zapewniła nam miejsce w czołówce najlepszych serwisów MAN w Polsce. Jesteśmy pro-eko, rozwijamy się i inwestujemy, ale mamy na uwadze dobro ogółu, ochronę środowiska”. W 2020 r. w Lublinie została zamontowana instalacja fotowoltaiczna – łącznie 425 sztuk paneli fotowoltaicznych. Dzięki niej zaoszczędzono dla środowiska jedynie za 2020 r. 59,60 ton węgla kamiennego, zmniejszono emisję CO2 do atmosfery o 148,55 ton, co oznacza, że ocalono od wycinki 8 118 drzew.

Ludzie i doświadczenie kluczem do sukcesu
Wieloletnie doświadczenie i ludzie to dwa czynniki, bez których sukces spółki Bury nie byłby możliwy. Pod pojęciem „ludzie” kryją się zarówno kontrahenci, jak i dobrze dobrana kadra odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. „W biznesie owocowo-warzywnym kluczowe są dobre relacje z dostawcami, a nie wszystkie parametry w tej delikatnej materii są mierzalne, tak więc stawiamy na dobre partnerskie relacje oraz zaufanie” – wyjaśnia Jacek Bury. – „Ponadto bardzo ważny jest rozsądek i pracowitość, otwarty umysł na świat i zmiany oraz na ludzi” – podsumowuje. Kadra, o której mowa, dziś liczy ponad 500 pracowników zatrudnionych w 9 lokalizacjach, w pięciu miastach w Polsce. Są to osoby pracujące na ponad 10 000 m² powierzchni chłodniczych, dostarczające świeże owoce i warzywa do wielu punktów handlowych w Polsce, obsługujące flotę ponad 100 zestawów chłodniczych marki MAN (a ponad 180 samochodów dostawczych łącznie), przejeżdżające trasy ok. 18 000 000 km rocznie oraz świadczące usługi serwisowe dla ponad 400 pojazdów miesięcznie. Śmiało można powiedzieć, że w spółce Bury zespół tworzą doświadczeni i pełni pasji specjaliści. Dzięki nim firma zapewnia najwyższe standardy, zyskując uznanie swoich klientów i partnerów w biznesie.

Rozwój wczoraj i dziś
Przedsiębiorstwo podejmuje różne inwestycje na drodze do dalszego rozwoju. W 2019 roku przedsiębiorstwo uruchomiło własną produkcję owoców i warzyw konfekcjonowanych. To odpowiedź na wyraźne zapotrzebowanie rynku na produkty tego typu. Uruchomiono także myjnię dla samochodów ciężarowych, w nowo wybudowanym w 2018 roku, profesjonalnym i nowoczesnym serwisie MAN w Radomiu. Rozszerzony został też zakres usług transportowych, dzięki zakupowi kilkudziesięciu nowych zestawów MAN i poszerzeniu certyfikacji o GDP. W ostatnim czasie rozpoczęto również rozbudowę centrum magazynowo-chłodniczego w siedzibie głównej w Lublinie. W miejscu tym powstanie 7 kolejnych, nowoczesnych, piętrowych dojrzewalni bananów. W firmie najważniejsze miejsce zawsze zajmował rozwój i tak jest też dziś, czego dowodem są nowe inwestycje i projekty, a także ciągła rekrutacja nowych pracowników. Firma Bury jako dojrzała organizacja jest świadoma tego, że pewne zmiany są potrzebne do tego, by móc się rozwijać. Patrząc długoterminowo, zawsze jest przygotowana do zmian i na bieżąco wprowadza te, które są niezbędne.

Działania na wielu płaszczyznach
Firma Bury jest aktywna społecznie na wielu płaszczyznach. Angażuje się w działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży „Sfera Lublin”. Działa charytatywnie, włącza się w różne akcje społeczne, wspiera młodych i aktywnych sportowców, kulturę oraz lokalne przedsięwzięcia. Systematycznie bierze udział w wielu ważnych wydarzeniach, zwracając szczególną uwagę na działania lokalne. Co roku „gra” razem z WOŚP, wspiera lubelski klub piłki nożnej Motor Lublin, pomaga bezdomnym, angażuje się we wszelkie zbiórki, z radością przekazuje moc witamin wraz z owocami na różne akcje charytatywne. „Zapotrzebowanie jest ogromne, gdy tylko możemy to pomagamy. Działamy charytatywnie, jesteśmy aktywni na tym obszarze. Sponsorujemy wiele inicjatyw społecznych, sportowych oraz kulturalnych. Wspieramy młodych, ambitnych i aktywnych ludzi, w tym sportowców. Jesteśmy ekspertem od jakości owoców i warzyw, dlatego bliskie są nam takie dziedziny jak edukacja, zdrowe odżywianie i sportowy styl życia” – mówi Jacek Bury.

Nagrody, tytuły i wyróżnienia miarą uznania
Przedsiębiorstwo może poszczycić się wieloma nagrodami i tytułami przyznanymi w okresie kilku ostatnich lat. Są wśród nich m.in: nagroda główna dla firmy Bury w kategorii „Firmy duże - Lokomotywy Gospodarcze Miasta Lublin. Czołówka w rankingu miesięcznika Forbes - Forum Firm Rodzinnych 2019 r. Medal XXV -lecia Lubelskiego Forum Pracodawców. Firma Bury jest też Laureatem Diamentów Forbesa, znajduje się w czołówce głównego rankingu Złotej Setki Dziennika Wschodniego oraz największych pracodawców na Lubelszczyźnie.

Powody do dumy
Jacek Bury, pytany o powody do dumy, odpowiada: „Jesteśmy dumni z rozwoju naszej firmy i z tego, co osiągnęliśmy i wypracowaliśmy przez 30 lat działalności. Gdy pojawiają się nowe, ciekawe wyzwania, ciągle mamy chęci i pomysły na to, jak je najlepiej wykorzystać i przekuć w kolejny sukces”.

 

fb button

grab my essay banner

logo jooble